Autor Wątek: Kondycjoner a godziny odsłuchu  (Przeczytany 9803 razy)

neomammut

• Gość
Kondycjoner a godziny odsłuchu
« dnia: Styczeń 22, 2015, 23:46 »
Witam.
Nasuwa mi się takie ciekawe pytanie. Jakość prądu wiadomo jaka jest. Nawet ja ostatnio myślę o zakupie kondycjonera, bo najlepiej gra mi przed północą :) mój zestaw nie jest może aż tak wrażliwy na wszelkiej maści zakłócenia, jednak sam zauważyłem, że różnica jest słyszalna.

Kondycjoner ma prąd oczyścić i odciąć system od zakłóceń, by można było słuchać 24H na dobę bez zmian w brzmieniu.

Pytanie jednak jest inne, do ludzi, którzy ów kondycjoner posiadają, czy mimo używania kondycjonera zauważyliście, że w nocy gra Wam lepiej niż w dzień?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2015, 00:49 wysłana przez neomammut »

Offline jajacek1410

• maniak
Odp: Kondycjoner a godziny odsłuchu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2015, 00:06 »
Pytanie jednak jest inne, do ludzi, którzy ów kondycjoner posiadają, czy mimo używania kondycjonera zauważyliście, że w nocy gra Wam lepiej niż w dzień?
   Kondycjonera nie posiadam, może się kiedyś dorobię, ale nie mam parcia, póki co.
   A to, ze w nocy gra lepiej, to rzecz oczywista. Z takiego samego powodu, dla którego w kinie gaszą światło. Czysta psycho-fizjologia (czy cóś tam). Odcinasz sobie wzrok i od razu wyostrzasz słuch. Ja jeszcze wygaszam światła i najchętniej na łeb bym nałożył kominiarkę. A  lampki w klockach mam zalepione taśmą. Nawiasem mówiac , co to za kretyńska moda, żeby nawet w drogie klocki wpieprzać te fioletowe ledy. Wywalasz grube tysiace, i tego nie słyszysz, bo wali laserem po oczach jak na przesłuchaniu.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2015, 00:46 »
Obecnie posiadam kondycjoner od mojego kolegi, który zakupił sobie o wiele lepszy. Zmiany są odczuwalne całą dobę i nie ma chyba różnicy czy jest to noc czy dzień. Nocą jest jednak o wiele ciszej i ruch uliczny jest mniejszy co doskonale wpływa na jakość odsłuchu. Myślę że stąd wrażenie że wieczorem brzmi to lepiej. Być może mniejsza ilość urządzeń elektrycznych działających w ciągu dnia,wpływa niekorzystnie na przekaz.

Offline mark11

• maniak
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2015, 08:47 »
Testowałem kilka "kondycjonerów" w moim systemie. Generalnie wpływają na dźwięk w różny sposób - nie zawsze korzystny. Natomiast wpływ ten jest jak najbardziej powtarzalny w czasie. Bez odsłuchu we własnym systemie zasilanym domową siecią trudno jest określić jaki wpływ wniesie konkretne urządzenie u nas. W moich warunkach kiepsko wypadł chwalony wszędzie Gigawatt PC4 Evo podpięty kablem LS-2. Średnio wypadły kondycjonery Accuphase przy czym najlepszy był nowszy 1210 niż stary 1200. Najmniej "złego" wniosły Reymio ALS-777, którego można polecić do lamp nie mających jakichś szczególnych wymagań mocowych i McIntosh MPC-1500 do niego można wpiąć bez problemu już duże końcówki. Został jeszcze do sprawdzenia Ancient Audio First Generator.

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2015, 10:40 »
Nie miałem okazji by testować czy porównywać kondycjonery , szczerze to nawet nie bardzo wierzyłem że mogą być jakieś słyszalne zmiany w systemie po jego zastosowaniu .
Niestety w mieszkaniu w którym obecnie mieszkam jest kiepska instalacja i prąd , słychać to w tle a po zastosowaniu kondycjonera tło się oczyściło a przy okazji trochę się zmieniło szczególnie w niskich tonach .

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2015, 10:58 »
Ja dorzucę 3 grosze. Nie mam kondycjonera tylko listwę i u mnie zrobiła rewolucję na plus. Mój poprzedni wzmacniacz lampowy miał gdzieś listwy ,czy kondycjonery .Ale ten obecny jak najbardziej podłączony do listwy Enerr  + kable odwdzięczył się pięknym brzmieniem,które jeszcze bardziej ładnieje w późnych godzinach wieczornych i nocnych . Ale w tym przypadku nie widzę żadnego voodoo ,tylko sam fakt że obywatele udali się do swych łóżek w celu odbycia aktu prokreacyjnego wyłączając pralki ,światło a dobry prąd pozostawili nam audiofilom. :P
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

neomammut

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:18 »
Dzięki za odpowiedzi. Jak mówiłem na początku zastanawiam się nad kupnem, chyba ustrzelę McIntosh'a MPC-1500. Podobno Accu mimo wszystko nie są zbyt dobre. No i cena...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:36 »
Troche na odludziu przemysłowym mieszkam więc pod trafo 6/0,4 kV podłączone sa tylko domy jednorodzinne. Używam tylko trafo separaującego, kondycjonery, listwy z filtrami sie nie sprawdzają u mnie, tłumią energię dźwięku. Gdy mieszkałem w przemysłowej dzielni w bloku było inaczej.

Lepsze wieczorne słuchanie u mnie wynika  z tego, ze "hałas" tła jest znacznie mniejszy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2015, 18:26 »
U mnie sytuacja była podobna co prawda nie mieszkałem na odludziu ale na osiedlu gdzie stacja transformatorowa była z nadmiarem mocy i w mieszkaniu była nowa instalacja elektryczna .
Niestety teraz po przeprowadzce na starsze blokowisko prąd jest kiepski i kondycjoner czyni cuda  ;)

neomammut

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2015, 20:49 »
U mnie także powymieniali główne transformatory na słupach i była wielka różnica. Mimo to, zakłócenia nadal istnieją - więc nie mam wyjścia :)

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2015, 21:51 »
Ja mam u siebie kondycjoner Heliona i dc bloker od Tomanka. Linie do audio mam niezależna od licznika na osobnym bezpieczniku. Jeżeli w innym obwodzie wepnę zasilacz impulsowy od laptopa to w przypadku pre phono mam brum od zasilacza. Nie pomaga ani blocker ani kondycjoner.  Rozwiazanie tego brumienue to uziemienie rurki ramienia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2015, 21:53 »
DC blocker masz wpięty przed Helionem?

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:22 »
Też poważnie rozważałem zakup i zastosowanie DC blocker choćby ze względu na zabezpieczenie transformatorów w sprzęcie przed działaniem niepożądanej składowej stałego napięcia w sieci

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:27 »
Kupiłem na próbę, aby zobaczyc czy mój lampiak tego potrzebuje. Nie potrzebuje ani nie lubi. Choc wielu sobie chwali.
100 zł z wysyłka albo zamienie na fajne płyty :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:36 »
Czy taki DC Blocker można wpiąć przed listwę?

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:39 »
Przed listwę mozna. Nie mam wpiętego blockera przed helionem. Mam w drugim gnieździe gdzie mam wpięty zasilacz impulsowy. W głównej lini audio mam samego Heliona.

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:41 »
Mojemu lampiakowi blocker tez nie pomógł. Trafo sie tak samo grzeje. Może na osiedlu u mnie nie ma problemu z prądem. Żadnych zakładów tu nie mam.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:42 »

Można, tylko po co? tomanek wszystko dokladnie opisuje na stronie. Jesli chcesz wypróbować, to w przyszłym tygodniu będe 2-3 dni w stolicy.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:43 »
Mam w drugim gnieździe gdzie mam wpięty zasilacz impulsowy.

wypnij blockera przed impulsówką, Tomanek odradza takie rozwiązanie.

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:44 »
Elem dzieki za pomoc. Dlaczego odradza ? A czy moge go wpiąć przed Helionem. Czy to ma jakiś sens ?

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:47 »

Można, tylko po co? tomanek wszystko dokladnie opisuje na stronie. Jesli chcesz wypróbować, to w przyszłym tygodniu będe 2-3 dni w stolicy.
ok wejdę na strone Tomanka  i sobie poczytam. A kiedy będziesz w Wawie?

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:57 »
miniabyr, poszła PW

Offline piotrektychy

• maniak
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2015, 20:38 »
Mój kondycjoner to... ups on-line. Kilka lat temu wpadł mi w ręce artykuł nt kondycjonerów, opis działania brzmiał mniej więcej tak : na wejściu filtr, separacja galwaniczna, następnie napięcie jest prostowane, stabilizowane, następnie z tegoż napięcia jest generowana czysta sinusoida synchronizowana z siecią... no wypisz wymaluj zasada działania UPS on-line, tyle, że cena takiego kondycjonera xxx razy większa !! Pogrzebałem w necie i zakupiłem przechodzony sprzęt za 700zł, EATON 3kVA, do wyboru kilka napięć wy: 210, 220, 230, 240, 50/60Hz, odchyłka sinusoidy od wzorca coś ok. 2%, napięcie wyjściowe z dokładnością do dziesiątych części volta. Wrzuciłem przebiegi na oscyloskop, fakt, że sinusoida wzorcowa, natomiast to co w sieci to sam nie wiem czy sinus, kwadrat, walnięty prostokąt. Przeprowadziłem eksperyment i włączyłem krajalnicę, matko jedyna to co zobaczyłem na oscyloskopie w sieci nie przypominało niczego, natomiast stary poczciwy Eaton generował nadal czystą sinusoidę :)  Zakup to nie była fanaberia posiadania kondycjonera, tylko konieczność, mam spore wahania napięcia, czasami w ciągu godziny potrafi się zmienić z ok 210 do 240 !! Z lampowymi wzmacniaczami to był koszmar, wszystkie napięcia musiałem stabilizować, teraz mam święty spokój :)

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2015, 20:57 »
Tak to jest im gorsze zasilanie z sieci tym bardziej kondycjoner się sprawdza

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2015, 21:10 »
Mój kondycjoner to... ups on-line. Kilka lat temu wpadł mi w ręce artykuł nt kondycjonerów, opis działania brzmiał mniej więcej tak : na wejściu filtr, separacja galwaniczna, następnie napięcie jest prostowane, stabilizowane, następnie z tegoż napięcia jest generowana czysta sinusoida synchronizowana z siecią... no wypisz wymaluj zasada działania UPS on-line, tyle, że cena takiego kondycjonera xxx razy większa !! Pogrzebałem w necie i zakupiłem przechodzony sprzęt za 700zł, EATON 3kVA, do wyboru kilka napięć wy: 210, 220, 230, 240, 50/60Hz, odchyłka sinusoidy od wzorca coś ok. 2%, napięcie wyjściowe z dokładnością do dziesiątych części volta. Wrzuciłem przebiegi na oscyloskop, fakt, że sinusoida wzorcowa, natomiast to co w sieci to sam nie wiem czy sinus, kwadrat, walnięty prostokąt. Przeprowadziłem eksperyment i włączyłem krajalnicę, matko jedyna to co zobaczyłem na oscyloskopie w sieci nie przypominało niczego, natomiast stary poczciwy Eaton generował nadal czystą sinusoidę :)  Zakup to nie była fanaberia posiadania kondycjonera, tylko konieczność, mam spore wahania napięcia, czasami w ciągu godziny potrafi się zmienić z ok 210 do 240 !! Z lampowymi wzmacniaczami to był koszmar, wszystkie napięcia musiałem stabilizować, teraz mam święty spokój :)

Piotrek wklej zdjęcie tego ustrojstawa plis.