Autor Wątek: ECC88 i pochodne  (Przeczytany 36031 razy)

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
Odp: ECC88 i pochodne
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:05 »
Wyciągasz z podstawki ręką. Lekko trzeba rozbujać, żeby wyszła.
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:27 »
Witam wszystkich,

Mam pytanie jak można taka lampę ecc88 wymienić w takim Magnacie ma-400.
Oryginalna lampa osadzona jest na takiej białej podstawce i przylutowana do płytki drukowanej.
Gdybym chciał wymienić na jakaś inna, muszę stara wylutowac, czy da się to jakoś wyciagnac bez lutowania ?

Pozdrawiam.
Lampa jest wciśnięta w gniazdo (to ta biała podstawka). Zwyczajnie delikatnymi ruchami na boki i do góry ją wyjmujesz i wkładasz kolejną :)
Nie da się włożyć niepoprawnie - zorientujesz się na pewno :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, Optocoupler mkII, CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;
Ludzie uważają, iż Thiele-Small to drogowskaz. Ja uważam że to jedynie punkt orientacyjny, a drogę ustalam sobie sam.

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:30 »
Jakub mnie uprzedził :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, Optocoupler mkII, CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;
Ludzie uważają, iż Thiele-Small to drogowskaz. Ja uważam że to jedynie punkt orientacyjny, a drogę ustalam sobie sam.