ECC88 i pochodne

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Cytat: masza w Czerwiec 21, 2016, 11:16Philips PCC88 wychodzi z eBaya od angola za ok 90zł.

Masza, dzieki za polecenie tych Philipsow, w koncu kupilem i wsadzilem do sluchawkowca zamiast ruskich 6n1p, sluchane moze z 8-10h, ale juz mi sie podobaja, na razie przede wszystkim maja fajne jebniecie.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Jebnięcia im nie brakuje  :)

moon

:) spasowuja sie z moimi nausznikami Audiotechniki, ktore sa fajnie szczegolowe, wiec jestem zadowolony
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

własnie dostałem Amperex-a ECC88 BugleBoy
parkę spasowana 15/15 obie, 1963

na próbę do przesłuchów.

Ktoś słuchał ?
pewnie tak - głupie pytanie.

W niedzielę wepnę do CD-ka - to napiszę coś.





MAC

Ja tylko stosuję Amperexy i ich rebrandy.
Uważam, że to kwintesencja muzykalności w małych lampach.
Rozwinięciem ich doskonałości są starsze BB z D getterem z końca lat 50tych.

moon

Cytat: masza w Luty 09, 2017, 20:58Ja tylko stosuję Amperexy i ich rebrandy.

a co jest rebrandem 12ax7, BugleBoya  ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

WojTeac

Witam wszystkich, chciałem zapytać znawców lamp, czy mogę taką lampę "BUGLE-BOY silver 6DJ8 ECC88 (6922) AMPEREX TUBES 1960s Holy Grail" wsadzić do czegoś takiego jak MAGNAT MA 400. Oryginalna lampa to jakaś ECC88 Doppeltriode ale nie wiem z jakiej firmy.

Dopiero zaczynam Przygodę z lampami, od roku słucham mojego Magnata i niedawno znalazłem to forum a, że lubię poeksperymentować z dźwiekiem to chciałbym sprawdzić jak się ma taka wymiana lampy do zmiany barwy dźwięku, może będzie jakiś progres albo regres ?

http://www.ebay.de/itm/1x-BUGLE-BOY-silver-6DJ8-ECC88-6922-AMPEREX-TUBES-1960s-Holy-Grail-7-/292148260168?hash=item440564ad48:g:rrMAAOSwOMdZPpiE

spalon

Tak bez problemu można

nikhil

Mam ten wzmacniacz. Wymieniłem lampę w tej hybrydzie na Teslę żeby się przekonać czy to coś da. Coś to dało ale zmiana dźwięku była nieznaczna, choć Tesla została więc na plus. Gdzieś czytałem że z nowych, Gold Lion się sprawdzają. Fabrycznie jest w nim rosyjska lampa taki noname bez jakichkolwiek oznaczeń.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

spalon

Myślę że ta lampa którą kupiłeś będzie lepsza od tesli a na pewno od tej ruskiej

axolotl

A ja mam w magnacie mullarda i szczeke zbieram z podlogi jak ona koncertowo gra, od czasu do czasu.
Zerknij na nia.

malg

ja w swoim CD po lampizacji próbowałem kolejno:
  tesla, ruskie, mullard i Philips
te ostatnie zostały (kolejność powyżej w/g klasy grania - w/g mnie)

rudy-102

Cytat: WojTeac w Sierpień 08, 2017, 01:00MAGNAT MA 400
Jaką funkcję (poza ozdobną) pełni lampa w tym wzmacniaczu?

nikhil

Tak to wygląda
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Niezłe co?
Używane lampy w optycznym bardzo dobrym stanie. Tylko dla kolekcjonerów.
Cena - okazja. 
;D ;D ;D ;D ;D ;D

https://www.ebay.de/itm/2x-Telefunken-ECC88-CCa-Rohre-Verstarker-Valve-Tube-Raute-10789-40/292357292822?hash=item4411da4316:g:jAkAAOSwCEVaGAsu

blackromek

Witam posiadam Chiński wzmacniacz hybrydowy cav a 12 w przedwzmacniaczu tego urządzenia siedzą po 2 sztuki na kanał 6n11 , od nowości są tam standardowe lampy więc jakieś chińskie no name a że wzmacniacz gra już 6 lat więc pomyślałem nad zmianą lamp wiem że pochodna 6n11 to ecc88 .Moja prośba co najlepszego można dostać z tych lamp chodzi mi oczywiście jakość dźwięku bardzo proszę o propozycje lamp obecnie produkowanych jak i nos

rudy-102

Z nowej produkcji mogę polecić Genalex Gold Lion E88CC / 6922. Kupiłem parkę, żeby wstawić do "CD dla wariata" i wstawiłem na próbę do słuchawkowca. Na zimno, prosto z pudełka zagrały lepiej niż PCC88 Philipsa. Mają mocny, głęboki i mimo wszystko zwarty i punktualny bas, świetną przestrzeń i detaliczność. Tylko średnica jest lepsza w Philipsie - na razie. Po wygrzaniu powinno być odrobinę lepiej.


McGyver

Cytat: moon w Kwiecień 15, 2016, 10:516N1P do Espressivo (cytujac konstruktora -" bezpośrednie zamienniki to E88CC,ECC88,6DJ8.6922"
Nieuk nie konstruktor. ECC88 i pochodne mają inne parametry niż 6N1P.
Bezposrednio za 6N1P mozesz wsadzić 6BQ7.

blackromek

Jakie są objawy gdy lampy w przedwzmacniaczu kończą swój żywot

blackromek

Czy objawem może być cichsza mniej dynamiczna gra jednego kanału

moon

Cytat: McGyver w Grudzień 15, 2017, 20:41Nieuk nie konstruktor. ECC88 i pochodne mają inne parametry niż 6N1P.
Bezposrednio za 6N1P mozesz wsadzić 6BQ7.
wsadzilem tego Philipsa PCC88, poki co dziala
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Bo te lampy mają identyczne funkcje pinów, więc jakoś działać będzie. Ale parametry mają inne, więc ustawią się jakieś zupełnie przypadkowe punkty pracy.

moon

hm, i co ja biedny zuczek mam teraz zrobic? fajnie mi gra ten Filips
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: moon w Grudzień 16, 2017, 15:35
hm, i co ja biedny zuczek mam teraz zrobic? fajnie mi gra ten Filips
Może tak być, że fajnie gra. Ale trzeba mieć swiadomość że to lekka partyzantka jest. Zawsze warto być świadomym klientem,
nikomu (no, może za wyjątkiem McGyvera  ;)  ) nie wierzyć na słowo, i wiedzieć jakie pytania zadawać sprzedawcy (a jak nie wiedzieć, to McGyvera zapytać o co pytać  :P  ).

moon

dobra, a co dobrego zamiast tego 61np, zeby pracowalo zgodnie ze sztuka?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand