ECC88 i pochodne

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza

Czekam ze zniecierpliwieniem na przesyłkę z Niemiec (miałem nadzieję, że wczoraj dojdzie) z Holy Grail

Big D-Getter z 1959r. Najprawdziwszy NOSek :)
Jej miejsce ma być w DACu. Pamiętam, słuchając jej jakiś czas temu wyskoczyłem ze skarpetek :)

spalon

Też bym chciał taką  ;)

Chciał bym taką lampę wypróbować w swoim wzmacniaczu słuchawkowym WBA Grand Twin ciekawy jestem czy by się sprawdziła i jak by zabrzmiała .

masza

Gra przepiękną, błyszczącą średnicą bez podbarwień góry i dołu.
Jest jeszcze jedna na eBay US ale za chore pieniądze (coś ok 800zł).
Mi się udało wziąć od Niemca za 80Euro z pomiarami 18,1/18,3 mA (100% to 15mA).

spalon

No właśnie wszystko pięknie tylko ta cena  :(

spalon

Może kiedyś jak środki pozwolą to się skuszę

spalon

A jakich jeszcze z tego typu lampek używałeś ?

Może możesz coś jeszcze polecić co warto było by przetestować .

masza

Zwykłe Bugle Boye Amperexa też są bardzo dobrymi lampkami a nie drogimi.
Świetnie grają też wszystkie Siemensy. Najlepiej CCa ale też cena...

Nie lubię z kolei Mullardów bo dla mnie Mullą angielską flegmą :)
A najbardziej nie cierpię Telefunkenów. TFK to lampa dla chirurga a nie dla melomana.

Valvo to też fajna, muzykalna lampka i nie zbyt droga.

gratefullde

Zatkałem uszy na lampy. Jak mi firma wróci na właściwe tory to je otworzę :) Na razie EH grają i cała rodzina mnie utwierdza w tym, że jest genialnie. Rodzina to wspaniała sprawa :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

U mnie Simens nie bardo się sprawdza bo mam zbyt sucha góra , dłuższe słuchanie nie sprawia przyjemności i zaczyna mnie męczyć .
Ta Bugle Boye Amperexa też mi chodzi po głowie by przetestować ją u siebie .
Mullardów,Telefunken ani Valvo nie miałem .

A tak by trochę przybliżyć to porównując Valvo a Bugle Boye Amperexa co mogło by zagrać ciekawiej ?

masza

Stanowczo Amperex. Ma najlepszą średnicę a jak wiadomo to właśnie na średnicy najwięcej się w muzyce dzieje.


gratefullde

Bo to świetne lampy. Brać, w US taniej może ze cłem się uda, mnie się nie udało :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

U Niemca para Amperexów kosztuje ok 350zł + 25zł wysyłka + 3 dni przesyłka.
Ze stanów para ok 220zł + 30zł wysyłka + ryzyko vatu i cła ok 80zł + 2 tygodnie czekania (jak utknie w Pocztowym Urzędzie Celnym to dodatkowy tydzień).

Nie wiem czy warto brać z US?

spalon

Mi do mojego wzmacniacza potrzebna jest jedna sztuka więc cena niższa

masza

#14
Są jeszcze lampki (ECC88) marki POPE.
Ja ich nie miałem okazji słyszeć ale kilka osób, z których zdaniem się liczę bardzo je chwali. Podobno dużo fajniejsze od Amperexów i Siemensów.

I nie są kosztowne.

EDIT: skasowałem linka bo niechcący mogłem kogoś na minę wsadzić.

gratefullde

Kiedys Stary Audiofil mi o nich pisał,  ponoć znakomite. Miał mi je sprzedać ale chyba zapomniał :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Nie słyszałem o tych lampach

masza

#17
Cytat: masza w Czerwiec 01, 2014, 15:55
Są jeszcze lampki ECC88 PCC88 (E88CC) marki POPE.
Ja ich nie miałem okazji słyszeć ale kilka osób, z których zdaniem się liczę bardzo je chwali. Podobno dużo fajniejsze od Amperexów i Siemensów.

I nie są kosztowne.



Sprostowanie po zasięgnięciu wiedzy z Phasta. Te co podałem (PCC88) nie są zamiennikami ECC88 i nie można ich zamiennie sobie wtykać.

Są Pope ECC88 i jak ktoś jest na nie chętny to takich proszę szukać. Te z linka, który podałem się nie nadają.

spalon

Dziękuję za sprostowanie 

spalon

A może by tak w gronie koleżeńskim powymieniać się lampami do przetestowania ( nie mam tu na myśli jakiś cennych czy wyjątkowych okazów które strach było by wysyłać czy nawet testować na innym sprzęcie ) myślę tu o lampach które mamy w zapasie czy po prostu kiedyś kupiliśmy nie chcemy się ich pozbywać ale leżą sobie i czekają na półce .
Co sądzicie o takim pomyśle ?

masza

Cytat: spalon w Czerwiec 02, 2014, 16:45Co sądzicie o takim pomyśle ?
Muszę w końcu zrobić remanent w pudlach bo już się tego trochę nazbierało :)
Pomysł OK tylko nie mogą to być zajechane padło bo nijak nie da nam obrazu prawidłowego grania z danej lampy.

Cytat: masza w Maj 31, 2014, 19:00Big D-Getter z 1959r. Najprawdziwszy NOSek :)

Przyszedł i juz siedzi w DACu.
No nie zawiodłem sie na tej lampce  8)

spalon

Nie mówię o zajechanych padłach, możemy zrobić listę kto co ma i wtedy już indywidualnie można się dogadać co do przesyłki zwrotu kosztów itp .
Myślę że każdy kto pożycza lampę do siebie bierze za nią odpowiedzialność i w razie uszkodzenia odkupi lampę lub wynagrodzi stratę w razie jakiegoś nieprzewidzianego przypadku losowego .

SVART

Cytat: masza w Czerwiec 01, 2014, 15:55Są jeszcze lampki (ECC88) marki POPE.

Właśnie takie mam w pre na wyjściu CD. Jest dobrze ...kupione przy namowie SA, a potem i dla SA takie same ściągałem :). Planuję kupić jeszcze też Amperexy, co by mieć do porównań z POPE, Siemens etc.

masza

Jak Amperexy to koniecznie z D-getterem. Cud, miód i orzeszki :)
Siemensów pozbyłem się na rzecz właśnie tych Amperexów D-getter.

spalon

Jeśli chodzi o Amperexa to bardzo chciał bym przetestować w swoim wzmacniaczu słuchawkowym WBA GT ciekawy jestem jak ona by się w nim sprawdziła .
W zamian mogę zaoferować do przetestowania Sylvania , Tungsram , no i oczywiście gdyby ktoś był chętny to Rosyjskie lampy są zupełnie nie używane NOS lub pograły nie więcej niż 100 h oprócz tego mam Simensa (w dobrym stanie ale używany) i Tesle