Gadżety audio - fakty i mity

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

ahaja

Docisk do płyt winylowych. W sumie okazja - 12,5kzł ...

kawosz

Cytat: ahaja w Luty 17, 2017, 17:26W sumie okazja
Ale jaki ładny :D . Opis byś wkleił . Jakoś musieli uzasadnić cenę :D . Zbawienny wpływ na drgania ? a przez to ......... ręcznie robiona ..... drewno sandałowe :D itd :D

GB

Cytat: ahaja w Luty 17, 2017, 17:26
Docisk do płyt winylowych. W sumie okazja - 12,5kzł ...
Chyba o k za dużo.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

#104
Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 18:05Opis byś wkleił



Według materiałów producenta współczesne gramofony i wkładki są bardzo wyrafinowane i niezawodne, ale pomimo tego nie udaje się uwolnić od szkodliwego wpływu rezonansów w mechanizmie oraz w samej płycie gramofonowej. Harmonix krytycznie ocenia oferowane przez inne firmy rozwiązania, których funkcja polega głównie na dociskaniu płyty do talerza. Według Harmonixa prowadzi to do wybiórczego działania polegającego na tłumieniu tylko części rezonansów lub też do zamiany jednych rezonansów na inne.

Docisk Harmonix TU-812MX Million Maestro ma za zadanie rozwiązać problem rezonansów płyty i gramofonu poprzez nastrojenie układu na częstotliwości poza pasmem audio.

Harmonix TU-812MX Million Maestro jest wykonany z dobranych elementów metalowych i drewnianych. Producent podkreśla, że pod dociskiem nie należy umieszczać żadnych materiałów tłumiących jak guma, winyl, skóra czy inne.

Masa docsku TU-812MX wynosi 360 g, jego średnica to 85 mm a wysokość 43 mm.

Źródło: audio.com.pl
Podsumowując. Wg danych producenta jest to produkt do nowych - współcześnie produkowanych gramofonów. Do starych runchli, jakie królują tu na forum absolutnie się nie nadaje. Nie trzeba nerki sprzedawać. :P
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Cytat: christo w Luty 17, 2017, 19:38pod dociskiem nie należy umieszczać żadnych materiałów tłumiących jak guma, winyl,
Czyli co? Płyty też nie wolno? ;)

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Lyset

Docisk sam w sobie tak  ladny ze nie potrzeba plyty,gramofonu,pre i innych bzdurek    ;)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Melepeta

Czegoś takiego szukałem. Potrzebna mi podpórka do drzwi, żeby się same w kuchni nie zamykały ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Padłem, leżę, chyba długo sie nie podniosę...  :o
???
Teraz już wiem, że kable moje samoróby nie maja prawa grać  :o

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/537/wbt-0499


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

admin2

[Długo się głowiłem jak pozamiatać to co się wczoraj wydarzyło. Oprócz pyskówy "czy słyszę wtyczki/kable- czy nie mam prawa", było o polityce, o wpływie wątku na wizerunek forum... No na każdy temat. Wybrałem wersję ciąć całość od pierwszego wpisu, który pociągnął lawinę. Niestety lawina zabrała trochę wpisów merytorycznych. W razie czego mogę przerzucić. Spróbujmy utrzymać ten wątek w kształcie: Miałem płytki Holfi i zadziałały tak i tak. Albo: miałem te płytki i nic nie słyszałem, żadnej różnicy. OK?

To czego nie ma znalazło się tu: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2404.0
( trzeba być zalogowanym, żeby widzieć wątek)

wpis techniczny- do usunięcia]

vasa

Cytat: admin2 w Listopad 30, 2017, 10:27Wybrałem wersję ciąć całość od pierwszego wpisu,
Ale, oczywiście, zostawiłeś te idiotyzmy o grającej pozłotce na wtyczkach. Bo w jedna stronę można napisać każdą bzdurę a w drugą: posłuchałem wtyczek z pozłotką i bez i nie słyszę różnicy. Pewnie głuchy jestem :(
Jakoś nikt (a w szczególności McGyver) nie odniósł się do mojego postulatu minimum rzetelności we wpisach które mają uchodzić za merytoryczne. Jedynie solipsyzm.
Teraz okazuje się ze moderacja w pełni poparła tych od magii i czarów a Buma wywalono w kosmos bo miał czelność być innego zdania.

No pięknie, kufa, pięknie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 30, 2017, 10:45
Cytat: admin2 w Listopad 30, 2017, 10:27Wybrałem wersję ciąć całość od pierwszego wpisu,
Ale, oczywiście, zostawiłeś te idiotyzmy o grającej pozłotce na wtyczkach. Bo w jedna stronę można napisać każdą bzdurę a w drugą: posłuchałem wtyczek z pozłotką i bez i nie słyszę różnicy. Pewnie głuchy jestem :(
Jakoś nikt (a w szczególności McGyver) nie odniósł się do mojego postulatu minimum rzetelności we wpisach które mają uchodzić za merytoryczne. Jedynie solipsyzm.
Teraz okazuje się ze moderacja w pełni poparła tych od magii i czarów a Buma wywalono w kosmos bo miał czelność być innego zdania.

No pięknie, kufa, pięknie.
No nie tak. Moje zastrzeżenie odnośnie bum'a tyczyło personalnego odniesienia o zabarwieniu politycznym.
Wasze przepychanki mnie nie obchodzą. Przyzwyczaiłem się do tego, iż są one częścią tego hobby. Na szczęście nie dla wszystkich i nie ma obowiązku w nich uczestniczyć, co też czynię [emoji6]
Jedynie gdy przekroczone zostaną ramy dopuszczalnej przyzwoitości, będziemy (?) Interweniować.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: vasa w Listopad 30, 2017, 10:45Ale, oczywiście, zostawiłeś te idiotyzmy o grającej pozłotce na wtyczkach. Bo w jedna stronę można napisać każdą bzdurę a w drugą: posłuchałem wtyczek z pozłotką i bez i nie słyszę różnicy. Pewnie głuchy jestem
Nie przypominam sobie by ktoś tu wczoraj pisał o "grającej pozłotce". Ty po prostu wciąż drzesz łacha z tych, co słyszą różnice we wtykach poprzez ustawiczne dążenie do sprowadzenia wszystkiego do absurdu. A ja powtórzę to co wczoraj już napisałem. Nie słyszysz różnic we wtykach, kablach, bezpiecznikach czy czymkolwiek innym, to sobie nie słysz. Nie moja brocha. Ale nie rób debili z tych co słyszą. Skąd tyle agresji? Dlaczego tak Cię uwiera fakt że ktoś słyszy jakieś różnice których ty nie dostrzegasz? Dlaczego uparcie usiłujesz zmuszać wszystkich żeby myśleli tak samo jak Ty? Uważaj sobie co chcesz, miej swoje zdanie, pisz sobie co słyszysz, a czego nie słyszysz, ale robienie z innych debili tylko dlatego że słyszą różnice których Ty nie dostrzegasz jest zwykłym, ordynarnym chamstwem i buractwem.
A teraz możesz zgłosić mój wpis do moderacji, ale takie są fakty. Nie chodzi o poglądy, chodzi o ton i formę wypowiedzi.

admin2

Cytat: vasa w Listopad 30, 2017, 10:45Buma wywalono w kosmos

Bum ma bana czasowego. Jego drugie konto owszem, zostało usunięte.
Zwracam też uwagę, że nawet gdyby oba konta usunąć, to byłoby to na jego pisemne żądanie.

bumprimbis

Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2017, 11:39
byłoby to na jego pisemne żądanie.

Co też czynię po raz drugi. Proszę o usunięcie kont bum1234 i bumprimbis.

admin2


McGyver

Cytat: masza w Październik 29, 2017, 18:54
Padłem, leżę, chyba długo sie nie podniosę...  :o
???
Teraz już wiem, że kable moje samoróby nie maja prawa grać  :o

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/537/wbt-0499


Wprawdzie nie kupiłem tego, ale parę razy zdarzyło mi się używać. To faktycznie znakomicie tnie nawet grubaśne pytony. Zwykłe cążki do cięcia drutu nie mają startu. Cążkami to jest mordęga a nie cięcie. Natomiast cena jest cokolwiek wygórowana. Dlatego też znalazłem znakomitą, a znacznie tańszą alternatywę. Nożyce do drobiu:




Albo dobry sekator:



Uwierzcie, że to tnie równie dobrze, a kosztuje od paręnaście do parędziesiąt złotych. Do robienia sieciówek wręcz niezbędne.

vasa

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2017, 11:30Nie przypominam sobie by ktoś tu wczoraj pisał o "grającej pozłotce".
Cytat z rekomendowanej przez Ciebie recenzji. Tej co to budowlane wtyczki nie grają.

"Now it was time for the Hifi Tuning Gold II schuko. Again the high frequencies became more natural, better differenciated, and so does the midband. There is more room for tiny sounds to develop instead of them being crammed against each other. This connector is even more natural and less electronic than the Bals, on which it is based. There's more romance in the air! Apparently the gold coating does have a large effect. But the sound is also less "spectacular" or powerful, and a little less explicit in the highest highs."
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

A gdzie (poza Twoim postem) jest napisane że ja tą recenzję "rekomenduję"?

vasa

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2017, 12:20A gdzie (poza Twoim postem) jest napisane że ja tą recenzję "rekomenduję"?
Czy to Twój wpis?
Cytat: McGyver w Listopad 29, 2017, 14:56Tu masz porównanie brzmieniowe wtyków:
http://www.hifi-advice.com/blog/review/accessories-reviews/kupp-bals-and-hifi-tuning-gold-ii-schuko-connectors-compared/
Konkluzja jest taka, że wtyki budowlane są brzmieniowo bardzo kiepskie.
Nawet konkluzję przytoczyłeś.

To nie jest oczywiście Twoja rekomendacja tylko taki sobie niezobowiązujący wpis który wcale nie odzwierciedla itp. itd.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Nadal nie widzę by tam było napisane że rekomenduję recenzję do której link przytoczyłem.

MAC

Po przedostatniej awanturze wywołanej dzięki koledze bum w wątku miniabyra obiecałem wszem i wobec, że będę pisywał od tamtego czasu tylko w swoich wątkach aby nikt nie mógł wycinać sobie MOICH wpisów po swoim uważaniu.
I co?
Poszły moje wpisy z mojego wątku w piz...u.
Nie przypominam sobie abym w którymś z nich coś złego, obraźliwego czy dwuznacznego na kogoś napisał. Nie ma znaczenia, wycięte bez czytania i na oślep.
Mam już tego dosyć. Nawet we własnych wątkach nie można pisać bez obawy o niczym nie uzasadnioną cenzurę.

W związku z tym życzę wszystkim zdrowych spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku bo raczej nie będzie już okazji...