Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 28, 2015, 22:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Dlaczego bez sensu?
Każdy DAC z tych trzech jest lepszy od wbudowanego w Majika.
A nowego Myteka można teraz wyrwać za ok. 4000 zł.
Pozdro

Wireless

Cytat: octagon w Kwiecień 14, 2016, 22:27
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku)

Znalazłem cenę w wysokości 5 tys $. No to się nie dziwię, że Majik DS z tym DAC gra lepiej:) Takie porównania lekko bez sensu są.


O toto właśnie. Niestety - nie ma czegoś takiego od czego nie byłoby nic lepszegp. I - znowu - niestety - to lepsze jest droższe.
Porównywanie sprżętu z dwóch różnych pólek specjalnie sensu nie ma. Wiadomo, że wygra wyższa półka (zazwyczaj), co, bynajmniej, w żaden sposób, nie jest ujmą dla urządzenia tańszego :)
Pozdrawiam, Wireless

pmcomp

Mytek jest dokładnie z tej półki cenowej co DAC w Majiku DS.

Pozdro

Wireless

No nie za bardzo. 5k$ to zauważalnie więcej, niż cena Majika.
Pozdrawiam, Wireless

pmcomp

Majik DS kosztował nowy w sklepie ok. 10.000-11.000 zł. Taka była cena jak kupowałem.
Mytek 192 Stereo DSD kosztuje ok. 4000 zł.
Gdzie Ty widzisz różnicę 5k$???
Mytek to ta sama półka cenowa co DAC w Majiku DS, zakładając, że wartośc DACa w Majiku to ok. 50% jego ceny.

Pozdro

Wireless

Cytat: octagon w Kwiecień 14, 2016, 22:27
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku)

Znalazłem cenę w wysokości 5 tys $. No to się nie dziwię, że Majik DS z tym DAC gra lepiej:) Takie porównania lekko bez sensu są.

A tu.
Pozdrawiam, Wireless

octagon

Dziś miałem okazję posłuchać w swoim systemie odtwarzacza SACD McIntosh MCD550. Oczywiście nie omieszkałem aby porównać jak gra materiał z CD vs plik na Linn Majik DS.
Co do wartości w PLN to Majik to około 1/3 wartości McIntosha.
Porównanie robiłem sam, potem dołączył kolega. Wnioski mieliśmy takie same (kolega nie przepada za Linnem, natomiast bardzo podoba mu się McIntosh, w związku z tym był obiektywny) - brak różnic. Urządzenia grają na tym samym poziomie. Dla mnie na dzień dzisiejszy płyta CD umarła.
Do porównania doszedł także Sondek LP12 czyli winyl vs CD vs plik. Mi osobiście najbardziej podobał się winyl, ale myślę, że to jest kwestia gustu, upodobań.

pmcomp

Przeciez odpowiedź jest prosta jak drut, trzeba tylko do niej dosrosnąć i dojrzeć ... metki nie grają.
A pieniądze tylko czasami.

:)

Mi wystarczyło tylko 5 minut aby kiedys tam Majik DS zastąpił mojego CECa TL51Z MkII.

McIntosh to była marka ... 30 lat temu. Np. wzmak 275. A teraz ... odcinaja kupony.
Gdzie jest Krell, gdzie Mark Levinson, gdzie Wadia się zapytuję ?
A co zostało z brytyjskiego dźwięku? Kto pamięta o Meridianie? Jedynie Naim jeszcze przędzie, a Harbeth się stara.

A wiecie co jest najgorsze? Dzisiejszy dźwiek nie umywa sie do tego z lat 60-80 ubiegłego stulecia niestety.
Jedynie cyfra trzyma progres w tej materii. Wzmaki, pre, kolumy ... nic nowego i tylko gorzej albo co najwyżej skok w bok i rasowany marketing.

Pozdro

Hubertrs

Pare tygodni temu, bylo mi dane wpiac w moj system klamota o nazwie klimax, ja i kolega sluchalismy naprzemian klimaxa i fontka, bo dla scislosci tylko dodam, ze moj na6005 odpadl w przedbiegach. Wracajac do sedna, klimax to juz przyzwoity klocek ale zgodnie stwierdzilismy iz przyjemnie sie go slucha, ale brakuje mu do fontesa, tak jakby wypelnienie bylo ubozsze, jakosc basu byla zdecydowanie gorsza, do takich samych wnioskow doszedl rowniez kolega ktory nie do konca byl przekonany do vinyla. Mocno sie zastanawiam na majikiem, najprawdopodobniej przytargam na weeken i moze uda mi sie zaprosic jeszcze raz wlasciciela ww klimaxa aby zobaczyc nausznie czy faktycznie pieniadze nie graja 😉

pmcomp

Ależ w obrębie tej samej stajni LINN różnica pomiedzy Klimaxem i Majikiem bedzie słyszalna i baaardzo duża.
Bo w obrebie tej samej stajni ustawia się produkty na półce tak aby przyrost ceny dawał przyrost jakosci. Tylko zazwyczaj przyrost ceny o 100% daje poprawę np. o 5-10%.
Ale porownaj Klimaxa DS do Quloos+Mytek i stwierdzisz, że pieniadze nie grają :). Bedzie lepiej i kilka razy taniej.

pozdo

frywolny trucht

Octagon, przerzuć LAR-a na prawy narożnik, a słuchawki na środek. Mocno blat wygło.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Zgadzam się z opinią pmcompa, właściwie po długich rozmowach z Nim na priv, jeszcze na poprzednim forum, zdecydowałem się wejść w vintage i nie żałuję. Dzisiejsze klamoty to w przeważającej większości marketingowe wydmuszki, nie warte nawet 1/10 ceny, którą za nie wołają szaleni producenci i jeszcze bardziej szaleni dystrybutorzy. Przykłady? mój obecny CDP, staruszek na cdm 1 i podwójnej kości 1540,goni do budy dzielone cece,integry Maka i różne inne duperelowate wynalazki za kosmiczne i kompletnie nieadekwatne pieniądze. Gramiak Thorensa, staruszek w kondycji NOS, z kiepskawym, puki co pre,gra MZ lepiej niż onegdaj mój SME,który kupiłem za furmankę pieniędzy,nawet biorąc pod uwagę fakt,że tamten set grał z Sensorem,jak zagra obecny z RCMowskim pre, to strach się bać ;D
Moje Harbethy,to progenitura monitorów wszechczasów czyli LS 3/5A a Leben bazuje na NOSach z lat 70 i rozwiązaniach konstrukcyjnych z lat 60.Jedyny element toru,który jestem skłonny zakupić z obecnej produkcji to ramię,wkładkę i pre.Reszta nie podlega zmianie 8)


octagon

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 25, 2016, 17:54Octagon, przerzuć LAR-a na prawy narożnik, a słuchawki na środek. Mocno blat wygło.

To złudzenie optyczne, blat jest prosty, jak zauważysz w tym miejscu gdzie stoi wzmacniacz, blat opiera się na 4 kolcach (te dwa środkowe i kolejna dwa za nimi). Zdjęcie robiłem iPhonem albo iPadem i stąd efekt szerokiego kąta:)

octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 25, 2016, 17:28Ale porownaj Klimaxa DS do Quloos+Mytek i stwierdzisz, że pieniadze nie grają :). Bedzie lepiej i kilka razy taniej.

No widzisz, a ja spotkałem się z opinią, że Mytek DSD 192 DAC nie gra lepiej od Majik'a DS. Osobiście nie słuchałem Mytek'a, dlatego nie będę się upierał, że jest inaczej niż piszesz:)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

octagon


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: octagon w Kwiecień 26, 2016, 16:11
Cytat: pmcomp w Kwiecień 25, 2016, 17:28Ale porownaj Klimaxa DS do Quloos+Mytek i stwierdzisz, że pieniadze nie grają :). Bedzie lepiej i kilka razy taniej.

No widzisz, a ja spotkałem się z opinią, że Mytek DSD 192 DAC nie gra lepiej od Majik'a DS. Osobiście nie słuchałem Mytek'a, dlatego nie będę się upierał, że jest inaczej niż piszesz:)


Co mam ci napisać?
Ty spotkałeś się z opinią, a ja ... mam oba w domu :).

Szoda, żewMajiku streamer i DAC są na jedenj płycie bo bym ci tego DACa chętnie odsprzedał.

Za to mam do sprzedania Weissa, który goni Majtka. Chcesz?

octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28Szoda, żewMajiku streamer i DAC są na jedenj płycie bo bym ci tego DACa chętnie odsprzedał.

Dwa mi nie potrzebne:)

octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28Za to mam do sprzedania Weissa, który goni Majtka. Chcesz?

Sprzedajesz lepszy, a zostawiasz słabszy?

pmcomp

Cytat: octagon w Kwiecień 26, 2016, 19:56
Cytat: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28Za to mam do sprzedania Weissa, który goni Majtka. Chcesz?

Sprzedajesz lepszy, a zostawiasz słabszy?


Ależ nie. Mam jeszcze lepszy ... Audio Note DAC4.
Mytek gra u mnie tylko DSD z zewnetrznym zegarem z Quloosa.

Ile można mieć klocków ????????

A Weiss to bardzo solidna maszyna 24/192, ktora w PCMie goni Majtka.

Pozdro

robiz

Panowie " sieciowcy" sprawa wygląda tak.
Znalazłem cos takiego :
https://www.morele.net/komputery/sieci/serwery-plikow-190/,,,,,275,,,,,/1/#product_list
Do tego chciałbym podłaczyc dysk po usb i dalej kablem przez router do odtwarzacza sieciowego yamahy. Będzie to działać? Chodzi tylko o streamowanie muzyki flac, dlatego też pendrive 64 Gb na razie wystarczy.Taki minimalizm w tej materii ;)
Aktualnie wykorzystuje aplikacje Yamahy do streamowania muzyki z tabletu po wifi do routera i dalej też " skrętką " do Yamahy.ale ta opcja z tym " mini serwerem" wydaje sie " stabilniejsza ".
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

octagon


robiz

Taki jest plan na tą chwilę. De facto to małe ustrojstwo to jest serwer NAS , tylko bez dysku...ponoć ....
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure