Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: Piterski w Wrzesień 29, 2016, 09:03traktujecie moje uwagi jako atak na Was

Ależ skądże znowu, absolutnie nie. Trochę chyba jednak przesadzasz martwiąc sie o wyginanie płyty.
Zresztą  każda z tych myjek służy do mycia płyt zakurzonych, może z drobnymi pyłkami przyklejonymi do płyty.
Krążki upaprane bigosem należy umyć Ludwikiem pod prysznicem (oczywiście wcześniej zabezpieczając label).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: elem w Wrzesień 29, 2016, 09:10Krążki upaprane bigosem należy umyć Ludwikiem pod prysznicem
;D

frywolny trucht

Szczoteczka jaka przychodzi z ON jest nieco inna. Rzadsza i ma dłuższy włos. Osobiście posiadam ON i pierwsze co bym zmienił to zacisk i talerz. Na takie jak w PJ.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ja chrzanię panowie spieracie się o odkurzacz.  :o Jak chcecie miec top w pralkach to kupcie najwyższy model Clearaudio za 14.000 zł i po sprawie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

no przecież ładnie się spieramy, co się czepiasz?  ;D

Kawosz,

naprawdę kilkanaście płyt umyłem pod prysznicem, korzystając z zacisku na label  by Kangie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: masza w Wrzesień 29, 2016, 09:05Czyli PJ i OK nawet trudno nazwać myjka. To tylko  odkurzacz jest?   Za 2k? sam odkurzacz? 

Nie rozumiem zdziwienia. A myślałeś, że to ramię układa loki? Czy co robi? Smyranie tymi aksamitkami po płycie co by miało wnieść? One tylko chronią winyl, żeby plastikowe ramię nie podrapało go.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2016, 09:16Nie rozumiem zdziwienia. A myślałeś, że to ramię układa loki? Czy co robi? Smyranie tymi aksamitkami po płycie co by miało wnieść? One tylko chronią winyl, żeby plastikowe ramię nie podrapało go.
Smeranie aksamitkami po płycie w NG ją doskonale myje. Myślałem, że w ON jest tak samo.

elem

Mikrofibrowe szczotki w NG myją płytę. Robią to bardzo dobrze. Czyścisz je dołączonym wyciorkiem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


kawosz

Myjka Maszy jest bardzo fajna . Miałem okazję zobaczyć ją w akcji . Tylko ta cena . >:(

Piterski

Cytat: kawosz w Wrzesień 29, 2016, 09:22
Myjka Maszy jest bardzo fajna . Miałem okazję zobaczyć ją w akcji . Tylko ta cena . >:(
Przyjedź do mnie pokażę ci o co biega z ON, a potem oblukaj u Jamówię PJ i będziesz miał pełen przegląd.
Przy okazji może doradzisz mi w sprawie EV.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

MINI-PRO 2  7590,00  :o
O fak  :o

Ja ją kupowałem chyba za 4  :o

frywolny trucht

Osobiście słabo widzę mikrofibrę w roli elementu myjącego, ale być może NG używa czegoś, co się nadaje do mycia i rozumiem stoi w instrukcji, że obracać zanim się włączy odkurzacz? w ON nie. Sprężyna uniemożliwia taki proces. Jak tylko przestaje ssać, ramię odskakuje. Może w PJ też przewidziano do mycia? Ale po co w sumie? Rozprowadzenie/ mycie odbywa się pędzelkiem. Chyba, że macie na myśli pełen automat?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#139
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2016, 09:27Osobiście słabo widzę mikrofibrę w roli elementu myjącego

Nie wiem czy to jest mikrofibra, nie znam się. Ja to raczej aksamitką nazywam. Mikrofibra to chyba bardziej łysa jest?



Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2016, 09:27rozumiem stoi w instrukcji, że obracać zanim się włączy odkurzacz?

Dokładnie


MAC

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 09:13Jak chcecie miec top w pralkach to kupcie najwyższy model Clearaudio za 14.000 zł i po sprawie.
Tyle, że ta za 14k clearaudio nie robi więcej niż NG za polowe ceny. I jest połowę mniejsza.

MAC


jamówię

Piterski trudno się z Tobą dyskutuje,ja znam obie myjki w przeciwieństwie do Ciebie i ocywiście ponieważ nie handluję armaturą,to kupiłem ProJecta. Kup ON,bo już postanowiłeś,reszta dyskusji jest jałowa,sorry. Chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę na alternatywę,sorry to się już nie powtórzy. Nie wiem też o jakich kosmicznych technologiach wspominasz,bo ja tylko porównałem ręczną holenderską klepankę garażową z plastikowymi częściami, do myjki wykonanej na CNC/nic ponad to. elem ją u mnie widzial,wie jak wygląda-szlus. Teraz do Państwa kontestujących proces mycia w PJ. Wygląda on następująco,płytę nakładam na metalowy spindel,pod którym jest metalowy talerzyk z uszczelką,od góry przykręcam zacisk gramofonowy z uszczelką z siłą z jaką chcę,jak zakręcam mocno,to płyta ani się nie ugina,jak twierdzi Piterski,choc myjki nie widział na oczy,ani nie chybocze,jest stabilna jak głaz,następnie aplikuję płyn i szczotką z naturalnego włosia ROZPROWADZAM,słowo klucz, płyn na płycie,jak już jest rozprowadzony opuszczam ramię ssawy i MYJĘ,słowo klucz,płytę. W zależności od stopnia zabrudzienia myję odpowiedniią ilość obrotów w prawo a potem w lewo. Po umyciu włączam odkurzacz,który odsysa płyn a płyta automatycznie kręci się w obie strony naprzemiennie,tak umytą płytę kładę na gramofon,co tu do k nędzy jeszcze trzeba roztrząsać?Ruszcie tyłki do sklepu i sobie to zobaczcie.

elem

Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 10:38opuszczam ramię ssawy i MYJĘ

No, czyli jak w NG. Na filmie tego nie ma, stąd pewnie nieporozumienie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 10:38opuszczam ramię ssawy i MYJĘ,słowo klucz,płytę. W zależności od stopnia zabrudzienia myję odpowiedniią ilość obrotów w prawo a potem w lewo. Po umyciu włączam odkurzacz,który odsysa płyn a płyta automatycznie kręci się w obie strony naprzemiennie

No to zupełnie co innego. W ON też tak to działa? Bo z opisu frywolnego wychodzi, że mycie odbywa się ręcznie a myjka tylko wciąga płyn z płyty.

jamówię

Cytat: masza w Wrzesień 29, 2016, 10:44
Cytat: jamówię w Wrzesień 29, 2016, 10:38opuszczam ramię ssawy i MYJĘ,słowo klucz,płytę. W zależności od stopnia zabrudzienia myję odpowiedniią ilość obrotów w prawo a potem w lewo. Po umyciu włączam odkurzacz,który odsysa płyn a płyta automatycznie kręci się w obie strony naprzemiennie

No to zupełnie co innego. W ON też tak to działa? Bo z opisu frywolnego wychodzi, że mycie odbywa się ręcznie a myjka tylko wciąga płyn z płyty.


Moim zdanie ON ma tak samo.

ahaja

#146
Że taki pardąsik wtrącę ...
Wg mnie nie ma takiej szczotki/szmatki/etc , która jest w stanie wniknąć w rowki i je wymyć. Robi to płyn rozpuszczając to co w nich siedzi. Gorzej jeśli się używa szmatki bo ona zostawia włoski wnikające w rowki. Jest potem problem.
To co jest przyklejone do ssawki ma jak wspomniał jeden z kolegów ochronić rowki przed kontaktem z rurą ssącą w czasie odsysania.
Takie mam obserwacje po umyciu swoich około 1200 płyt moją Franią.

Dodałbym jeszcze, że po rozprowadzeniu płynu powinno się 1-2 minut zaczekać aż się ten syf cały rozpuści. Oczywiśie w zależności od tego czy to płyta nowa, używana etc.

A tu prawdziwa, najdroższa myjka na świecie.

MAC

Szukam takiej na LP bo z singlami to nie jest problem  ;D

frywolny trucht

Przejrzałem instrukcję obsługi ON i PJ. W obu ramię służy tylko do wytworzenia podciśnienia w celu usunięcia płynu i brudu. Czyli to, czy ktoś smyra aksamitkami ramienia płytę, czy nie- to indywidualna wariacja w bliżej nieokreślonym celu ;)

http://okkinokki.com/manuals/Manual_OkkiNokki_web.pdf
http://www.project-audio.com/inhalt/en/manual/manual_vc-s.pdf

Popatrzę jeszcze co tam w NG piszo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

http://www.audioadvisor.com/pdf/NitGrit_Owners-Manual.pdf

"4.Turn on the drive (rotation) motor by pressing the 3-position switch away from
you (the record will rotate, but the vacuum will not come on). As the record
rotates 2–3 revolutions, hundreds of the Vac-Sweep's fi bers will scrub the
grooves."

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe