Autor Wątek: Ortofon 2M Black  (Przeczytany 1096 razy)

Offline rudy-102

• maniak
Ortofon 2M Black
« dnia: Luty 09, 2015, 10:50 »
Ortofon 2M Black

• Output voltage at 1000 Hz, 5cm/sec.:                                  5 mV
 • Channel balance at 1 kHz:                                                 1 dB
 • Channel separation at 1 kHz:                                              26 dB
 • Channel separation at 15 kHz:                                            15 dB
 • Frequency range at - 3dB:                                                 20-31.000 Hz
 • Frequency response:                                                         20-20.000 Hz + 2 / - 0 dB
 • Tracking ability at 315Hz at recommended tracking force:         80 µm
 • Compliance, dynamic, lateral:                                              22 µm/mN
 • Stylus type:                                                                     Nude Shibata
 • Stylus tip radius:                                                               r/R 6/50 µm
 • Tracking force range:                                                         1,4-1,7g (14-17 mN)
 • Tracking force, recommended:                                             1,5 g (15 mN)
 • Tracking angle:                                                                 20º
 • Internal impedance, DC resistance:                                       1,2 kOhm
 • Internal inductance:                                                           630 mH
 • Recommended load resistance:                                             47 kOhm
• Recommended load capacitance:                                           150-300 pF
• Cartridge colour, body/stylus:                                               Black
 • Cartridge weight:                                                               7,2 g
 • Replacement stylus unit:                                                     2M Black (interchangeable with 2M Bronze)

Offline christo

• maniak
Odp: Ortofon 2M Black
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2016, 10:00 »
Czy ktoś porównywał wkładki serii 2M z serią 5x0 Ortofona? Szczególnie chodzi mi o porównanie 2M Black z 540 i/lub 2M Bronze z 530.

Offline rudy-102

• maniak
Odp: Ortofon 2M Black
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2016, 13:08 »
Czy ktoś porównywał wkładki serii 2M z serią 5x0 Ortofona? Szczególnie chodzi mi o porównanie 2M Black z 540 i/lub 2M Bronze z 530.
Wkładka 540 gra z trochę lepszą precyzyjnością(więcej szczegółów) od Bronze, ale nie aż mocnej dynamiki. Mi osobiście bardziej odpowiadała. 530-stka gra minimalnie gorzej. 530 i Bronze mają chyba identyczną igłę, różnią się budową samej wkładki. Bronze gra lepiej od 530. 2M Black nie miałem okazji osobiście porównywać.