Pod polskim przewodem...

Zaczęty przez gratefullde, Luty 09, 2015, 11:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kable wiadomo, ważna rzecz. Potrafią być one wycenione dość rozsądnie jak i znacznie tę granicę rozsądku przekroczyć. Czy polskie firmy kablarskie mogą jakością i ceną konkurować z zachodnimi, uznanymi markami? Chodzi o kable wszelkiej maści, tj. głośnikowe, zasilające, RCA, cyfrowe, analogowe. Jakie polskie firmy kablarskie funkcjonują na naszym rynku, ile ich jest?
Zapraszam do rozmowy. Wątek taki bo będę zmieniał kable głośnikowe a jakiś tam patriotyzm mam zaszczepiony więc sami rozumiecie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

To ja również dołączam się do wątku , interesuje mnie co faktycznie dzieje się w tej dziedzinie na naszym rynku czy są polskie firmy warte polecenia i czy ich produkty mogą konkurować z zachodnimi wytwórcami

masza

Mam obiecany do testów cały set kabli produkcji PL.
Jest to coś nowego.
Nie zostałem uświadomiony o producencie tych kabli aby nie ulegać sugestii.
Dojadą, podepniemy, zobaczymy, napiszemy.

gratefullde

Cytat: masza w Luty 09, 2015, 11:47
Mam obiecany do testów cały set kabli produkcji PL.
Jest to coś nowego.
Nie zostałem uświadomiony o producencie tych kabli aby nie ulegać sugestii.
Dojadą, podepniemy, zobaczymy, napiszemy.

Świetnie. Na takie doświadczenia właśnie tu liczę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

fajnie że masz taką możliwość , czekam na opinie

jajacek1410

   Mam bardzo dobre doświadczenia z jednym polskim interkonektem - Audiomica Beryl. Najniższy model z oferty firmy. 7 stówek niestety. Trafiłem za jakieś 450 zł z drugiej ręki. Pożyczyłem wcześniej od kolegi, od razu mi się spodobał i zapolowałem. Gdyby się nie trafił, kupiłbym nówkę.
    Do porównań miałęm QEDa Qnex Silver Spiral ( czyli nieco tańszy) i wyższy model IXOSa (w cenie Beryla). Inne słabsze pomijam. Audiomica wypadła najlepiej, rzecz jasna nie na zasadzie przepaści, a drobnych niuansów, ale istotnych.
   Czego oczekuję od kabli? Otóż  moje głośniki graja tak precyzyjną średnicą, że przy okazji są uwrażliwione na wszelkie nieczystości, zapiaszczenia, eksponują szeleszczenia i syczenia sybilantów itp. Bardzo wrażliwe na resztę toru, w tym na kable. No i właśnie -w kablach szukam przede wszystkim tej cechy, która pozwala na opanowanie "szaleństwa" na średnicy, czyli mają nie psuć . I tu Audiomica sprawdziła się.  Sybilanty zrobiły się mniej syczące, dźwięk bardziej precyzyjny, z odrobinę lepszym wypełnieniem. I nic kosztem zmulenia, czy utraty dynamiki.
   Jak dla mnie bardzo dobry kabel. Nie chce mi się szukać dalej chyba, że samo coś wpadnie w ręce.
   W ofercie maja kupę kabli - interkonekty, coaxiale, głosnikowe. Także interkonekt gramofon-pre, podobno dobry. Do tego wszystko pakowane w biżuteryjne skrzyneczki i opatrzone numerowanym certyfikatem ( na tym mogliby stówę zaoszczędzić, ale cóż,  marketing górą).


ps. nie pisać mnie, cobym se głośniki zmienił :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Szymon

Jedynymi przewodami realnie produkowanymi w Polsce jakie znam są Albedo.
Cała reszta to DIY z gotowych szpulek, mniejsi lub więksi przebierańcy.

Najbardziej znani to Velum miał być amerykański a wyszedł wrocławski i Bazodrut czyli przebieraniec kupiony od Andrzeja Witka z nowymi nalepkami i wyższą ceną.

Pytanie za 100 punktów. Który Polski "producent" kabli stosuje palce rozdzielacza od malucha w swoich przewodach?


masza

Cytat: Szymon w Luty 11, 2015, 18:31Pytanie za 100 punktów. Który Polski "producent" kabli stosuje palce rozdzielacza od malucha w swoich przewodach?

Co takiego???

SzuB


SVART

Miałem napisać, ale widzę, że o Albedo już jest. Miałem jakiś czas Albedo Monolith - głośnikowy. Niestety musiałem zrobić wyprzedaż kilku setów kabli i ten się nie ostał, ale baaardzo miło wspominam. Kiedyś pewnie jeszcze do Monolith'a wrócę. Do tego, właściciel Albedo pochodzi do kabli z zacięciem i co ważne, wierzy w to, co robi. Produkcja od podstaw oraz zdaje się być racjonalnie nastawionym człowiekiem (np. brak marketingowej gry prowadzonej przez inne firmy "kablarskie", o ile możne je nazwać firmami, że o bazodrutach nie wspomnę. Takie podejście Albedo należy szanować, nawet jeśli dany kabel nie wpasuje się w system. Istotne, że mamy taką firmę w PL.

gratefullde

Ja się niedawno zapoznałem z firmą kablarską Forza Audioworks. Fajny design i ceny nie zabijają. Na firme trafilem przypadkiem szukając informacji o recablingu słuchawek. No i okazało się, że podstawa działalności firmy jest właśnie produkcja i sprzedaż kabli do słuchawek. Wybór jest, rózne rodzaje i długości do róznych słuchawek z uwzględnieniem ich topologi wtykowej.
Poza kablami słuchawkowymi znajdziemy w ofercie kable cyfrowe: spdif, usb jak i analogowe RCA.
Zakupiłem sobie interconect o długości 1 m z serii cooper.
Wykonanie obłędne. Po prostu z przyjemnością się to to trzyma w dłoni i nie chce puścić. Elegancko wtyki spasowuja się z gniazdami, nie za lekko nie za trudno a w sam raz. To dziwny przewód, zaplecione żyły miedziane, które sprawiają wrażenie bardzo delikatnych a na ich zakończeniach masywne świetnej jakości wtyki. I super to wygląda.
Zapakowane są w ładny woreczek, dołaczona jest do niego karta z numerem, wielkości karty kredytowej, spełniająca role kart gwarancyjnej.
Jak brzmi? Dźwięk bardzo otwarty, przejrzysty bez zmulenia, którego tak się obawiałem. W koncu mam wzmacniacz, ktory mocarzem nie jest, 10W na kanał to szału nie ma. Myslę, że kabelek nie wnosi za dużo od siebie ale za to wnosi duzo do systemu. A o to w sumie nam chodzi :)

Strona producenta

http://forzaaudioworks.com/en/
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: gratefullde w Luty 13, 2015, 18:44Strona producenta

http://forzaaudioworks.com/en/

Jak na stronie nie ma ani nr telefonu ani adresu firmy to podchodzę do tego jak pies do jeża.

gratefullde

Cytat: masza w Luty 13, 2015, 18:50
Cytat: gratefullde w Luty 13, 2015, 18:44Strona producenta

http://forzaaudioworks.com/en/

Jak na stronie nie ma ani nr telefonu ani adresu firmy to podchodzę do tego jak pies do jeża.


Tak, jest to problem. Zwracano już na to uwagę producentowi. Trochę się tłumaczył, że z tego nie żyje, ma oprócz tego jakąś pracę chyba a to po godzinach...
Niemniej kontakt mailowy jest a po pierwszej odpowiedzi otrzymujemy nr telefonu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bednaar

Wątek od kilku lat nieaktualizowany, a przecież pojawił się nowy, prężnie działający polski producent kabli: Melodica.
Sam skorzystałem z ich oferty i zakupiłem interkonekt Purple Rain.
Przerobiłem do tej pory już kilka IC-ków: Audioquest Jade, Ixos 104, Klotz La Grange, Prolink Exclusive, AudioTechnika (DIY na bazie przewodu mikrofonowego) oraz (tylko wypożyczony na testy) IC marki Atlas (nie pamiętam modelu, cena ok. 800 zł za metr). Na tle wyżej wymienionych Melodica prezentuje się wybornie: w zasadzie neutralne brzmienie, stara się nie psuć dźwięku (a tego oczekuję od IC), nieznacznie tylko podkreśla (rozświetla) górę. Co ciekawe, najbardziej przypomina tego drogiego Atlasa oraz trochę Audioquest Jade (ale tamten zbytnio wychładzał dźwięk). Ustępuje tylko Ixosowi 104 (żałuję, że go sprzedałem - ech, błędy młodości, a miał wyborną soczystą średnicę).
Generalnie Melodika Purple Rain zasługuje na gorącą rekomendację ze względu na wybitny stosunek jakości do ceny.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

kowacz

Ostatnio szukałem porządnej listwy zasilającej
Natrafiłem na ciekawa pozycje z Pabianic.
Solid Core Audio
Listwa godna uwagi a cena w stosunku doFurutecha
jest śmieszna a jakość wykonania i dźwięk bardzo dobra
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa



Cytat: kowacz w Kwiecień 30, 2019, 17:08
Ostatnio szukałem porządnej listwy  cena w stosunku doFurutecha
jest śmieszna a jakość wykonania i dźwięk bardzo dobra
No popacz Pan.
Niby z plastiku, niby dobrze wykonane a dźwięczy [emoji47]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Ja tez byłem niedowiarkiem🤔
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO