Autor Wątek: Miniabyra ulubiony klocek  (Przeczytany 177318 razy)

Offline cdt

• Moderator
Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Odpowiedź #2325 dnia: Listopad 17, 2017, 22:15 »
Każdy chce żyć . Ja strugam ramki oni sprzedają druty i sprzęt . Nie mam zdolności do fotografowania . Lata podnoszenia ,, ciężarów ,, dają znać o sobie ;) . Pewnie będą ładniejsze zdjęcia . Jutro się postaram . To EV z kina po modyfikacjach . Fajnie grają . Grześ był i słuchał dłużej . Ja się urwałem po 4h .
ps. U mnie postęp mam aparat w telefonie :)
kawosz wersja apolityczna.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #2326 dnia: Listopad 17, 2017, 22:16 »
U mnie na komórce wygląda super:)

OK. Bardzo przepraszam.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline cdt

• Moderator
« Odpowiedź #2327 dnia: Listopad 17, 2017, 22:20 »
Może to będzie lepsze . Jutro włącze flesz
kawosz wersja apolityczna.

Offline moon

« Odpowiedź #2328 dnia: Listopad 17, 2017, 23:15 »
Nie można było tego inaczej rozwiązać ?  .............podobno można się z tą opaską kąpać .To jest moim zdaniem do dupy rozwiązanie

klasyczne opaski festiwalowe
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline jacek-k-wawa

• **
« Odpowiedź #2329 dnia: Listopad 18, 2017, 00:52 »
wrócę jeszcze na chwilę do wczorajszego (oppps - już przed-wczorajszego) nuforce'owania u Pawła.
Trochę jestem zaskoczony. Nie faktem, że lampa ciagle lepiej gra niż cyfra. Raczej dwoma innymi wnioskami:
- liczyłem na to, że cyfra lepiej będzie kontrolowała bas. Nie u Pawła - wcale tego efektu nie było. W ogóle bas był jakiś odchudzony...
- wersja SE nie dość, że kosztuje (albo raczej kosztowała) więcej to producent obiecywał jeszcze bardziej gładką górę i w ogóle pełnię nirwany. A tu znowu tego nie było - naprawdę spora różnica ale na niekorzyść tego SE...

NIe wiem o co chodzi i dlaczego, może jakaś specyfika Pawłowego sprzętu albo po prostu tak jest. Posłucham jeszcze tych różnic u mnie jeśli czas pozwoli.

Dla potomności załączam 'rozbierane' zdjęcia obu wzmacniaków - w SE widać całą baterię kondensatorów która zastępuje 2 większe w 'normalnej' wersji. Reszta nie różni się praktycznie zupełnie.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #2330 dnia: Listopad 18, 2017, 07:24 »
Jutro włącze flesz

Nieeeeeeeeee ;)
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2331 dnia: Listopad 18, 2017, 07:45 »
Jak co roku na AVS rządzi winyl i plikowce. Już chyba nikogo to nie dziwi  nawet mnie . Dziś Stadion w moim rozkładzie . Mam nadzieję że też i tam znajdę coś tak fajnego jak kolumny Evolution   firmy RDacoustic 
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline masza

• Moderator
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #2332 dnia: Listopad 18, 2017, 08:41 »

:)

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2333 dnia: Listopad 18, 2017, 16:41 »
No i zaszalałem ;D  Nareszcie sacd w wyborze wręcz ogromnym. Będę się wam chwalić. Cała wystawa to szaleństwo . Ogrom ludzi. Na Narodowym ścisk jak w imadel. No i  sporo nas,  audio maniaków. wlasnie jesteśmy na seminarium o akustyce ;D

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #2334 dnia: Listopad 18, 2017, 17:41 »
Poprosimy o wnioski dokształcające ;)
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #2335 dnia: Listopad 18, 2017, 17:46 »
wlasnie jesteśmy na seminarium o akustyce
Poprosimy o wnioski dokształcające

:o

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2336 dnia: Listopad 18, 2017, 17:55 »
Jak spadnie na łeb.... nawet nie myślę...
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2337 dnia: Listopad 18, 2017, 18:42 »
Grobel audio to najlepsza prezentacja wystawy. Klasa ale i koszmarna kasa za sprzęt. Oczywiście według mnie.   Inne prezentacje które zapadły mi w uszy to Sveda audio czyli nasz rodzimy producent aktywnych monitorów  . Oraz Boenicke  i ich słynny model kolumny W5 . Zawsze zastanawia jak jest to możliwe ,że z takiej wielkości kolumn wydobywa się taka ilość świetnego dźwięku bez sub'a  czy DSP .  Moja osobista nagroda to kolumny Evolution czeskiej firmy RDacoustic.  Z tych słabych stron to ,ze na stadionie w każdym pokoju problem z modem na basie w okolicach 180-250 Hz . Bardzo to przeszkadza i psuje prezentacje . To rodzaj twardego dudnienia obecna na każdej prezentacji . Najbardziej kiedy prezentowanie są duże zestawy kolumn.  Na tym przegrał np Tannoy  -świetna średnica i góra  a na wysokim basie twarda ,wzbudzajaca się "decha"   W ogóle mam dziwne odczucie ,że tym razem dźwięk był bardziej znośny w hotelu Sobiedkim niż na Stadionie .W Hotelu Tulipan słuchalo się najlepiej  ,bo tam dla mnie były trzy świetne prezentacje Grobel -Boenicke- Sveda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 08:38 wysłana przez miniabyr »

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2338 dnia: Listopad 18, 2017, 18:44 »
Grobel audio to najlepsza prezentacja wystawy. Klas ale i koszmarna kasa za sprzęt. Oczywiście według mnie.
Grobel jak w 2015 puścił śpulska to do dzisiaj.... mnie na niego nie stać

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #2339 dnia: Listopad 18, 2017, 22:52 »
Grobel audio to najlepsza prezentacja wystawy. Klas ale i koszmarna kasa za sprzęt. Oczywiście według mnie.
Zgoda że dźwięk świetny. Na dodatek puszcza muzykę a nie dźwięki.
Może nie ocenię tak wysoko ale na pewno w czubie jakościowym.

🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2340 dnia: Listopad 18, 2017, 23:19 »
Trudny miałem wybór z tymi sacd . Tych które chciałem mieć było całe mnóstwo  :o . Wybór padł na te ze zdjęcia. A przy okazji byliśmy na fascynującej opowieści W. Pacuły na temat pierwszych rejestracji cyfrowych muzyki ! Wiecie kiedy została nagrana i wydana muzyka zapisana cyfrowo .Nagrania dokonała firma Denon w 1971 roku !!!!!! To wyszło na winylu i my tej płyty słuchaliśmy Nagranie 13bitowe z próbkowaniem 32 kHz!!!! I nie  był tego słychać, że te parametry rejestracji z dzisiejszego punktu są niewystarczające !  Pacuła puszczał nam inne płyty z dalszych lat i opowiadał bardzo ciekawą historię związaną z rejastracją cyfrową. Pierwszy rejestrator cyfrowy to rok1968! Pierwsza transmisja danych pcm to II wojna światowa Świetny wykład ! Jutro idę  na następny prowadzony przez niego czyli  o masterach płyt cd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 07:34 wysłana przez miniabyr »

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2341 dnia: Listopad 19, 2017, 16:17 »
Kolejne 4 płyty do kolekcji !  Ale dziś specjalnie pojechałem na pogadankę W. Pacuły . Świetna . Zaskakująca . A było o tym jakie są róznice między masterem przygotowanym już do powielenia i tym co dostajemy kupując płytę w sklepie. :o :o :o :o Pokazał nam (puścił) specjalnie dla niego przygotowane "mastery " i to samo po wypuszczeniu tego na rynek . Uwaga nikt przy tym procesie już nie dokonywał zmian ,jednak róznice były spore .Wszyscy tym byli zaskoczeni !!. To jest zasadne jak ktoś mówi że słyszy róznice między wydaniami  np. niemieckim  cd czy amerykańskim . Najdroższe cd japońskie które jest wypalane dla końcowego odbiorcy ,będzie biło w jakości to samo ale z regularnej produkcji . .........a ze spraw poza muzycznych to natłem się na Frywolnego Truchta i szanowną Frywolną jego Małżowinę .  ;D

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #2342 dnia: Listopad 19, 2017, 16:20 »
jednak róznice były spore

Wojtek mówił dlaczego tak się dzieje?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2343 dnia: Listopad 19, 2017, 16:24 »
Nie ! Ale zaskoczenie jest spore kiedy ludzie uświadamiają sobie że to słyszą !Od nas oprócz mnie był Malg i Mirek24 . Może coś napiszą .

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #2344 dnia: Listopad 19, 2017, 16:26 »
Więc, która go wytwórnia tym razem wynajęła do przekonania szanowne grono słuchaczy do kupowania tej jedynej i najlepszej?

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2345 dnia: Listopad 19, 2017, 16:28 »
Żadna . Puszczał demokratycznie . Polish Jazz , wydania japońskie , wydania chińskie. Najpierw master i potem to co z niego zostało wyprodukowane.

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #2346 dnia: Listopad 19, 2017, 16:29 »
Nie wierzę mu jak psu  :-\

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #2347 dnia: Listopad 19, 2017, 16:30 »
No cóż mogę powiedzieć .Trzeba było to usłyszeć !

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #2348 dnia: Listopad 19, 2017, 16:33 »
Paweł,
a w jakiej formie wysłałbyś mastera do tłoczni?  Fizycznej czy powiesiłbyś plik na jakimś FTP? Jest po drodze trochę kombinacji :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #2349 dnia: Listopad 19, 2017, 16:35 »
Różne mastery to ja sobie w domu słucham i że różnica jest to oczywista oczywistość. Nigdzie chodzić nie muszę. Mając do czynienia z materiałem Master Tape na szpulach też zdziwiony ani ja ani Ty byc nie powinniśmy. I ja nie jestem.
A zasraniec Pacuła napisze i powie tylko to za co mu zapłacą i nic nie zmieni mojego zdania o tych dupkach.