Autor Wątek: Miniabyra ulubiony klocek  (Przeczytany 260666 razy)

Offline McGyver

• Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Odpowiedź #3200 dnia: Lipiec 11, 2018, 14:53 »
Żeby tyle usłyszeć z kropelki cyny?
Chyba nie z kropelki, i jest to nawet napisane, aczkolwiek tak mętnie, że można się tylko domyślać. Otóż facet prawdopodobnie wpinał drut cynowy w ścieżkę sygnałową jako interkonekt, za pomocą krokodylków.
Ale czy trafnie się domyslam, to nie mam żadnej pewności, bo jak już wspomniałem, opisano to bardzo mętnie.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3201 dnia: Lipiec 11, 2018, 16:24 »
Najlepsze jest to, że istotnie można usłyszeć różnice w tych samych kabelkach, z tymi samymi wtykami - polutowanymi innym spoiwem. Jest to (przynajmniej dla mnie) dość męczące i uciążliwe, nie lubię tego... ale da się. I zależnie od przejrzystości systemu oraz naszego osłuchania, można wyłapać różnice.
Nie lutuję zbyt wiele, dla mnie ważne jest głównie to, aby spoiwo nie śmierdziało, łatwo się rozgrzewało i dobrze się lepiło. Kwestie brzmieniowe są drugorzędne.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline michał_flaga

• Moderator
« Odpowiedź #3202 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:09 »
to ja krótko i bez baroku tym razem:

Na zdjęciu NEMOI 3220 z wtykami VALAB. Oto dowód na to, jak zmienia się we mnie poczucie estetyki. Kiedyś nie wyobrażałem sobie takiej konfekcji bez oplotu, solidnych wtyków i jednoznacznie określonej kierunkowości. I nagle wszystko - mówiąc kolokwialnie - olałem. Kabel na izolacji ma zaznaczoną kierunkowość - co oznacza tylko to, w jaki sposób zakonfekcjonowany jest ekran. Mamy przygotowane dwie długości: 1.0 m oraz 0,7 m. Zasadniczo uważam, że jest bardzo ascetycznie i jednocześnie estetycznie. Drugie zdjęcie to ten sam kabel z "ozdobnym" czerwonym oplotem i konfekcją z wtykami KACsA. Trzeci przygotowuje Paweł z wtykami CARDAS - sam wkrótce napisze jakie to wtyki.
  • VALAB - cyna Cardas
  • KACsA - cyna WBT
  • CARDAS - cyna WBT

Offline McGyver

• Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #3203 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:32 »
bez baroku tym razem
I tak trzymać, kolego szanowny, tak trzymać!

z "ozdobnym" czerwonym oplotem
Jak dla mnie to ten oplot jest oszpecający, a nie ozdobny.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3204 dnia: Lipiec 12, 2018, 16:14 »
Już jest!  Brzmi świetnie  więc QJP . I jeszcze jedna sprawa . Kto słyszał o Greetje Kauffeld ? Chyba mało osób . To obecnie starsza pani ,która pochodzi z Holandii . Głos ma "kryształowo czysty ", intonacyjnie perfekcyjny ,bez cepelii w interpretacjach . Żadnego wydziwiania a podana muzyka z klasą . Warto zerknąć na jej jazzowe dokonania . Wiem ,że śpiewała też popowe kawałki ,ale te mnie nie interesują .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 05:19 wysłana przez miniabyr »
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #3205 dnia: Lipiec 12, 2018, 17:33 »
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #3206 dnia: Lipiec 12, 2018, 18:20 »
Paweł reklamuj, szpula na zdjęciu nie zgadza się z tą z pudełka.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3207 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:11 »
Wszystko się zgadza he,he, he .Zamówiłem z inną szpulką (było taniej )  ;) ;D

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3208 dnia: Lipiec 12, 2018, 20:24 »

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3209 dnia: Wczoraj o 18:07 »
Kurcze kilka dni temu miałem bardzo smutne spotkanie z jednym z największych polskich muzyków . Smutek wynik stanu zdrowia mistrza . W rozmowie ze mną powiedział ,że płyta którą nagrał  jest jego ostatnią ! I tak niestety może być .Chwilkę rozmawialiśmy  a ja zauważyłem ,że ta płyta brzmi zupełnie inaczej niż wszystkie inne które znam . Odpowiedział ,że nigdy by tak nie zabrzmiała gdyby nie choroba ….Brzmi świetnie ,ale muzycznie wyczuwa się ,że jest inna . To naprawdę słychać  :(

Offline wiki

• **
« Odpowiedź #3210 dnia: Wczoraj o 22:09 »
Ja tak miałem z ostatnią płytą Cohena.

Offline traumeel

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3211 dnia: Dzisiaj o 08:20 »
I ostatnia płyta Johnny Casha.
Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constelation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Offline jamówię

• Moderator
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #3212 dnia: Dzisiaj o 08:21 »
Paweł a co to za artysta,jeśli to nie tajemnica?
Harbeth!

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3213 dnia: Dzisiaj o 09:47 »
Paweł a co to za artysta,jeśli to nie tajemnica?
Niestety nie za bardzo mogę powiedzieć . Napiszę tylko -  topowy muzyk ,lider ,jazz

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3214 dnia: Dzisiaj o 12:42 »
A ze spraw sprzętowych to …………..właśnie odebrałem ostatnią partię rezystorów do podmiany w pre . Oj wieczorem  lutowanko ! ;D   Widzę ,że wczoraj była jakaś zadyma na naszym forum . No cóż dobrze że mnie nie było bo nie wiem co bym zrobił . :zyg:
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 12:46 wysłana przez miniabyr »

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3215 dnia: Dzisiaj o 18:11 »
No i rezystorki wlutowane . Się witają z resztą kompani...………………...widzę jakiegoś gościa niezadowolonego  ,któremu się nie podoba że kable ,że emblemat . No cóż mam cię w D. I emblemat .