Autor Wątek: Miniabyra ulubiony klocek  (Przeczytany 280866 razy)

Offline miniabyr

• Moderator
Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Odpowiedź #3525 dnia: Październik 10, 2018, 16:09 »
Nigdy mi ta wkładka nie podskakiwał na żadnej płycie
Miniabyr - gdybyś miał okazję położyć na talerzu Joe Zawinul "75th" - moja SPU w kilku miejscach miała tam kłopot z trackingiem - testowe płyty przechodziła gładko  - reklamowałem płytę, wziąłem kolejny egzemplarz i znowu problem.
Nie dawała też rady na wydawnictwach Telarca  :(
To ciekawe co piszesz . Mi tylko raz wkładka skakała po płycie . Miyajima Waza . To swietna wkładka ,ale miała problem nie z trackingiem ale z bardzo małą podatnością . Zontek do tych wkładek musiał zrobić odpowiednie dociażenie ramienia.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #3526 dnia: Październik 10, 2018, 20:50 »
uff, ale sie rozpisaliscie :)
w pierwszej kolejnosci jeszcze jedno wielkie podziekowanie Sebowi za udostepnienie swoich 2 nowych wkladek o sklepowej wartosci w pl okolo 28.000zl!
to sie nazywa doskonaly audio KUMPEL! dzieki Seb.
jak dla mnie jak Kuzma tak PP-1000 sa wkladki najwyzszych lotow, najlepiej grajace w historii mojego i moich znajomich systemach.
trudno powiedziec ktora lepsza. to jak zmierzyc czy lepsza pola raksa lub ornella mutti w czasie swoich 20 urodzin. po prostu nie da sie.
ale gdybym mial brac tylko jedna z nich na bezludna wyspe koncu swiata, wybral bym jednak ciemna wloszke i PP-1000.
po prostu kuzma, chociaz wybitna, wciaz przypominala inne wybitne wkladki w podobnej cenie. natomiast phasemation pp-1000 daje o wiele wiecej. sposob jaki kreuje dzwiek, prezentuje przestrzen i szczegolowosc ktora kroi wlos na 4 zavhowujac przy tym muzykalnosc jest absolutnie wyjatkowa.
nigdy wczesniej sie z taka wkladka niespotkalem, ktora by dala taki wglad do muzyki jak PP-1000. pierwszy raz przez nia uslyszalem przebicia warstw master tasmy w postaci echa na LP Kenny Burrella Midnight Blue.
Po prostu ta wkladka mnie dostala w sposob ze sie pierwszy raz w zyciu zaczalem zastanawiac, co sprzedac by nazbierac $$$ na tak cholernie droga wkladke. Po prostu jestem Phasemation addict. Jest prawdopodobne ze wyciaganie tyle kasy za wkladke bedzie bardzo bolalo. ale za taki dzwiek sie chyba poswiece. zyjemy tylko raz, no nie? :)
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 20:59 wysłana przez elektroboy »

Offline seblop

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3527 dnia: Październik 10, 2018, 21:02 »
Zacznijmy od tego że obie wkładki kupiłem bardzo okazjonalnie. W rzeczywistości w Polsce pp-1000 kosztują 18k a w Japonii po zdjęciu podatku a tak miałem okazję kupić 7.8k. Fakt że Doszły drobne koszty dodatkowe i to nadal jest drogo ale zaryzykowałem i było warto. Podobnie.mam z Kuzma która ogólnie będę. Chciał pewnie zaraz sprzedać. Wkurw.... Mnie ze. W Polsce w. Sklepach praktycznie nikt nie ma demo wkładek aby je posłuchać przed zakupem.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ kuzma Car 40 Dynavector 505 +Transfiguration AXIA+Ear912+EAR509+Tannoy Gold Lancaster+Wile Kable + Denon 3910
Zestaw drugi: JVC QLY55F+Ortopfon Bronze+Haiku Genymade+Haiku Williamson +Tannoy Chersey + kable Wile.

Online cdt

• Moderator
  • Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #3528 dnia: Październik 10, 2018, 21:25 »
Zacznijmy od tego że obie wkładki kupiłem bardzo okazjonalnie. W rzeczywistości w Polsce pp-1000 kosztują 18k a w Japonii po zdjęciu podatku a tak miałem okazję kupić 7.8k. Fakt że Doszły drobne koszty dodatkowe i to nadal jest drogo ale zaryzykowałem i było warto. Podobnie.mam z Kuzma która ogólnie będę. Chciał pewnie zaraz sprzedać. Wkurw.... Mnie ze. W Polsce w. Sklepach praktycznie nikt nie ma demo wkładek aby je posłuchać przed zakupem.

+100
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline seblop

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3529 dnia: Październik 11, 2018, 11:01 »
Juki ma teraz tą wkładkę w ofercie :P :P :P
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ kuzma Car 40 Dynavector 505 +Transfiguration AXIA+Ear912+EAR509+Tannoy Gold Lancaster+Wile Kable + Denon 3910
Zestaw drugi: JVC QLY55F+Ortopfon Bronze+Haiku Genymade+Haiku Williamson +Tannoy Chersey + kable Wile.

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #3530 dnia: Październik 11, 2018, 22:03 »
Juki ma teraz tą wkładkę w ofercie :P :P :P
myslisz ze juki potajemnie czyta pawla blog?  :)

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3531 dnia: Październik 11, 2018, 22:54 »
Juki nie chowaj się ,wiemy że tu jesteś i czytasz ten mój blog ! No cholera niedługo będzie 300.000 odwiedzin . Jak na te bzdury to całkiem niezły wynik  !

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #3532 dnia: Październik 11, 2018, 23:02 »
Juki nie chowaj się ,wiemy że tu jesteś i czytasz ten mój blog ! No cholera niedługo będzie 300.000 odwiedzin . Jak na te bzdury to całkiem niezły wynik  !
Umiesz porwać tłumy.
Kariera polityczna stoi przed Tobą otworem.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3533 dnia: Październik 11, 2018, 23:10 »
To potworne ! Wizja apokaliptyczna …...w szkołach obowiązkowa nauka ustawiania  azymutu , wymiana rezystorów . Obowiązkowe rozpoznawanie jaki kabel gra . AAAAAAA  to straszna wizja  :P

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #3534 dnia: Październik 11, 2018, 23:41 »

Obowiązkowe rozpoznawanie jaki kabel gra . AAAAAAA  to straszna wizja 
Nie zdałbym z pierwszej do drugiej

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline pelot

• maniak
« Odpowiedź #3535 dnia: Październik 11, 2018, 23:47 »
No cholera niedługo będzie 300.000 odwiedzin . Jak na te bzdury to całkiem niezły wynik  !

Paweł , ja nieco  wcześniej coś w związku z tym pisałem , i to nie była czcza gadanina.
Taka jest rzeczywistość👍

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3536 dnia: Październik 11, 2018, 23:50 »
No cholera niedługo będzie 300.000 odwiedzin . Jak na te bzdury to całkiem niezły wynik  !

Paweł , ja nieco  wcześniej coś w związku z tym pisałem , i to nie była czcza gadanina.
Taka jest rzeczywistość👍

Dzięki . To miłe !

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3537 dnia: Październik 11, 2018, 23:51 »

Obowiązkowe rozpoznawanie jaki kabel gra . AAAAAAA  to straszna wizja 
Nie zdałbym z pierwszej do drugiej

Załatwił bym ci kursy w np. KBL Sound …...i zdałbyś .

Offline pelot

• maniak
« Odpowiedź #3538 dnia: Październik 11, 2018, 23:58 »

😁

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #3539 dnia: Październik 11, 2018, 23:58 »

Przecież tortury zostały zabronione

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3540 dnia: Październik 13, 2018, 09:27 »
Przecież tortury zostały zabronione
he,he   the pain is close to pleasure. -)

Offline seblop

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3541 dnia: Październik 13, 2018, 10:29 »
Pawle zobacz co tracisz.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3542 dnia: Październik 13, 2018, 10:54 »
Cholera żałuję, ale obowiązki są ważniejsze. Zrób fotkę gramofonu bo....... ..... ty już wiesz dlaczego ;D

Offline seblop

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3543 dnia: Październik 13, 2018, 11:07 »
Jeszcze niestety nie wiem na razie rezonans zabija all. Za szybko niestety. Narazie 505.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3544 dnia: Październik 13, 2018, 11:09 »
Ok czekam na relacje.

Offline seblop

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3545 dnia: Październik 13, 2018, 12:07 »
Audio zlot

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #3546 dnia: Październik 13, 2018, 12:20 »
Audio zlot
Ale fajna samcza jama :)

Offline juter22

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3547 dnia: Październik 13, 2018, 13:57 »
 :o  :o  :o
Fajny zlot i fajny pokój odsłuchowy

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #3548 dnia: Październik 13, 2018, 17:25 »
Spocone Samce w akcji .  :P Przedsmak Audio Show!.

Offline redak

• do it yourself
  • *
« Odpowiedź #3549 dnia: Październik 13, 2018, 21:01 »
Paweł, było mega......... 🙂