Autor Wątek: Miniabyra ulubiony klocek  (Przeczytany 330538 razy)

Offline miniabyr

• Moderator
Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Odpowiedź #4300 dnia: Luty 07, 2019, 23:13 »
Na basie mam 90 uF i ze względu na cenę miedzianego PiO  kupiłem wersję tanią , na folii polipropylenowej metalizowanej. Kondrnsator jest świetny ! Symbol Mkp 11.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #4301 dnia: Luty 07, 2019, 23:16 »
A jak się mają do tych plain mundorfa?
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane)
Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) w ciągłej modyfikacji
Kenwood Model 600 - obecnie jako końcówka mocy (bo jako wzmacniacz grał świetne... dopóki nie kupiłem przedwzmacniacza)

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4302 dnia: Luty 07, 2019, 23:23 »
Hmm musiałbym teraz te Mundorfu  wpiąć w zwrotnicę i sprawdzić !! Na pewno dźwięk na Miflex jest zdecydowanie bardziej konkretny i dźwięk dostaje masy...………………... . W weekend podmienię je i sobie przypomnę jak to brzmi  . Sam jestem ciekawy!

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #4303 dnia: Luty 07, 2019, 23:36 »
W weekend podmienię je i sobie przypomnę jak to brzmi  . Sam jestem ciekawy!
Z miłą chęcią poczytam relację.  😁
Kenwood Model 600 - obecnie jako końcówka mocy (bo jako wzmacniacz grał świetne... dopóki nie kupiłem przedwzmacniacza)

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4304 dnia: Luty 09, 2019, 20:22 »
Niestety z powodu kolejnego przeziębienia zdycham . NIe sprawdzę kondensatorów Mundorfa -muszą poczekać na lepszy czas . Grypa mnie zwaliła z nóg  :( ledwo wylazłem z gila a tu taki problem  :( :( :(

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4305 dnia: Luty 13, 2019, 22:49 »
No nawet chce mi się słuchać ,ale odczucie tego co do mnie dolatuję z głośników jest tak  inne , że aż mnie odpycha od słuchania . Jakby to nie był mój sprzęt . Infekcja wykręciła mi  zmysły w dziwną stronę . Dobrze że chęć słuchania już powróciła ! Chłopaki dzięki za odwiedziny i że nie baliście się przyjechać ! No i za prezenty  spożywcze  ;D 

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4306 dnia: Luty 14, 2019, 13:40 »
Mundorf Plain wlutowane na bas. Efekt?  Zaskakująco dobry . Aż zaniemówiłem . Plain nie grału w mojej zwrotnicy od chyba roku jak nie lepiej,więc muszę dać im się troch ułożyć . Bas jest "mniejszy" i mam wrażenie ,że tak nisko nie schodzi.Ale z drugiej strony tam na dole jest więcej powietrza . To bardzo ciekawie brzmi . No i jak zwykle zmiany są również na średnicy i górze pasma . Całosć brzmi delikatniej ,przestrzennie  . NIe wiem czy te kondensatory zostaną  czy wrócę do Miflexa ale fakt jest taki że się nie krzywię od pierwszych dźwieków bo nic mnie nie uwiera !   Słuchowisko trwa więc na podsumowanie trzeba będzie poczekać jeszczę chwilkę . Kiedyś te róznice co gra lepiej a co gorzej były bardziej czytelne . Teraz kiedy w zwrotnicy siedzą na każdym paśmie dobrane ,  klasowe podzespoły ,zapięcie innego ale dobrego komponentu nie wywraca całości do góry nogami ,tylko pokazuje muzykę  z lekko innej perspektywy . CDN

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #4307 dnia: Luty 14, 2019, 14:43 »
Cytat: wiki w Luty 07, 2019, 23:16A jak się mają do tych plain mundorfa?Mundorf Plain wlutowane na bas. Efekt?  Zaskakująco dobry . Aż zaniemówiłem . Plain nie grału w mojej zwrotnicy od chyba roku jak nie lepiej,więc muszę dać im się troch ułożyć . Bas jest "mniejszy" i mam wrażenie ,że tak nisko nie schodzi.Ale z drugiej strony tam na dole jest więcej powietrza . To bardzo ciekawie brzmi . No i jak zwykle zmiany są również na średnicy i górze pasma . Całosć brzmi delikatniej ,przestrzennie  . NIe wiem czy te kondensatory zostaną  czy wrócę do Miflexa ale fakt jest taki że się nie krzywię od pierwszych dźwieków bo nic mnie nie uwiera !   Słuchowisko trwa więc na podsumowanie trzeba będzie poczekać jeszczę chwilkę . Kiedyś te róznice co gra lepiej a co gorzej były bardziej czytelne . Teraz kiedy w zwrotnicy siedzą na każdym paśmie dobrane ,  klasowe podzespoły ,zapięcie innego ale dobrego komponentu nie wywraca całości do góry nogami ,tylko pokazuje muzykę  z lekko innej perspektywy . CDN
Dzięki za relację. :)
Widzę, że spostrzeżenia masz podobne jak moje.
Ja je porównywałem do MKP Manta (jakieś tanie na Allegro) i do białych Mundorf Mcap.
Wcześniej porównywałem Mantę z Mundorfem i Mundorfy grały całościowo lepiej.
Ale po Twoich dawnych wpisach postanowiłem kupić te Plain.
Tak, bas jest jakby „mniejszy” ale nie muli i ma lepsze wybrzmienia. W pierwszym wrażeniu jakby nie schodził niżej ale po dłuższym odsłuchu jednak jest ok i schodzi nisko ale innym dźwiękiem, czystszym i bez „zbasowienia”. Oczywiście wg moich spostrzeżeń i odczuć… Dlatego u mnie zostały Plain. Zdziwiłem się bardzo bo te białe Mundorfa trochę mnie kosztowały…. Ja mam 100 uF. 

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4308 dnia: Luty 14, 2019, 15:28 »
Wyobraź sobie ,że ja też mam białe Mundorfy 100uF . A Plain robią dźwięk mniej rozdzielczy na basie i niskiej średnicy ale to przyjemnie brzmi . Ja znalazłem pewne porównanie ,bo teraz przelutowałem  z powrotem Miflex  i Plain robi przekaz bardziej w stronę grania vintage !!!!!  ;) Takie mega przyjemne brzmienie !

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
  • Głupota ma pewien urok- ignorancja nie
« Odpowiedź #4309 dnia: Luty 14, 2019, 17:57 »
Ja doszedłem do 132 uf i ta wartość najlepiej mi odpowiadała, oczywsicie miflexy. Jak zdrówko?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Yaqin MS-650b , EAR834 - clone, JVC ql-y55f , JmLab Mini Utopia,Lector cdp 0.6T , Nakamichi st7 , Electro Voice Delta - clone

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4310 dnia: Luty 14, 2019, 18:14 »
Jak zdrówko?
Jest lepiej .Dzięki -)

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #4311 dnia: Luty 14, 2019, 21:28 »
Paweł - znowu mniej basu ?

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4312 dnia: Luty 14, 2019, 23:00 »
Nie ,choć nie schodzi tak nisko jak na Miflex  . On po prostu pokazuje się inaczej na Mundorf Plain- delikatniej .Gram teraz na Miflex na basie . Czyli po staremu  8)

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4313 dnia: Luty 17, 2019, 08:08 »
Wczoraj wpadli do mnie audiomaniacy . Zeżarli kaszankę zapieczoną w jabłkach cebuli i miodzie . Wódki nie chcieli . Ale przywieźli sporo płyt do odsłuchania . I kurcze taki jeden rodzynek mi przypadł do gustu . Pan Brotzmann oraz pani  Leigh  z płyty  Sparrow Nights  (2018) To  freekowe granie  i to takie jakie lubię . Ten duet to przede wszystkim Brotzmann którego to pana nie trzeba przedstawiać fanom grania free - gra on na saksofonach i różnych klarnetach .A Leigh obsługuje tylko Pedal Steel Guitar . Dla mnie bomba !! Ale bez wódki do tego nie siadajcie  :smok: ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 08:15 wysłana przez miniabyr »

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4314 dnia: Luty 18, 2019, 17:55 »
 ;) Tak se siedzę i knuję . Knuję z mirkiem24  oraz jednym takim niezrzeszonym jegomościem, który czyta te moje i nasze wypociny  w konspiracji (i zapewne czyni to po nocach .)  :P Będzie test lub jak kto woli słuchowisko . Panowie dostarczą do mnie plikowca DCS Debussy + DCS network Bridge . Od razu powiem ,że plikowiec w moich progach to egzotyka ,ale panowie są za pan brat z technologią plikowców i sieci  ,więc we środę  porównamy mojego Luxman d-06 (odtwarzacz cd/sacd) to bardzo drogiego rozwiązania plikowego jakim jest DCS . CDN 8) ..................................................................Od razu pragnę wszystkim wyjaśnić ,że nie zamierzam "wchodzić" w plikowce .
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2019, 17:58 wysłana przez miniabyr »

Offline McGyver

• McGyver's audio Asgaard
  • Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #4315 dnia: Luty 18, 2019, 21:23 »
Od razu pragnę wszystkim wyjaśnić ,że nie zamierzam "wchodzić" w plikowce .
Po zapoznaniu się z tym co potrafi network bridge nie zdziwiłbym się gdybyś zmienił zdanie.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4316 dnia: Luty 18, 2019, 22:37 »
Oczywiście nie zakładam że  to może zagrać źle ,jednak plikowiec jako źródło zupełnie mnie nie interesuje .Tak jak renesans kaseciaka . Na dokładkę cena DCS'a to spory wydatek . Mimo to bardzo jestem ciekawy tego, co  u mnie usłyszymy (lub nie)  8)

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #4317 dnia: Luty 19, 2019, 17:25 »
A nie wystarczy Tobie do plików kabelek z drugiego pokoju i jakiś soft do odtwarzania (ewentualnie incydentalnie Wavelab)?  ;)

Online LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #4318 dnia: Luty 19, 2019, 17:31 »
Oni uważają, że transport (źródło) plików coś wnosi do 0 i 1.
Więc nie przeszkadzaj. Mają prawo. To podobno jeszcze wolny kraj  :)
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #4319 dnia: Luty 19, 2019, 17:44 »
Tam transportu ..niet. Ino soft i DAC czyli to samo co komp i DAC.
A reckę i tak poczytam. Kiedyś słuchałem tego klocka.

ps. ostano coś kwestionowałeś, że to wolny kraj  ;)

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #4320 dnia: Luty 19, 2019, 17:47 »
Nie mówię o DACu. To wiadomo.
Mam na myśli to co wchodzi do DACa.

Póki mogę % kupić na stacji benzynowej w niedzielę to nie będę śpiewał Kaczmarskiego  ;D

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #4321 dnia: Luty 19, 2019, 17:51 »
Ten DCS ma ma napęd CD ?

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #4322 dnia: Luty 19, 2019, 17:54 »

Offline cdt

• Moderator
« Odpowiedź #4323 dnia: Luty 19, 2019, 20:38 »
Miałem okazję posłuchać tego plikograja za pierdylion muszli jak byłem u Mirka . Dużo nie słuchaliśmy ale gra on naprawdę dobrze . Na ile on a na ile cały system to inna sprawa . W każdym razie jak słuchaliśmy Danki  grał jak na źródło cyfrowe bardzo ,, analogowo ,, . Tylko ta cena  :o .

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #4324 dnia: Luty 19, 2019, 20:43 »
To co słyszałeś do był DAC do którego był podłączony ten network bridge. To DAC robi barwę i muzykę a nie zera i jedynki wypuszczone ze źródła cyfrowego.