Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#1525
 Porównanie odtwarzaczy  Marantz   SA 15 s1 ver SA11 s3. Te urządzenia dzielą lata świetlne bo mój leciwy SA15 s1 to ośmioletni odtwarzacz a ja odważam się porównać go do najnowszego  i topowego odtwarzacza ze stajni Marantz czyli Sa11s3.Nie będę pisać jakie są róznice we wnętrznościach tych urządzeń ,bo po prostu mam to w Dudzie . Wierzę ,że konstruktorzy uczciwie podeszli do różnicy w klasach tych urządzeń. Ale z fotek udostępnionych w necie widać ,że nie szczędzili przyzwoitych komponentów  w obu wersjach oraz wykonania !. Oba urządzenia będą testowane po wyjściach rca  bo tylko takie mogę zastosować. Sa11s3 ma również wyjściowy  tor zbalansowany .  Nie zamierzam testować tych odtwarzaczy wysyłając sygnał cyfrowy do zewnętrznego Dac'a . Jak kupuję takie urządzenie to chcę z niego skorzystać  bez fanaberii  z zewnętrznym dac'iem . Chcę posłuchać firmowego brzmienia Marantza . I wydaje mi się ,że osoby które kupią taki odtwarzacz w większości tak do tego będą podchodzić . Jak ktoś chcę się bawić w zewnętrzne przetwarzanie dźwięku to po prostu kupuje transport +dac. Nie będę też pisać o  wyjęciu odtwarzacza z pudelka ,pierwszych wrażeniach wizualnych –dla mnie to są informacje śmieci  ,bo co dostajemy ? Pudełko ,kable ,pilot  i instrukcje. Jak z każdym innym urządzeniem. .................................po odpaleniu 11  i otworzeniu szuflady  widać,że ten element różni się od  tego zastosowanego w 15 . No ale chyba musi się różnić ,bo to inna liga. Nawet trochę inaczej mechanicznie pracuje .Zdecydowanie ciszej . Ale jeśli myślicie że szybciej wczytuje płytę to niestety jesteście w błędzie .Na wczytanie warstwy sacd trzeba chwilkę poczekać-taki mamy klimat z sacd -) to nie plikowiec.! Co rózni oprócz klas te dwa odtwarzacze ? Ano filtry dostępne dla warstwy sacd  i cd ,konkretnie  2 filtry do kształtowania szumu oraz filtr DC zapobiegający zbyt dużej amplitudzie głośnika niskotonowego! Ale ,żeby o ich jakości się przekonać ,to trzeba wysunąć tackę z płytą,bo nie włączysz tych filtrów kiedy tacka jest zapakowana z płytą i gotowa do odtwarzania. Tego oczywiście nie mam w moim odtwarzaczu –żadnych fanaberii .No dobra a jak ten SA11s3 brzmi. To na pewno brzmienie Marantza  .Czy to tańsze urządzenie czy droższe słychać sygnaturę brzmienia tej firmy . Czyli jaką ?  A cholera wie ! Ten dźwięk jest lekko wycofany ,spokojny – to cechy obu tych odtwarzaczy  . Jednak różnią je szczegóły, które będą ważne przy wyborze między tymi urządzeniami.  Przy porównaniu na  pewno będę skupiał się na płytach z muzyką akustyczną ,chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego .  Na pierwszy ogień poszedł J.S.Bach  Missa h-moll(sacd) .  Jak można się spodziewać różnice są . Stara 15 gra mniej finezyjnie ,ale ten dźwięk jest trochę bardziej osadzony  z mniejszą sceną i zdecydowanie bardziej ,,szorstki". Nowa 11 od razu scenę rozciąga w bardzo efektowny sposób –jest szerzej . Jest również jaśniej i co najbardziej słychać dostajemy większą rozdzielczość – tylko że to kompletnie mnie nie przekonuje ! Mam wrażenie ,że ten dźwięk mnie męczy ,ma coś w sobie co przykuwa uwagę ale w taki nieciekawy sposób. Dobrze, to teraz szybka zmiana epok i Peter Gabriel ,,So"  (sacd) .  SA11 gra z ogromną werwą  i dynamiką ,ale z odchudzonym basem (filtr wyłączony więc nie wpływa na te częstotliwości) i wcale to nie przeszkadza. Jest naprawdę fajnie . Świetna rozdzielczość ,która w tym przypadku pomaga .Miło się tej płyty słucha na SA11 . Ale to dla mnie za mało abym zakochał się w tym brzmieniu. Mike Oldfield ,,Ommadawn" (sacd japan ). To bardzo delikatny, akustyczny materiał i mnóstwo w nim niuansów . SA11 jak zwykle zaskakuje szerokością sceny i rozdzielczością . Niby nic nowego ,jednak to przyjemna  róznica . Moim zdanie ten Sa 11 brzmi bardziej muzycznie ,przyjemnie niż dużo droższy Mcintosh Mcd 550 który rozdzielczością mnie irytował .Na dokładkę był bardzo jasny. To powodowało,ze dźwięk był wręcz nieznośnie męczący . W SA11 tego nie słychać . Ten odtwarzacz gra po prostu przyjemniej w porównaniu do McIntosh'a .A co z moim Sa15 i Oldfieldem ? Wcale nie jest gorzej ! Bardzo spokojne granie ,wcale nie ospałe!  Zobaczymy jak te dwa odtwarzacze zagrają na zwykłej warstwie Cd.  Niezawodne ECM'y .  Tord  Gustavsen Quartet  ,,Extendet Circle ..................i jak myślicie co się zmienił? No oczywiście rozdzielczość ,ale uwaga dźwięk z tego CD nie jest wyostrzony jak w przypadku  porównań   nośników SACD. Brzmi to ..........analogowo ,cokolwiek to znaczy . Bardzo miłe wrażenie. Bardzo kulturalny dźwięk , stonowany ,taki do słuchania  godzinami. Jest ewidentnie lepszy niż z mojego SA15! Świetnie kontroluje bas –tu nie ma się do czego przyczepić. Reszta pasma jest bardzo spójna i powiem ,że po łagodnej stronie brzmienia . Może niektórym wydać się zbyt łagodny ,ale to drobnostka .Na razie jedna płyta cd  odsłuchana ,ale jest to ewidentnie lepsze granie! Sa 11 na warstwie cd wygrywa nad sa15. Teraz płyta która rozwala kolumny . Trudna realizacja kiedy cały zespół gra na żywca w studio .Ry Cooder+ Manuel Galban ,,Mambo Sinuendo" –piekielna płyta dla systemów z olbrzymią i loscią basu  ,pogłosem  i z tym co się wiąże z nagraniem sporego zespołu grającego na ,,setkę"  SA11 brzmi bardzo dobrze ,selektywnie  a zarazem muzycznie . to nie jest techniczne brzmienie! Aż się boję przełożyć płytę do SA15 .....Jest skromniej ,dużo skromniej-( .Ta rozdzielczość SA11 dużo zmienia w przyjemności słuchania . I jeszcze jedno ten dźwięk z SA11 ma lepszą dynamikę .Dopiero na tym materiale to tak wyraźnie usłyszałem ! To druga płyta ,na której wyraźnie słychać różnicę między tymi odtwarzaczami .  Teraz czas na Oscar Peterson Trio ,,We get Requests"-oczywiście zwykłe cd.  Kurde mój cd brzmi ubogo w porównaniu do Sa 11 .Brawa dla sa 11. Dobre brzmienie SA 11 to sprawa jego rozdzielczość! Czas na klasykę . Mozart  . 21 koncert fortepianowy  Piotr Anderszewski  i Symfonia Varsovia. .............nie ma co ,zwykła warstwa cd pokazuje znacznie więcej różnic w klasie tych urządzeń ,niż  porównywanie odtworzeni  płyt SACD. Przy czym zdecydowanie na zwykłych cd nie słychać ostrości ,która dawała  się we znaki na sacd. Ten odtwarzacz  brzmi lepiej  na zwykłych cd i jest to zdecydowanie łatwiej zauważalne .To po prostu słychać.  Jestem rozczarowany porównaniem SACD – nie to żeby źle grały ,ale chciałem po prostu więcej ,,lepszego" od SA11. I z taką nadzieją podchodziłem do tego porównania. Oczywiście że różnice są ,ale chyba za małe ,lub idące w nie tym kierunku jakim bym chciał.  Jeśli ktoś przymierz się do zmiany komponentu w swoim systemie ,to oczekuje wyraźnych i lepszych zmian .Pieniądze które wykłada  za produkt 2 ; 3 krotnie droższy mają to pokazać tak,żeby nie było wątpliwości że  słusznie wydaliśmy nasze dutki. A jak jest z tym Marantz SA 11s3 ?  Dźwięk przestrzenny ,dynamiczny i  bardzo muzykalny. Bez naleciałości ostrości. Tego można słuchać godzinami i nie męczy .Wielkie brawa za rozdzielczość  kulturę .  Płyty do tego odsłuchu wybierałem przypadkowo i zapewne wybrałbym inne ,ale poza płytami SACD  które mam takie a nie inne specjalnie wybierałem zwykłe realizacje ,a nie te ałdiofilskie. To ma grać na wszystkim i ze wszystkim pokazując blaski i cienie realizacji .  Jeśli ktoś uzna ,że  to porównanie zrobiłem za szybko i powinienem słuchać i porównywać ze 2 tygodnie to odpowiem tak. Różnice słychać jak cholera. Jak ktoś jest głuchy i nie słyszy to niech sobie siedzi i słucha  aż usłyszy.  Ta ,tylko jest jeden mały problem z tym Marantz'm ......jak ktoś słyszał jak gra pewien chiński transport to nie ma wątpliwości co wybrać. Jay's Audio zrobił tym Marantz'om z  dupy jesień średniowiecza i to na tanim dac'u  Mytek . Ja wybrałem. Teraz ciułam na niego kasę. Alleluja!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jak wiecie słucham sobie tego odtwarzacza od wczoraj. I to co wczoraj opisałem potwierdzam . Dziś słuchałem na przemian obu odtwarzaczy. Sa11 s3 jest zdecydowanie lepszy na warstwie cd . Mam nadzieję że niektórzy z was wpadną do mnie posłuchać ,bo uważam że warto się z tym odtwarzaczem zapoznać. Dla wyczynowców to nie jest kierunek ,bo jak pisałem brzmienie które ten Marantz reprodukuje  jest bardzo kulturalne i wyrównane. Myślę ,że warto również poszukać go z "drugiej" ręki i wtedy to będzie świetna opcja. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Grudzień 05, 2016, 19:11Mam nadzieję że niektórzy z was wpadną do mnie posłuchać
Ja i kawosz na 1000% bo chcemy się gdzieś spotkać a nie mamy gdzie  ;D
A serio, do kiedy będziesz miał go u siebie?

malg

a ja mogę się podłaczyć ?  ;D

miniabyr

Do piątku i w piątek wieczorem muszę go zwrócić.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Ja też jestem dyspozycyjny, wyluzowany itd ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ok muszę spadać na  2 godzinki .Jak wrócę to ustalimy plan odsłuchów .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

A ja przyjadę po okulary  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: miniabyr w Grudzień 05, 2016, 19:11
Jak wiecie słucham sobie tego odtwarzacza od wczoraj. I to co wczoraj opisałem potwierdzam . Dziś słuchałem na przemian obu odtwarzaczy. Sa11 s3 jest zdecydowanie lepszy na warstwie cd . Mam nadzieję że niektórzy z was wpadną do mnie posłuchać ,bo uważam że warto się z tym odtwarzaczem zapoznać. Dla wyczynowców to nie jest kierunek ,bo jak pisałem brzmienie które ten Marantz reprodukuje  jest bardzo kulturalne i wyrównane. Myślę ,że warto również poszukać go z "drugiej" ręki i wtedy to będzie świetna opcja. 8)

Paweł, kup sobie Denona a nie Marantzenami sobie głowę zawracasz, te dżeje też na pewno Denonkowi nie podskoczą :) Trza zapalić zioło, a potem poczytać bloga "życzenie śmierci" , flaszkę wina odstawić prawie pustą i iść spać... (jak dobrze, że gramofon sam się wyłączy, fontesio tego nie kumał :) ).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

miniabyr

Chłopaki jak ja was lubię .  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Podpisuję się obiema rencamy i nagyma pod tym co Paweł nawpisywał o tych dwóch Marantzach.
Różnica w brzmieniu nie jest na granicy percepcji tylko jest kolosalna na korzyść tego nowego.
Odebrałem te różnice w 100% tak samo jak Paweł.

MAC

Oczywiście jest na innych kościach DAC.
W SA15 jest Cirrus Logic CS4398
A w SA11 Nippon Precision Circuits SM5866

Oba obsługują te same formaty 24/192 PCM i DSD


kawosz

Nowy grał zwiewniej i jak  by z bardziej szczegółową i lekką średnicą . Z lżejszym basem ale dobrze kontrolowanym i wcale nie za szczupłym . 16 k to jednak spory wydatek . Dla mnie nie grał o 10 tysi lepiej od weterana . Jako opcja z drugiej ręki chętnie bym kupił .
A oba odtwarzacze poległy w momencie odpalenia Telefunkena  ;D . Zostały rozwalcowane na miazgę . Wolne 10 koła wydał bym na taśmy i miał bym dużo hiper hejendu  :P

MAC

Cytat: kawosz w Grudzień 07, 2016, 23:15A oba odtwarzacze poległy w momencie odpalenia Telefunkena  ;D . Zostały rozwalcowane na miazgę
Szczerze?  :-\
Chyba, że słuchaliście później czego innego.
Dla mnie taśma w porównaniu z tym Marantzem to jaj nie miała. Przynajmniej na materiale, który słuchaliśmy.

kawosz

Jak już odłączyliśmy PR 99 i Helga na powrót została podłączona pod preampy foniki .No i faktycznie słuchaliśmy trzech różnych taśm  :) .

miniabyr

Dziękuję panowie za wczorajsze odwiedziny ! Było bardzo sympatycznie i nadzwyczaj kulturalnie . Nikt się nie pobił, nikt nikogo nie obraził .Można? :P  W lutym przyszłego roku będzie dostępny najnowszy Marantz czyli będzie to najwyższa półka tego producenta i bardzo prawdopodobne że będzie ten odtwarzacz można u mnie posłuchać .Oczywiście będzie to model testowy.  Wyjściowo ten komponent będzie kosztować około 35000 zł Jestem bardzo ciekaw tej zabawki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Grudzień 08, 2016, 18:35Było bardzo sympatycznie i nadzwyczaj kulturalnie . Nikt się nie pobił, nikt nikogo nie obraził .Można? :P

Bez przesady. Byłem bliski zaciukania kawosza ale mu odpuściłem przez jego plecy  ;D
I on już wie za co  ;D ;D ;D

frywolny trucht

Garbaty jak dzwonnik z Notre Dame i żal bić?

;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Bo wujek dobra rada kurde  ;D

gratefullde

Można by zmienić tytuł wątku bo mi się ten "klocek" źle kojarzy? A poza tym to mój najbardziej poczytny klo.. tfu.. watek :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Też się kiedyś już zastanawiałem co z tym wątkiem zrobić, bo bardziej przypomina to blog. Ale nazwa raczej niech zostanie . Jest charakterystyczna.

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Przeczytany 111476 razy. Zupełnie nieźle jak na blog  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !