Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: McGyver w Czerwiec 03, 2017, 17:49
Cytat: miniabyr w Czerwiec 02, 2017, 19:20jest bardzo silne parcie aby pisać o tym urządzeniu dobrze.
Kto prze i na kogo prze? Czemu nie nazywać rzeczy po imieniu?

Niestety ,ale musze przemilczeć  choć bardzo tego nie chcę.   Co do samej Micromega to ja nie widzę w tym urządzeniu " problemu" bo ten klocek nie jest skierowany do odbiorcy który na pierwszym miejscu stawia sobie walory dźwiękowe. Tych  na poziomie audiofilskim nie dostanie. Dostaje wszechstronność z naciskiem na sygnał cyfrowy. Jak pisałem we wcześniejszych wątkach Micromega będzie cieszyć oko i zachwycać wykonaniem ,bo jest to produkt bardzo pięknie zaprojektowany. Wyobrażam sobie sytuację w której studio projektowe ma za zadanie stworzyć kompletny  projekt wnętrza z uwzględnieniem mediów . I mając do dyspozycji taką Pomarańczę  zalatwia sprawę. ...............wieszają Micromega na ścianie wyświetlacz przekręca się do odpowiedniej płaszczyzny . Ot taki jeden z bajerów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Czerwiec 02, 2017, 19:20Jakie to szpagaty językowe zostaną użyte aby było dobrze ! Bardzo jestem ciekawy. Mi w tym urządzeniu najbardziej podobał się pilot!

plus pięćset :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 03, 2017, 19:10
Cytat: miniabyr w Czerwiec 02, 2017, 19:20Jakie to szpagaty językowe zostaną użyte aby było dobrze ! Bardzo jestem ciekawy. Mi w tym urządzeniu najbardziej podobał się pilot!

plus pięćset :)

he ,he ,he ............................( Frywolny  wywaliłeś taki fajny wątek o owłosieniu .Ale się uśmiałem )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: bubusia w Czerwiec 03, 2017, 17:51
Nie moglem sie pojawic, ale widze, ze za wiele nie stracilem
W naszych kategoriach raczej nie bo to sprzęt raczej do nowoczesnego wnętrza i przyjemnego przygrywania w tle.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Czerwiec 03, 2017, 19:16he ,he ,he ............................( Frywolny  wywaliłeś taki fajny wątek o owłosieniu .Ale się uśmiałem )

To jest historia na tysiąc stron dyskusji. Z jednej strony totalnie liberalne podejście modów i ok- nie ma nic gorszego jak ściganie użytkowników za pierdy. Z drugiej- eksperyment, by mnie odsunąć od moderowania. Z trzeciej- pretensje, że tematy dyskusji jakieś ujowe. No [wulgaryzm]. To forum jest. Forum! Piszcie merytorycznie, to będzie merytorycznie. Ne ma to jako czytacz- mieć pretensje, że tematyka nie po myśli.
Zdarowja. Hej!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: miniabyr w Czerwiec 03, 2017, 19:05musze przemilczeć 
Uważam że nie powinno się przemilczać takich zajwisk. I uważam tak pomimo tego żem branża. Bo jestem też konsumentem i nie lubię być traktowany jak bezrozumne bydło.

miniabyr

Przynajmniej możemy na forum napisać ,że coś się nam nie podoba w danym urządzeniu  I nawet może być to opinia bardzo mocno wyrażona. Mam podobne przemyślenia ,że trzeba zwracać ludziom uwagę ,że nie wszystko jest takie piękne jak deklaruje producent. Sądzę że potencjalni klienci np. takiej Micromega w ogóle  na nasze forum nie zajrzą ,bo ich rozważania na temat np. kabli ,lamp nie interesują . To nie to zaangażowanie jakie my wkładamy w nasze hobby . Dla wielu brzmienie nie jest stawiane jako pierwsze .My jesteśmy  skupieni na tym ,aby wyciągnąć ze sprzętu maksimum .Ale Nas jest garstka w porównaniu do reszt konsumentów ,którzy cieszą się że mają  całą muzykę która została nagrana dostępną na telefonie w formacie mp3. Ale co ma zrobić człowiek ,który jakoś bardziej jest zaangażowany aby uzyskać lepsze brzmienie ? Moim zdaniem posłuchać  sprzętu we własnym systemie! Jeśli będzie mieć wątpliwości to dobrze ! Bo czytając same recenzje(komercyjne) i deklaracje producenta to zawsze kupujemy coś ekstra  wyjątkowego ,nad czym siedziało mnóstwo ludzi abyśmy byli szczęśliwi  i zachwyceni .Ale tylko do chwili kiedy pojawi się nowszy model  Ciekawe ,że kupując np takie Kondo ,kupujemy coś ,co po wsze czasy będzie olimpem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bum1234

Przemilczanie to duży błąd.

Paradoksem jest to, że można tu zauważyć pewien dysonans. Z jednej strony piętnuje się recenzentów. Słusznie. Bo niestety większość ich opinii (o ile nie wszystkie) należy do gatunku tzw. sponsorowanych. A z drugiej strony ulega się (oczywiście bez żadnych komercyjnych podtekstów) np. magii slowa Kondo. A przecież magia ta to tylko czystej wody marketing.

frywolny trucht

Przerąbany fach. Napiszesz dobrze- jesteś oszustem. Napiszesz źle- nie dostaniesz następnego do testu i umrzesz z głodu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: bum1234 w Czerwiec 04, 2017, 12:10A przecież magia ta to tylko czystej wody marketing.

No nie wiem, nie wiem. Może można poczuć się magicznie przy Kondo jak podczas oglądania filmów Walta Disneya w dzieciństwie. Mogę to zrozumieć ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Na "innym forum audio" ta micromega nie sostała złych notek. Takie bardzo ostrożne i zachowawcze opinie. A liczyłem, szczerze mówiąc, na obiektywizm.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 04, 2017, 12:15Przerąbany fach

Chore jest właśnie to, że z bylepismaka o audio, zrobiono zawód. Czuję się zawiedziony ;(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

No dobrze a co z telewizorami ,samochodami , i innymi dobrami . Też powstają recenzje . Jak to zweryfikować ? Kupując Mercedesa czym mam się kierować ? Sentymentem ,prestiżem jakością wykonania ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że balansujemy na styku wiedzy technicznej i sztuki :) Zerojedynkowość inżyniera, kontra wrażliwość humanisty :) Kabel nie ma prawa grać kontra, a u mnie gra :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bum1234

Cytat: miniabyr w Czerwiec 04, 2017, 12:23
No dobrze a co z telewizorami ,samochodami , i innymi dobrami . Też powstają recenzje . Jak to zweryfikować ? Kupując Mercedesa czym mam się kierować ? Sentymentem ,prestiżem jakością wykonania ?

Własnym gustem.

miniabyr

Cytat: bum1234 w Czerwiec 04, 2017, 12:25
Cytat: miniabyr w Czerwiec 04, 2017, 12:23
No dobrze a co z telewizorami ,samochodami , i innymi dobrami . Też powstają recenzje . Jak to zweryfikować ? Kupując Mercedesa czym mam się kierować ? Sentymentem ,prestiżem jakością wykonania ?

Własnym gustem.

Teoretycznie to najlepsze rozwiązanie . Choć czasem można się pomylić . Moje przygody z gramofonem Clearaudio były spowodowane własnym gustem  i recenzją w prasie audio . Nie posłuchałem własnego gustu muzycznego . Zawierzyłem gustowi estetycznemu i panu recenzentowi . To był błąd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

I to jest racja. Od kiedy zacząłem polegać na swoim słuchu to zaczęła mi grać muzyka. A wtop miałem sporo. Niemniej nie żałuję, to zawsze jakieś doświadczenie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Czerwiec 04, 2017, 12:15
Cytat: bum1234 w Czerwiec 04, 2017, 12:10A przecież magia ta to tylko czystej wody marketing.

No nie wiem, nie wiem. Może można poczuć się magicznie przy Kondo jak podczas oglądania filmów Walta Disneya w dzieciństwie. Mogę to zrozumieć ;)
Miałem w domu kilka wyrobów Kondo, w tej chwili jeszcze mam przedwzmacniacz KSL-M7.
Niektóre z tych wyrobów mógłbym zarekomendować, innych bym nie polecał. Czyli jak wszędzie. Żadnej magii nie ma, albo jest solidna robota "na styku inżynierii i sztuki", albo jest nie wiadomo co.
Takie "niewiadomoco" jak uważam, powstaje zwykle wtedy, gdy jest inżynieria, a zabrakło sztuki, bądź jest sztuka, a zabrakło inżynierii.

Piterski

Cytat: gratefullde w Czerwiec 04, 2017, 12:17Na "innym forum audio" ta micromega nie sostała złych notek.
O którym forum mówimy?

Moim zdaniem Mikroomega nie jest beznadziejnym wzmacniaczem i ładnie czaruje puki składy są niewielkie.
Problemy typu homogenizowanie dźwięku zaczęły się na dużych składach i muzyce rokowej. Stąd szybkie porównanie z Ugodą i było już zupełnie jasne co się tam dzieje.
Są ostrzej i mniej przyjemnie grające wzmacniacze za znacznie większe pieniądze. Po prostu chce się uciekać, a nie słuchać na nich muzyki. Devialet w Infoaudio też mi się specjalnie nie podobał ale nie jestem osłuchany z tamtym pomieszczeniem i sprzętem będącym punktem odniesienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr


Cholera jest tyle fajnie grających klocków na świecie  i dziś jeden taki gościł u mnie . Transport + dac brytyjskiej firmy  Tube Technology . Odtwarzacz już leciwy ,ale tak zrobiony że usiadłem i jak zahipnotyzowany patrzyłem na  te klocki . Jak nazwa sugeruje dac jest na lampach  Brzmienie fantastyczne !!! Bardzo ciekawe i pionierskie rozwiązania bo np. dac może już odczytywać dsd z pliku (rok produkcji tego urządzenia to ok 2005 rok)  oraz bufor 2 lub 4 sekundowy na wczytanie płyty . Generalnie świetnie brzmiący komponent i ..............bardzo piękny. Szkoda ,że nie mam kasy bo bym chętnie go przygarnął.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ups jak "biednie" brzmi mój cd Marantz w porównaniu do tego dzielonego odtwarzacza . Niestety powrót  do mojego cd jest bolesny.  :( :( :( :( .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Wygląda intrygująco. Szczególnie dolny element. W stanie lewitacji nad jakąś nakrętką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A na Zontka ktoś rzucił ręcznik?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Nie ręcznik tylko szmatkę do kurzu  I nie lewituje tylko stoi na absorberach .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś Bubusia  wpada do mnie ze swoim dzielonym (zajefajny) odtwarzaczem cd firmy MBL. Bardzo się z tego powodu cieszę ,bo nie ukrywam,że jakość  mojego  odtwarzacza cd odstaje od reszty moich gratów i to dla mnie forma sprawdzianu jak inne klocki  mogą zabrzmieć. A były u mnie już  Wadia (wysoki model); Mcintosh 550 ; transport Jays'audio z dac'iem  Mytek ;Marantz Sa11 s3  . Zdam relację niebawem !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !