Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Zawsze podobała mi się ta modułowa budowa AN.
Wszystko do wszystkiego można upgreadować  :)

gratefullde

Nawet malinkę można tam wstawić i streamer zrobić ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 19:44
Jak na to patrzę, to utwierdzam się w przekonaniu że koniecznie muszę w końcu poskładać tego klona preampa Kondo KSL-M7 co to wszystkie potrzebne graty do jego zbudowania od kilkunastu miesięcy leżą mi w pudełku po butach pod biurkiem.
No proszę takie gołe fotki a jak inspirujące do działania. Czekamy na klona !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 Co by tu zepsuć ? ...A gramofon mam w renowacji jeszcze ,więc z czarnego placka nie leci muzyka  :(   Wczoraj był u mnie Mirek Acousticlab  wpadł z gospodarczą wizytą i może coś pogmeramy z moją akustyką . Nie to żeby była zła (jest zajefajna) ale z estetycznego punku widzenia to mój pokój wygląda strasznie  -taka zasyfiona sprzętem nora ,jakieś części od kolumny ,kable itd.  Jednym słowem burdel. A to wszystko przez zwrotnice moich kolumn .bo to one są przyczyną takiego nieładu . Jak je skończyłem  ustawiać brzmieniowo ,to powinienem to wszystko posprzątać .a mi się tak po ludzku nie chce  8) Teraz wiem ,że moje kolumny potrzebują trochę więcej miejsca po bokach  ,ale właśnie tam stoją regały na płyty i książki  Mam pomysł jak to wszystko pozmieniać ,ale będzie mi potrzebna fachowa porada akustyczna . Jak to zrobię ,to w końcu mój pokój znormalnieje do tego stopnia ,że nawet jakąś kobietę będzie można zaprosićbez obciachu   na odsłuch np. boskiego Elvisa !........... co by tu można jeszcze zepsuć? CDN.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Jak pisał śp. Wojciech Młynarski:
bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
"Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Cytat: Melepeta w Grudzień 14, 2017, 21:51Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"
W zasadzie samo się stało i spieprzyło . Mój preamp ponownie trafił na warsztat . Ta sama przypadłość- pali bezpieczniki oraz lecą diody od żarzenia siatki (chyba to jeśli dobrze pamiętam) . Podejrzewany kondensator elektrolityczny . Dziś się wyjaśni.  C.D.N .................co by tu jeszcze spieprzyć ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Upps .. :( Znowu?
Jeśli tak bądź dobrej myśli to tylko kwestia czasu i namierzenia winnego. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: miniabyr w Grudzień 15, 2017, 09:51żarzenia siatki
Oj, jeżeli w tym preampie jest "żarzenie siatki", to on się do niczego nie nadaje  ;D

miniabyr

Cytat: McGyver w Grudzień 15, 2017, 12:59
Cytat: miniabyr w Grudzień 15, 2017, 09:51żarzenia siatki
Oj, jeżeli w tym preampie jest "żarzenie siatki", to on się do niczego nie nadaje  ;D
Pewnie coś popierdzieliłem ,ale niedługo się dowiem bo wraca wyrodny preamp do domu . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#2534
Żarzenie katody ! To się psuło .Zostały zastosowane "mocniejsze" diody . .Czas pokaże  czy jest po problemie. Mam nadzieję ,że to koniec problemów........oby 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Jesteśmy z Tobą... kibicujemy!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

  :) Od kwietnia tego roku był spokój( zakup pre) i nic się nie działo. Ponad tydzień temu zaczęło palić bezpieczniki w pre .Ale wymieniłem na nowe i normalnie działało  ,Jednak potem przy kolejnym rozruchy po prostu przepalały się .  Na razie jest ok i niech tak zostanie. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

W tym całym technicznym zamieszaniu nie zapomniałem o najważniejszym . O muzyce! Polecam wam dziś płytę skrzypka i altowiolisty John'a Holloway który  wraz z innymi instrumentalistami bierze na warsztat kanon angielskiej muzyki kameralnej  z okresu renesansu i baroku . A bazą tego  projektu jest John Dowland  (1563-1626) oraz współcześni mu inni kompozytorzy . Co dostajemy ? Muzykę stonowaną  wręcz melancholijną . Spokój wręcz monumentalny.  Grają w kwintecie lub w kwartecie . Wszystko jednolite w brzmieniu  -grają na altówkach wspomaganych skrzypcami basowymi (wygląda jak wiolonczela )  Gorąco polecam bo płyta zmusza do poświęcenia jej czasu . Mam tylko taką uwagę . Brzmienie które wypracowali na tej płycie jest bardzo spójne  . Dla osoby nie interesującej się zbytnio taką  estetyką może wydać się nudna  Ja polecam chociażby na skołatane nerwy . Wydał to ECM . John Holloway  "Pavanas and Fantasies from Age of  Dowland"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Pawełku jak ładnie wyszedłeś na zdjęciach na Hifidelity.pl ;D

Jakub

Co tam zdjęcia, najlepszy jest test ajona, o którym pan redaktur napisał, że: "Nie jest on klasycznym testem, a raczej zapisem stanu świadomości w obliczu jego dźwięku, jego obecności w systemie." Nie wiem co pan redaktur bierze, ale chyba przedawkował tym razem.

Michał

Ale musiał go rozwalić ten ajon,bo podoba mu się bardziej niż dzielony DCS

miniabyr

Cytat: Michał w Grudzień 16, 2017, 12:25
Pawełku jak ładnie wyszedłeś na zdjęciach na Hifidelity.pl ;D
No cóż ma się ten wdzięk ,urok i w ogóle . Czuję ,że kariera przed mną . Tu i ówdzie nie wyszło ,ale może w zawodzie miłosnym mi wyjdzie. Czas na podbój Ciechocinka jako żigolo .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

To jest coś ! Nic nie grzebie w sprzęcie tyko słucham muzyki .Aż trudno uwierzyć ! . Czy nie o to chodziło ? Niezły stylistyczny miszmasz-  raz barok ,raz jazz awangardowy raz wesołe raz smutne ..Jednym słowem wszystko co mi się podoba. A jeszcze tyle do odkrycie .....tylko czy życia starczy  :o ?-
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jest na świecie dostawca świetnej jakości nagrań  i to z Chin . Jakość świetna ,cena zwala z nóg . Ma on w swojej ofercie również taśmy analogowe  w profesjonalnej prędkości 38cm/s .....czyli dobrze .  http://www.abcrecord.com/en/category.php?id=18  . W polskim  www.ccd.pl  pojawiły się już te produkty. Uwaga na ceny bo mrożą .....jest tylko taki mały kwiatek do kożucha ! Ja lubię zagłębiać się w pewne niuanse ,aby nie być zbytnio wydupczonym. Na stronach producenta znalazłem  sporo ciekawej muzyki . Większość taśm /cd to składanki . Taśma zawiera mniej materiału niż ten sam tytuł na cd . Taśma kosztuje ok 1400 zł wersja cd 150zł lub 400 zł. . Znalazłem kilka pozycji które chciał bym mieć i są to w większości nagrania muzyki klasycznej i są to realizacje analogowe. . Są też wielkie nazwiska .Armstrong ,N .K. Cole  etc . Moją uwagę przykuł Leonard Cohen . Przejrzałem spis utworów i znalazłem tytuł " In my secert life" . Przecież to zostało nagrane cyfrowo i   w jego domowym studio  ! Zresztą cały album z którego pochodzi ten utwór został wyprodukowany cyfrowo !!!! Co on qrwa robi na taśmie analogowej za 1400zł z dopiskiem Studio Master Tape!!!  :o >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2017, 09:33Co on qrwa robi na taśmie analogowej za 1400zł z dopiskiem Studio Master Tape!!!

Odpowiedziałeś sobie na samym początku:

Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2017, 09:33z Chin

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

 Tomek he ,he  taką analogowość to i ja sobie teraz robię zrzucając materiał który teraz nagrywam  na Telefunkena M 10 .....ale to nie czyni tego materiału analogowym bo on  u źródła jest cyfrowy . Czyli czary mary .
Cytat: Jakub w Grudzień 23, 2017, 09:54
Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2017, 09:33Co on qrwa robi na taśmie analogowej za 1400zł z dopiskiem Studio Master Tape!!!

Odpowiedziałeś sobie na samym początku:

Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2017, 09:33z Chin

Z Chin ,ale te płyty które mogłem posłuchać są po prostu świetnie zrealizowane i wydane. Problem jest z wydawaniem muzyki na taśmie ,bo w większości materiał nagrany po roku 90' lądował  na nośniku cyfrowym np Adat a jescze  później był to  twardy dysk (protools) Dla tego ostrożnie podchodzę do takich wydawnictw .No chyba ,że jest to udokumentowane i napisane ,że cały proces nagrywania i rejestracji to analog.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Jeszcze tylko odpowiedz na pytanie skąd niby te taśmy matki trafiły do Chin.

elem

Cytat: miniabyr w Grudzień 23, 2017, 13:45Tomek he ,he  taką analogowość to i ja sobie teraz robię zrzucając materiał który teraz nagrywam  na Telefunkena M 10

No taki właśnie był przekaz. Dodatkowo okazało się, ze jednak taśma nie dała rady :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: Jakub w Grudzień 23, 2017, 13:46
Jeszcze tylko odpowiedz na pytanie skąd niby te taśmy matki trafiły do Chin.
A skąd ja to mogę wiedzieć ? Generalnie to biznes więc jak ktoś chce wydać coś ,to za kasę może zrobić prawie wszystko. Chiny to gigant i naprawdę może sporo . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !