ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Raffi

Najlepsze lata lamp, ach zrobiłem się sentymentalny....

wojtek41

To jest chyba Telefunken  oznaczany dla Dynaco. Ktoś wie coś więcej na ten temat ? Rok produkcji itd..? Wiem, że w Dynaco były też montowane Siemensy ale to raczej nie jest ta lampa.


MAC

Ma diamencik między nogami  ;) ?

wojtek41

Mają  :)  Tylko już ślepnę i nic tam nie mogę rozczytać z oznaczeń :o Z tego co się domyślam to chyba jest Berlin, ale który rok...?

malg

Cytat: wojtek41 w Sierpień 16, 2017, 23:20
Tylko już ślepnę i nic tam nie mogę rozczytać z oznaczeń :o
No to lupka albo mikroskop potrzebny  :D

wojtek41

Cytat: malg w Sierpień 17, 2017, 00:54No to lupka albo mikroskop potrzebny 
Będzie dobrze... ;D

rudy-102

Ktoś tu szuka frajera, czy może istnieje jakiś nowy trend na te lampy?


MAC

Szukanie palacza na żaglówkę.
Magiczne słowa - Audio Research. Bo przecie żadne inne nie pasują. Muszą byc te i dlatego tyle kosztują  ;D

rudy-102

Ale one kosztują u mnie w sklepie za rogiem 70 euro za parkę.

Hubertrs


rudy-102

Bez przesady. Za tą cenę grają bardzo dobrze.

rudy-102

Sorry. Przez przypadek zamknąłem wczoraj wątek.
Mea culpa.


maciek1

Pomocy poproszę. Ma ktoś na zbyciu jakąś parę ECC83, które mógłbym wsadzić do mojego Yaqina 100b? Gram na razie na Shuguangach, a chciało by się lepiej... Celowałem w nowe produkcje Psvane lub Genalex (Gold Lion), ale coś mnie powstrzymuje:) Cały weekend szukam rad w necie i jak to zwykle w takim przypadku - coraz dalej od decyzji... Gram na kolumnach Vienna Acoustic Mozart i one akurat są dosyć ciemnawe, co nie znaczy ciemne. Nie trzeba im zbyt jasnych lampek, ale tylko "jaśniejszych":))) Nie chciałbym też stracić nic na dole. Może ma ktoś coś na zbyciu lub wskaże jakieś pewne źródło?

Jakub

Warto zacząć od tych:
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?785,ecc83-rft-nos

Współczesna produkcja ma się do nich nijak. Nie są przesadnie jasne i potrafią zagrać trójwymiarowo.

miniabyr

#190
Więc odpada Miniwat bo to lampa spokojna . Z jasnych ale nie drących ryja może Matsushita -choć to trochę u mnie beznamietna grania . Na pewno Sylvania  i Tung-sol i mówię tu o Nos'ach . Ja nie mam nic przeciwko nowym Psvane -ale w moim przypadku bardzo krótko wytrzymały . Ale brzmiały fajnie .Zerknij też tu ale ceny zwalają z nóg http://tubes-store.eu/pl/37-ecc81-12at7-ecc801s-6201-cv4024
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


Jakub

Cytat: miniabyr w Listopad 05, 2017, 08:41Zerknij też tu ale ceny zwalają z nóg

Jeżeli różnica w cenie RFT jest jakimś wyznacznikiem (130 vs. 300zł), to mają niezłą przebitkę.

miniabyr

Jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolic ,to mam dobrego dostawcę lamp.  Jak ktoś zainteresowany to proszę na priv.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Matsushita to beznamiętne granie Pawle ?  ;D Dla mnie to super granie . Coś między zamulaczem mullardem a jazgotnikiem telefunkenem . Ja się w tych lampach zakochałem . Nie chcem innych . Amperexa nie słuchałem  :( a lubie  Maszy gust lampowy

miniabyr

Bo ta japońska lampa jest bardzo konkretna ,bez upiększania i słodyczy .  ;) .......................czas na prawdziwe życie. Idę grabić liście w ogrodzie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: cdt w Listopad 05, 2017, 08:58Amperexa nie słuchałem  :( a lubie  Maszy gust lampowy
Typowe firmowe granie z Heerlen. Maja to coś Amperexy, Philipsy, Miniwatty, HP (nie pamiętam co tam jeszcze robili)
Bez fajerwerków, równe, spokojne granie z olbrzymia przestrzenią.

gratefullde

Cytat: cdt w Listopad 05, 2017, 08:58zamulaczem mullardem

Mullard zamulone granie? Osz... jakieś stereotypowe prawdy tu się wdzierają ;D

Cytat: maciek1 w Listopad 05, 2017, 08:31Pomocy poproszę.

Tzw czarna hameryka, Tug-Sol będzie dobry :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: miniabyr w Listopad 05, 2017, 09:03Idę grabić liście w ogrodzie !
:o :o :o
Jaja sobie robisz? Właśnie worki z grabiami mam już przygotowane i dokańczam kawę przed tym świństwem na dworze  :)

maciek1

Buszując po innych wątkach, bez większej nadziei (niedzielny poranek...), zajrzałem ponownie tutaj. Widzę, że sporo z nas nie próżnuje!:) Wielkie dzięki za rady i o kolejne proszę.