Autor Wątek: Jakie brzmienie systemu audio lubimy?  (Przeczytany 21882 razy)

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
Odp: Jakie brzmienie systemu audio lubimy?
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 07, 2017, 20:57 »
Poszedłem.
Znalazłem bum boxa.
Odpaliłem Wesele Figara.
Dupa, słuchać się nie da.
No dobra, jestem audiofilem :o

Eee tam, się nie da.
A ja lubię jak sprzęt ładnie gra  muzykę ktĂłrą tak lubię . To taka jubilerska oprawa drogiego kamienia .  ;)

Każdy z nas. Tylko nie czarujmy się, czasem metafizyka i ezoteryka nami zaczynają władać :)
To przejdzie i na końcu będzie stan rĂłwnowagi    adin ,dwa, tri ..... głębokie wdechy i wydechy ....relax -)

Czasami nie przechodzi. Zakładka Hi-End na znanym wszystkim forum ma swoich zwolenników ...
Pozdrawiam, Wireless

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 07, 2017, 20:59 »
No dobra, jestem audiofilem
No jesteś, jesteś .Jak się gra na Tannoy to powrotu do Altusa nie będzie .No chyba że chcesz być w awangardzie jak Excel-)
Niech Ĺźyje Dupa prezydent wszystkich WolakĂłw.

MAC

• Gość
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:19 »
To nie jest takie proste stwierdzić, że sprzęt już nie jest potrzebny tylko dobra muzyka. No nie do końca...
Tak jak vasa stwierdził z boomboxem - nie będzie tego piękna...
Wstyd sie przyznać ale... najpierw zainteresowałem się dobrym sprzętem a potem dopiero przyszła pasja muzyki. Tylko dlatego, że dobry sprzęt potrafi nam pokazać prawdziwą muzykę. I gadanie o radiu w kuchni byleby grało o kant tyłka można.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:20 »
To przejdzie i na końcu będzie stan rĂłwnowagi    adin ,dwa, tri ..... głębokie wdechy i wydechy ....relax -)
Poszło do ośrodka nerwowego ;D
Questyle CMA 600i + power amp na bazie układu Accuphase XE350 ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:21 »
To nie jest takie proste stwierdzić, że sprzęt już nie jest potrzebny tylko dobra muzyka. No nie do końca...
Wstyd sie przyznać ale... najpierw zainteresowałem się dobrym sprzętem a potem dopiero przyszła pasja muzyki. Tylko dlatego, że dobry sprzęt potrafi nam pokazać prawdziwą muzykę. I gadanie o radiu w kuchni byleby grało o kant tyłka można.

Ależ masz rację, tylko my już czasem ocieramy się o abstrakcję. ja chcę tego uniknąć. Chciał bym. Tzn... unikam ale mi się nie udaje....
Questyle CMA 600i + power amp na bazie układu Accuphase XE350 ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:22 »
Cytat: vasa w Dzisiaj o 20:46
Poszedłem.
Znalazłem bum boxa.
Odpaliłem Wesele Figara.
Dupa, słuchać się nie da.
No dobra, jestem audiofilem

Eee tam, się nie da.

To są pozory. Sugeruję dwie szklaneczki Single Malta wrażliwość wzrasta a boom box nabiera głębi, czasem i barwa odrobinę cieplejsza...;-)

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:23 »

Ależ masz rację, tylko my już czasem ocieramy się o abstrakcję. ja chcę tego uniknąć. Chciał bym. Tzn... unikam ale mi się nie udaje....

Jasne, Ĺźe  z bumboksem przekoloryzowałem ... Ale z drugiej strony całego problemu są goście, ktĂłrym muzyka preszkadza (a czasem, o dziwo, pomaga) w ocenie brzmienia kabli zasilających ... Jako nie-audiofil wybieram bumboksa, szanując, rzecz jasna, prawa drugiej strony.
Pozdrawiam, Wireless

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:27 »
Przede wszystkim należy szanować człowieka. Jak ma ochotę słuchać kabli, kondenatorów i innych rzeczy, to niech to robi, do woli. Jego prawo. A każdy może to sobie sam zweryfikować i powiedzieć yes or not, bez złości i zawiści.

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:27 »
Przede wszystkim należy szanować człowieka. Jak ma ochotę słuchać kabli, kondenatorów i innych rzeczy, to niech to robi, do woli. Jego prawo. A każdy może to sobie sam zweryfikować i powiedzieć yes or not, bez złości i zawiści.

Dokładnie.
Pozdrawiam, Wireless

MAC

• Gość
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:30 »
Inaczej....
Podstawki pod kable i rondle z tybetu nie są mi potrzebne do delektowania się muzyką ale dobre lampy i kable a i owszem  :)
Jak mi się trafia lepiej grające pre to wymieniam. Lepszy dac - wymieniam ale juĹź kierunkowości bezpiecznikĂłw szukać nie zamierzam  ;D

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:33 »
Inaczej....
Podstawki pod kable i rondle z tybetu nie są mi potrzebne do delektowania się muzyką ale dobre lampy i kable a i owszem  :)
Jak mi się trafia lepiej grające pre to wymieniam. Lepszy dac - wymieniam ale juĹź kierunkowości bezpiecznikĂłw szukać nie zamierzam  ;D

Lampy to nie ezoteryka, kable... czasem tak. Sprzęt to już zupełnie inna kraina. Bezbieczniki zostawiam na komentarz w przyszlości ;)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:40 »
Panowie ale my w dalszym ciągu robimy to dla muzyki ,bo nie mamy do niej obojętnego stosunku. Jak bym traktował muzykę jak dodatek do windy ,albo brzęczenie czegoś kiedy jestem w centrum handlowym ,to wystarczyło by mi  w domu radio. Ale na szczęście tak nie jest!
Niech Ĺźyje Dupa prezydent wszystkich WolakĂłw.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 07, 2017, 22:05 »
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 07, 2017, 22:06 »

No :)

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 13, 2017, 22:03 »
Hmm. Co ma powiedzieć ktoś, kto kolekcjonuje szelaki...?  :o :D
Systemdek III + Stax UA 9 +  AN M2 RIAA + linia 6 x ecc 83 Philips Miniwatt + Mizushima SE + Tannoy Cheviot.