Autor Wątek: 6SN7 i pochodne  (Przeczytany 18042 razy)

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
Odp: 6SN7 i pochodne
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 04, 2018, 11:54 »
Mieliście może do czynienia z holenderskimi (Eindhoven) 6SN7GT Philips Miniwatt?
Produkowane w latach '50. Występowały także pod brandami Adzam, Miniwatt Dario, Pope, Mullard, Radiotechnique.
Jako miłośnik małych lamp z Heerlen żywo się zainteresowałem powyższymi a przyznam, że nie miałem pojęcia o ich istnieniu  :o

Wyglądają jak malowane ruskie 6H8C  ;D

Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 19, 2018, 15:03 »
Mam pytanko, ale po kolei.
W moim wzmacniaczu siedzą jako sterujące 6SN7GTA i z tego co wiem, to najprawdopodobniej są całkowicie zamienne z 6SN7GTB (6SN7GTB mają szybki, 11 sek. Heat-Up).
Jako, że nie mam doświadczenia z tymi lampami, jedyne co mogę o nich powiedzieć to że są dwie i obie działają  ;)

Natomiast mocno zaczynam brać pod uwagę ich wymianę i wiem gdzie szukałbym zmiany. Obecnie siedzą tam amerykańskie 6SN7WGTA Regal - czarna anoda, kwadratowy pełny getter na górze. Szukam czegoś w kierunku lepszej rozdzielczości, ale nie krzykliwej średnicy. Ciężko mi się odnieść, bo o tym jak Regal grają nie można nic znaleźć, nie ma jak ich porównać nawet w teorii. A żeby to wiedzieć trzeba mieć jakieś doświadczenie. I koło się zamyka...

Na które lampy patrzeć, jeśli chodzi o rozdzielczość? Przy czym nie szukam zmiany na skrajach pasm typu więcej góry, dołu itp. chyba, że jakościowej, jak selektywność, szybki bas ;)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, Optocoupler mkII, CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;
Ludzie uważają, iż Thiele-Small to drogowskaz. Ja uważam że to jedynie punkt orientacyjny, a drogę ustalam sobie sam.

Offline redak

• do it yourself
  • *
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 19, 2018, 15:37 »
Proponował bym rozejrzeć się za 6F8G - VT-99, jest to "zamiennik" 6SN7 z innym pinoutem.
Sprzedają do tego adaptery.
Przerobiłem wiele lamp 6SN7, nie mogłem znaleźć tej odpowiedniej  ;)
Osobiście polecam tun-sol, jest kontrola, rozdzielczość, przede wszystkim naturalność wokali.
Na drugim miejscu stawiam RCA VT-99 - niesamowita rozdzielczość na górze.
Obecnie mam sylvania VT-99-  gra bardzo równym pasmem, nie wyróżnia się w niczym szczególnym.

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 19, 2018, 15:55 »
Tak, tylko że 6SN7 to w zasadzie co typ to inna lampa. 6SN7GT ma inne napięcie Ua niż 6SN7GTA i 6SN7GTB. Warto by może bardziej doprecyzować, jeśli chodzi o przeróbki :)

Natomiast w moim przypadku ma być krótko - jeb wyjęta, jeb wstawiona - gra. Żadnych przeróbek, adapterów i kombinacji alpejskich. Może kiedyś, gdzieś tam z czasem, ale biorę pod rozwagę  ;D
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, Optocoupler mkII, CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;
Ludzie uważają, iż Thiele-Small to drogowskaz. Ja uważam że to jedynie punkt orientacyjny, a drogę ustalam sobie sam.

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 19, 2018, 16:35 »
Mam pytanko, ale po kolei.
W moim wzmacniaczu siedzą jako sterujące 6SN7GTA i z tego co wiem, to najprawdopodobniej są całkowicie zamienne z 6SN7GTB (6SN7GTB mają szybki, 11 sek. Heat-Up).
Jako, że nie mam doświadczenia z tymi lampami, jedyne co mogę o nich powiedzieć to że są dwie i obie działają  ;)

Natomiast mocno zaczynam brać pod uwagę ich wymianę i wiem gdzie szukałbym zmiany. Obecnie siedzą tam amerykańskie 6SN7WGTA Regal - czarna anoda, kwadratowy pełny getter na górze. Szukam czegoś w kierunku lepszej rozdzielczości, ale nie krzykliwej średnicy. Ciężko mi się odnieść, bo o tym jak Regal grają nie można nic znaleźć, nie ma jak ich porównać nawet w teorii. A żeby to wiedzieć trzeba mieć jakieś doświadczenie. I koło się zamyka...

Na które lampy patrzeć, jeśli chodzi o rozdzielczość? Przy czym nie szukam zmiany na skrajach pasm typu więcej góry, dołu itp. chyba, że jakościowej, jak selektywność, szybki bas ;)

Szaraki

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 19, 2018, 16:39 »
Ok, niech to będzie punktem wyjściowym, ale wybór nadal jest spory ;)

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 19, 2018, 16:43 »
Szaraki są rozdzielcze z mnóstwem powietrza.
Najbardziej rozdzielcze jakie znam to ruskie metal base ale z nimi łatwo przedobrzyć .

Offline Titanic

• maniak
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 30, 2018, 07:09 »
Witam
W preampie siedzą 2xmarconi 6sn7 i właściwie było by Ok, ale czemu tak szumią w porównaniu do obecnie produkowanych tungsol , bardziej muzykalne marconi swoim szumem denerwują, szukam czegoś równie muzykalnego ale mniej szumiącego, stara lub nowa produkcja proszę o radę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 30, 2018, 07:25 »
Jeśli nie da się do Twojego pre wcisnąć 6F8G to z "małych" lamp wg mnie bardzo podobnie grających do Marconiego będzie Sylvania 6SN7GT VT-231.
W końcu to są praktycznie te same lampy z Kanady :)
Howk

Offline Titanic

• maniak
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 30, 2018, 07:38 »
Jeśli nie da się do Twojego pre wcisnąć 6F8G to z "małych" lamp wg mnie bardzo podobnie grających do Marconiego będzie Sylvania 6SN7GT VT-231.
W końcu to są praktycznie te same lampy z Kanady :)
Howk
A masz jakieś sprawdzone źródło w lamp w Polsce?

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 30, 2018, 07:42 »
Niestety, ściągałem ze stanów.
Tam jest relatywnie najmniej lampowych oszustów i małe prawdopodobieństwo zakupu padliny jeśli w opisie aukcji podane są zmierzone parametry. Jest to w USA ścigane przestępstwo a nie tak jak w Europie olewane bo mała szkodliwość.

Offline Titanic

• maniak
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 30, 2018, 07:43 »
Tam jest relatywnie najmniej lampowych oszustów i małe prawdopodobieństwo zakupu padliny jeśli w opisie aukcji podane są zmierzone parametry. Jest to w USA ścigane przestępstwo a nie tak jak w Europie olewane bo mała szkodliwość.
Ale z ebayu czy ze sklepów vitagowych?

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 30, 2018, 07:44 »
eBay

Offline Titanic

• maniak
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 30, 2018, 07:47 »
Ok Pozdr i dzięki

Online McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 30, 2018, 11:10 »
Poza tym w USA jest na rynku wtórnym mnóstwo niedrogich mierników do lamp, więc kto handluje lampami, to łatwo się zaopatrzy w miernik dzięki czemu zwiększy swoją wiarygodność i atrakcyjność sprzedawanych lamp.