Autor Wątek: dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?  (Przeczytany 14631 razy)

Offline mateusz

• **
jak w temacie
zapraszam do dyskusji
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

jamówię

• Gość
Odp: dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2015, 21:18 »
Z moich doświadczeń wynika,że do zabawy drutami,jest potrzebny po prostu bardzo transparentny tor,nie mylić z kliniką. Harbeth,który średnicę ma jak lupę nie przepuści niczego co jest przed nim,wszystko poda jak na dłoni. Jeśli ktoś ma zmulony system,to umarł w butach,ale to tylko połowa sukcesu,równie ważna moim zdaniem jest metodologia. Kabli trzeba trochę posłuchać,nie można ich ciągle przepinać,dać im się ułożyć a na koniec, jako ostateczny test wypiąć i wpiąć poprzednią referencję,wtedy wszystko staje się jasne.

Offline drizzt

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2015, 21:19 »
Sorki ale juz sam tytuł jest tendencyjny, skoro został zaprezentowany "fakt" to gdzie miejsce na dyskusję? W perspektywie widzę co najwyżej przepychanki jak na AS.
Zestaw 1: Harbeth SHL5+, Yamaha A-S2100 / QUAD 909, Oppo BDP-105D, TEAC UD-501, SC VanDamme, XLR Adam Hall Rolling Stones
Zestaw 2: Harbeth P3ESR, Pioneer A-30, Pioneer PD-30, Luxman PD282 + Nagaoka MP110, komp, Apple AirPort Express, kable VanDamme, Acrolink, Sennheiser HD600, Momentum On-Ear
Zestaw 3: kino na TX-P65VT60 by Maciek Koper, Marantz NR1604, Speaker Craft in-wall, B&W ASW610, Apple TV

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2015, 21:20 »
dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Dlatego, że uważali na fizyce.
Ale jak tobie grają, to okej.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2015, 21:26 »
dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Dlatego, że uważali na fizyce.
Ale jak tobie grają, to okej.

Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z uważaniem na fizyce,ale skoro tobie nie grają to okej.

Offline SzuB

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2015, 21:30 »
Zacznijmy od tego, że ci, którzy nie słyszą, nie potrafią udowodnić, że wszystkie kable dają jednakowe brzmienie w każdym systemie audio. Potrafią snuć wielowątkowe rozmowy o tym, że "ja nie słyszę" - bez argumentów, bez podstaw i bez doświadczenia. Negują fakt wpływu kabli na brzmienie, ale... tylko negują. Od tego negowania kable nie przestały grać.
 :D
 8)
 ::)

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2015, 21:32 »
To jest podobnie jak z whisky. Jednemu wszystkie smakują tak samo ohydnie, a inny o każdej książkę mógłby napisać.
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2015, 21:33 »
Według tych samych malkontentów,tak samo grają  wzmacniacze i źródła,są jeszcze ślepe testy. Ludzie nie!!! Nie idźmy tą drogą. Ja od paru dni ćwiczę w domu kablowe zabawy,dawno tego nie robiłem i niestety/stety gara jak ta lala 8)
Ale to mi innym nie muszą

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2015, 21:33 »
To jest podobnie jak z whisky. Jednemu wszystkie smakują tak samo ohydnie, a inny o każdej książkę mógłby napisać.

Tak jest też z winem... Wszystko,kable też,wymaga czasu,osłuchania i cierpliwości. Umiejętność rozróżniania dobrego wina od bełta,zajął mi 10 lat,cudownych 10 lat ;D

Offline SzuB

• maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2015, 21:34 »
O winie też. Ale to nie jest tak, że wszystkie wina smakują tak samo. Po prostu są ludzie bez... smaku ;)

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2015, 21:35 »
Po prostu są ludzie bez... smaku ;)

Albo właśnie pojedli grzanek z czosnkiem ;)
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2015, 21:37 »
Trudno prowadzić sensowną dyskusję, skoro mamy tu pytanie na poziomie Marysi z Gorzowa.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2015, 21:37 »
Po prostu są ludzie bez... smaku ;)

Albo właśnie pojedli grzanek z czosnkiem ;)

Lub wypili kawę,przy degustacji wina,wąchaniu perfum,to strzał w kolano a nawet w plecy :))

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2015, 21:39 »
Trudno prowadzić sensowną dyskusję, skoro mamy tu pytanie na poziomie Marysi z Gorzowa.

To zaproponuj inną konwencję,bo teraz strzelasz focha i przygadujesz o fizyce. Jakieś doświadczenia empiryczne?c'mon! czego posłuchałeś,jak porównałeś, na jakich płytach i systemie?

Offline mateusz

• **
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2015, 21:39 »
mi nie chodzi o to czy kable graja czy nie

tylko czemu ludzie maja z tym az tak wielki problem.

wiekszosc zawodnikow po posluchaniu kabelkow w dobrze zestrojonym systemie spuszcza nosy na kwinte

ale sa tez tacy ktorzy nawet nie chca sprobowac posluchac
dlaczego?!?
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

Offline SzuB

• maniak
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2015, 21:42 »
Dlatego, że wierzą w swoje przesądy, wyobrażenia, mają zakute łby i klapki na oczach. Obsesyjna struktura, zamknięta na świat i doświadczenia.

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2015, 21:43 »
Mateusz,

Bo to jest tak, jak z każdym rodzajem fanatyzmu. Tu nawet nie rozchodzi się o to, czy one grają, i czy ktoś to słyszy, czy nie. Chodzi o brak akceptacji dla drugiej strony. Z racji rodzaju forów, na których o kablach się pisze, to ci "niesłyszący" odgrywają rolę trolli. Z kolei na forum dla np. elektroników-profesjonalistów sytuacja może być odwrotna.

Ja osobiście z tym nie mam problemu. Sam słyszę IC analogowe, słyszę głośnikowe. Nie słyszę sieciówek.
Pozdrawiam, Wireless

Offline SzuB

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2015, 21:46 »
Ja do sieciówek też nie jestem przekonany, choć sądzę, że moje PS Audio są lepsze niż komputerowe stocki, ale IC i głośnikowe jak najbardziej mają wpływ na brzmienie. Nie trzeba w to wierzyć lub nie, wystarczy posłuchać

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2015, 21:47 »
Jedyny kabel który słyszę, to ten między gramofonem a wzmacniaczem. Ale to akurat da się łatwo wytłumaczyć. (Mam w gramofonie wkładkę MM).

Offline mateusz

• **
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2015, 21:49 »
Nie słyszę sieciówek
sieciowki maja najwiecej o powiedzenia 8)

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2015, 21:50 »
Ja do sieciówek też nie jestem przekonany, choć sądzę, że moje PS Audio są lepsze niż komputerowe stocki, ale IC i głośnikowe jak najbardziej mają wpływ na brzmienie. Nie trzeba w to wierzyć lub nie, wystarczy posłuchać
Tak, ale właśnie w tym całe sedno sprawy. Prawdziwy fanatyk z krwi i kosci stwierdzi, wbrew zresztą swoim najczęściej "trójwymiarowym" poglądom, że on słuchać nie musi, bo wie ... :)
To po prostu fanatyzm jest. Kwestia osobowościowa, a nie "uważania" lub "nieuważania" na takich, czy innych lekcjach :)
Jedni potrafią godzinami kulturalnie dyskutować (nie zgadzając się ani trochę) o subtelnych różnicach smakowych w różnych rocznikach tego samego malta, a inni ... będą strzelać z armaty z daleko mniejszego powodu :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline mateusz

• **
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2015, 21:50 »
Ale to akurat da się łatwo wytłumaczyć.
nie ma roznicy
im dalej w las tym wiecej drzew

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2015, 21:51 »
Z sieciówkami jest zagwozdka,ale tu też masa zmiennych,długość,linia i jakość kabli w domu,zasilacz w sprzęcie. Z sieciówkami robię tak,że wpinam i niczym nie interesuję,nic nie analizuję. Po miesiącu wypinam i mam jasność,pasuje,lub nie. Jak mam sieciówkę brać na weekend,to sobie odpuszczam,szkoda czasu.

Offline mateusz

• **
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2015, 21:53 »
dodatkowo dochodza problemy z podaniem pradu
w polszy jest inny, w stanach inny i w takiej norwegii jeszcze inny

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2015, 21:54 »
Mnie w rozmowach z niesłyszącymi,zawsze irytuje impertynencki ton i poglądy ex cathedra. Dlatego teksty o uważaniu na lekcjach, po prostu mnie irytują.