Autor Wątek: dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?  (Przeczytany 28246 razy)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
Odp: dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 30, 2020, 18:38 »
Czyżby znowu Gerwazy? Niezmordowany człowiek.Nawet go podziwiam :)
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 30, 2020, 18:41 »
W żadnym razie, niech sobie ludzie żyją z swoją winylową pasją, to i ja pożyję z ich winylowej pasji ;-)

Coś mi się wydaje, że to kolejna inkarnacja naszego byłego kolegi psującego gramofony.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P, Otari MX 5050 B2HD.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 30, 2020, 18:43 »
Niech swój młotek pokaże  ::) Rozpoznamy Go! :D
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 30, 2020, 18:55 »
Gerwazy, masz dłuższego, hyhyhy?
Oto moja kolekcja.

Minimalek

• Gość
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 30, 2020, 19:06 »
Niech swój młotek pokaże  ::) Rozpoznamy Go! :D

Czasem też naprawiam, jeśli coś jest warte naprawienia
Ostatnio poległem na Lenco L-75. Fajny gramofon, nawet bardzo, nigdy wcześniej nie miałem. Kultowy :-)
Wszystko ładnie naprawiłem, włącznie z wymianą  łożysk ramienia, wymieniłem zawiasy, bo oryginalne kiepskie, plus smarowanie polerowanie i tak tam dla oka
Zakładam wkładkę typu MM, gra świetnie, cisza w tle jak makiem zasiał, zakładam wkładkę typu MC, buczy, wyłączam silnik, nie buczy. O rzeż ty w dupę kopany :-)
Szkoda rozwalać młotkiem, bo ramię bardzo dobre, talerz bardzo ciężki, napęd również bardzo dobry, i w ogóle magiczna maszyna, ale skubaniec buczy na MC
Wystawiłem do sprzedaży, póki co w całości, ale zainteresowanie słabe, więc chyba pójdzie pod młotek, w częściach szybciej sprzeda się 
Zostawiłbym dla siebie, na jakieś czas, bo naprawdę jestem pod wrażeniem, ale kurna buczy na MC
Macie szansę uratować ten gramofon. Jakieś pomysły? Ktoś sprawdzał na MC? 
Może kable nie chcą grać :-)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2020, 19:10 wysłana przez Minimalek »

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 30, 2020, 19:09 »
Kurna, fajny gość z Ciebie. Szkoda, że popsułeś swój pi-ar. Lubię czytać Twoje wpisy.

Może da się to naprawić??? Zobacz, ja póki co jestem i bana nie dostaję (jeszcze ;)). A co odpi3rdalałem tutaj 4-5 lat temu? Postanowiłem się zmienić i słowa chyba dotrzymałem.

Każdy może się zmienić na lepsze i chyba każdy ma prawo dostać jeszcze jedną szansę, dobrze prawię?

Minimalek

• Gość
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 30, 2020, 19:13 »
Kurna, fajny gość z Ciebie. Szkoda, że popsułeś swój pi-ar. Lubię czytać Twoje wpisy.
Może da się to naprawić??? 

Pytanie brzmi, czy ktoś mógłby potwierdzić, ze u niego ten Lenco hula z MC, wtedy zacznę grzebać

ps: U mnie to różnie, zależy którą noga wstanę :-)       

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 30, 2020, 19:16 »
Nie znam Lenco. Tomasz Pianista zna. Pytanie czy coś poza Denonem 103 (MC) ewentualnie poza MMkami - tam wieszał.

Minimalek

• Gość
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 30, 2020, 19:24 »
Nie znam Lenco. Tomasz Pianista zna. Pytanie czy coś poza Denonem 103 tam wieszał.

To sobie kup koniecznie, niekoniecznie ode mnie :-)
W zasadzie to każdy winylomaniak powinien kupić sobie ten gramofon
Magiczna maszyna, pod każdym względem, tylko ten problem z wkładkami MC, psuje całość.
Podoba mi się bardziej niż nowy Technics SL 1200GR, nie gra gorzej, a jest magia w jego użytkowaniu   

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2020, 19:27 wysłana przez Minimalek »

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 30, 2020, 19:29 »
Wiem, piszą o nim dobrze na Lencoheaven. Piszą tam równie dobrze o ramionach broadcastowych Audiotechnica ATP 12T i 16T oraz o gramofonach DIY opartych na silniku EDS 1000 z Duala CS701. Mam jeszcze Micro Seiki DD-40 z dwoma ramionami i Daniela. Na kolejne gramofony już brak miejsca. I nie ma sensu wg mnie, no ale przygoda z Lenco na pewno warta grzechu, czemużby nie... Ale niechaj bawią się inni. Ja już się tym wszystkim zabawiłem. Czkawką się jeszcze to odbija...

Poza tym przerzuciłem się na płyty CD. W Biedronce można tanio je kupić i grajo, że hej! ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2020, 19:36 wysłana przez Kangie »

Online Therion

• maniak
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpnia 31, 2020, 23:47 »
Jest dość duża grupa ludzi która słyszy, że płyty winylowe grają lepiej niż płyty CD.
a to akurat żaden wyczyn.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Online frywolny trucht

• maniak
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline il cattivo

• sceptyk mizantrop
  • maniak
« Odpowiedź #162 dnia: Września 01, 2020, 10:37 »
Ale widać postęp, za negatywne komentarze nie odsyła już na czarną listę :)
Wręcz przeciwnie, zaprasza ponownie. Czyżby kryzys tożsamości?
Technics SL-1210 mk2, Denon DL-103LC, Sony HA-T10, ProJect Phono Box DS+, Tomanek MiniULPS, Denon DCD-710AE, Atoll IN100SE, Pylon Sapphire 31