Autor Wątek: Rolki czyszczące do płyt winylowych  (Przeczytany 9447 razy)

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Rolki czyszczące do płyt winylowych
« dnia: Marzec 15, 2015, 16:28 »
Ostatnio zauważyć można pewien pęd do promowania i wykorzystywania do czyszczenia płyt rolek powleczonych materiałem pozwalającym dosyć dokładnie usuwać wszelakie zabrudzenia oraz kurz z płyt. Znalazłem kilka ciekawych tego typu rolek w miarę przystępnych cenach ale też gniecie mnie myśl bowiem podobne ustrojstwa były i są wykorzystywane do zbierania "zanieczyszczeń" z ubrań. O ile sama technika jest podobna to nie wiem czy zastosowana technologia powlekanych rolek też.? No i czy wykorzystujecie w swoim zaciszu domowym tego typu wynalazki.? Warto czy też nie?

http://allegro.pl/rolka-do-plyt-lp-a-studio-bezpiecznie-sprawnie-uk-i5144228332.html
http://allegro.pl/rolka-do-plyt-lp-milty-pixal-bezpiecznie-sprawnie-i5062967875.html

Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD 9700, PDR-05, D-07, CT-959
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Shure M97Xe, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Wspólne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q5, Q1

Offline wojtek41

• maniak
Odp: Rolki czyszczące do płyt winylowych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2015, 16:33 »
Nie wiecie czy jest mozliwosc, ponownego nasaczenia rolki jakims specyfikiem ?  Moja nagaoka polezala troche bez opakowania i wyglada, ze stracila troche wlasciwosci... :o

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2015, 16:51 »
Nie wiecie czy jest mozliwosc, ponownego nasaczenia rolki jakims specyfikiem ?  Moja nagaoka polezala troche bez opakowania i wyglada, ze stracila troche wlasciwosci... :o
A spróbuj pomoczyc chwile w wodzie,  letniej.  Gdzieś czytałem to ze to może pomóc. Zeschla się po prostu.
SE 6C33C/6F8G + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF + Denon AH-D7200

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2015, 16:52 »
Pomaga. Ale wlasnie...na krotka chwile... :(

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2015, 17:03 »
Wojtek a jak wygląda powierzchnia tej rolki? Rzeczywiście nie może leżeć bez opakowania. Spróbuj jeszcze raz pod ciepłą wodą ale z łagodnym mydłem.Ja już Nagaoka uzywam od dwóch lat.Ona trochę traci na lepkości po pierwszych myciach - nie jest tak wściekle lepka. Na początku musiałem przed użyciem na odsłuchiwanej płycie przejechać po jakiejś powierzchni żeby nie była tak "wściekła" .Teraz jest idealna dla płyt.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2015, 17:07 »
Powierzcnia jest w sumie gladka. Przed kazdym uzyciem musze lekko przeplukac rolke. Inaczej nie ma lepkosci...Lub jest bardzo slaba...
Pozniej sprobuje przemyc w letniej wodzie z mydlem. Moze pomoze...) Cholera, polezala bez opakowania chyba z dwa tygodnie. Albo dluzej... :o

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2015, 17:09 »
o to długo. Wrzuć ją do wody,niech sobie w niej poleży kilka godzin. Ale przyznasz ,że bez niej nie ma życia. ;D

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2015, 17:10 »
Jak bez reki......... :(

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2015, 17:15 »
WSZYSTKICH  MANIAKÓW WINYLI NAMAWIAM DO ZAKUPU TAKIEJ ROLKI .To nie jest  marketingowy slogan ,tylko rzeczywistość.Taka rolka pozostawia płytę całkowicie czystą od kurzu ,paprochów.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2015, 17:17 »
WSZYSTKICH  MANIAKÓW WINYLI NAMAWIAM DO ZAKUPU TAKIEJ ROLKI .To nie jest  marketingowy slogan ,tylko rzeczywistość.Taka rolka pozostawia płytę całkowicie czystą od kurzu ,paprochów.
Ciekawe jak jej tańsze odpowiedniki się sprawują. I nie chodzi mi o rolki do czyszczenia odzieży.
SE 6C33C/6F8G + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF + Denon AH-D7200

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2015, 17:17 »
Prawda  :)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2015, 17:22 »
Ja się nad rolka zastanawiałem ale. .. u mnie przed odsłuch em płyty myję.  Bardziej zastanawiał bym się nad zmianą myjki,  na full automat. I temat chyba z głowy :)

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2015, 17:25 »
Moim zdaniem jest niezbedna. Nie zastapi myjki, ale znacznie upraszcza sprawe.  ;)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2015, 17:29 »
Rolka nie zastąpi mycia. Jesli na płycie jest plama ,zaschnięty kurz etc.to tego rolka nie zbierze. Ale załatwi taki brud ,który wiąże się z codziennym użytkowaniem płyt. Czyli kurz,włosy i paprochy .Nie musisz wtedy myć często płyty,bo ta jest po prostu czysta.To nie szczoteczka ,która przesuwa brud z miejsca na miejsce. Trochę to trudno opisać ,ale jak raz spróbujesz to  do szczoteczki ,nawet z borsuczego włosia nie wrócisz ;D

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2015, 21:06 »
Może to nie rolka ale szczotka która " ...umożliwia odprowadzanie cząstek kurzu jak i szkodliwych ładunków z rowków płyty..."  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2015, 21:14 »
merlin ale to się do niczego nie nadaje.
Mam gdzieś to jeszcze tylko z logiem Thorensa.
To typowy wbijacz brudu do rowka.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2015, 21:15 »
Drogi Merlin z mojego  maniakalnego doświadczenia ,nic tak nie wyczyści płyty z kurzu jak rolka .Te szczoteczki tylko rozsmarowują kurz po płycie. Odkąd kupiłem  rolkę Nagaoka zapomniałem o problemie z kurzem.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2015, 21:23 »
Ta szczoteczka jest OK jako dopełnienie codziennej eksploatacji wymytej płyty. Wymytej i pozbawionej ładunków elektrycznych. Z naelektryzowanymi- rzeczywiście to tylko przegarnianie kurzu z kąta w kąt.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:15 »
Wrzuć ją do wody,niech sobie w niej poleży kilka godzin
To byl strzal w 10 !!!  ;D  Miniabyr, podziekowania.  :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:17 »
Wrzuć ją do wody,niech sobie w niej poleży kilka godzin
To byl strzal w 10 !!!  ;D  Miniabyr, podziekowania.  :)

Czyli co Zmartwychwstanie? Alleluja!!!

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:19 »
Dokladnie. Dziala jak lala...) Nie mam zycia bez tej rolki.... :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:21 »
Dla przypomnienia koleżeństwu rzeczona rolka wygląda tak

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:22 »
Dodajmy. Droga jak diabli, ale dziala doskonale.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:33 »
Małe a cieszy. Na usprawiedliwienie ceny tej rolki dodam,że jest długowieczna ,nie do zdarcia i po umyciu jak nowa. Odziedziczą  ją po was wasze wnuki i będzie działać jak po przyniesieniu ze sklepu. Azaliż powiadam Wam ludzie malej wiary ta rolka cuda czyni. :P

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2015, 07:26 »
Pokazały się rolki innych firm, np. Analogisa. Ciekawe czy to produkt porównywalny jakościowo do Nagaoki. Dużo tańszy, to na pewno....