Menu główne

300B/GM70

Zaczęty przez bubusia, Marzec 20, 2015, 11:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

bubusia

Panowie, mam pytanie, jaka lampa 300b najlepiej zgrywa sie z gm70, mialem/mam emission labs xls, gra niezle ale troche za malo nasycenia, barwy, chinka podrobka WE wydaje sie lepsza pod tym wzgledem, co moznaby jeszcze, przypuszczam ze sophia carbon princess bylaby jeszcze lepsza, co jeszcze?

btw gdzie mozna u nas kupic sophie i za ile?

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

lok

A czy próbowałeś może lampy  full music.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bubusia

Wlasnie sie zastanawiam nad full music carbon deluxe lub sophia carbon princess, cena tej drugiej troche wysoka, ale moze warto?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

stary audiofil

Przy tej cenie dolara sophia carbon jest drogo,ale to świetne są lampy,a royal jeszcze lepsze.
Mam obie,jak sie wyjaraja tylko te-bo cenowo nawet do przyjęcia jak dolar był 3 pln-to najlepsza relacja
jakość-cena.Dystrybutora znam osobiście-rozsądny czlowiek,ale szkoda ,że nie jest chrytatywny ;D ;D ;D
Wojtkowi za carbony płacilem 1850....wtedy dolar był 3 pln.

vasa

Czy ktoś z Was miał do czynienia z czeskimi triodami KR Audio?
Wyszukiwarka pokazuje nic :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bubusia

Cytat: stary audiofil w Marzec 21, 2015, 22:06
Przy tej cenie dolara sophia carbon jest drogo,ale to świetne są lampy,a royal jeszcze lepsze.
Mam obie,jak sie wyjaraja tylko te-bo cenowo nawet do przyjęcia jak dolar był 3 pln-to najlepsza relacja
jakość-cena.Dystrybutora znam osobiście-rozsądny czlowiek,ale szkoda ,że nie jest chrytatywny ;D ;D ;D
Wojtkowi za carbony płacilem 1850....wtedy dolar był 3 pln.

Piotrze, jak bedziesz mial chwile i jesli mozesz oczywiscie to zapytaj znajomego, za ile sprzedalby princess, jezeli mam zaplacic za full music prawie 2tysiace to wole juz zaplacic troche wiecej za sophie, bo wiem jak gra

pozdro
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

No i kupilem sophie, jest good
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

lok

A jak brzmią w porównaniu do E Labs


Sent from my iPhone using Tapatalk

bubusia

W bardziej nasycony sposob, duzo bardziej, generalnie wszystko jest lepsze, po prostu duzo lepiej pasuja do gmki, wydaje mi sie, ze generalnie lampy carbonowe sa stworzone do tej konkretnej aplikacji, nie chce sie juz nic porownywac, chce sie sluchac
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

rudy-102

Witam panów. Tu macie kilka ciekawych opisów.
http://www.frihu.com/roehrenverstaerker/300b/

pzdr

MAC

Cytat: bubusia w Marzec 26, 2015, 11:12No i kupilem sophie, jest good
Jeśli to te, których teraz słucham to potwierdzam.
Wsadziłem na dwa dni Gold Liony to się załamałem i z wielką radością wetknąłem Sophie.
Wsadziłem też miedziane GMki. Ni chusteczki, nie z Harbethami. Za gęsto było. Grafity z tymi kolumnami o wiele lepiej.

bubusia

Maciek, podjedz po te WE kopie, sa przeciez Twoje i sobie leza, bedziesz zaskoczony, wg mnie nie sa gorsze od sophie, sa inne, bardziej geste, chociaz troche poluzowane, takie mullardowskie troche
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Podjadę, podjadę.
Boję się tylko tego strzału żeby mi herbatnik nie wybuchł  ;D

bubusia

Odlaczysz jedna kolumne na chwile i nie strzeli, a moze z tym nowym pre nie bedzie strzelala
A jak sie spodoba to parka tysiak u horneta
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Nie wolno wzmacniacza lampowego (zwłaszcza SE) odpalać bez obciążenia kolumną bo trafo wyjściowe można załatwić.
Można pre włączyć po rozgrzaniu monobloków z tymi lampami. Wtedy nie powinno być strzału w kolumnę.

MAC

Hmmm... już tyle było tych "wiernych" kopii 300B Western Electrica, że ciężko mi uwierzyć w słowo pisane  :-\

http://www.sophiaelectric.eu/pl/b/300b-classic-nowosc/0


bubusia

Chyba bym wyprobowal, raz sie zyje:)

Moze da jeszcze jakas znizke extra
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Ja bym z przyjemnością wypróbował oryginalne WB ale lubię swój samochód i szkoda go sprzedawać  ;D

bubusia

Ale te tez moga byc niezle, pamietaj, do konca maja

Na Twoim miejscu sprobowalbym, powaga, moze byc bajka
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

nawet chinczyki daja cos extra
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Ktoś coś słyszał o lampach 300b brandowanych przez Audio Note?

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/226631.php

Cena śmiesznie niska. Zapewne to jakiś chiński przebieraniec?

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 10, 2016, 15:27Ktoś coś słyszał o lampach 300b brandowanych przez Audio Note?
Nigdy nie słyszałem . Jak zaczynałem przygodę z AN to producent  aplikował wszędzie lampy jugosłowiańskie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A co tam była za fabryka?

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 10, 2016, 16:04
A co tam była za fabryka?
A bombki robiła.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Święty graal podąża ku mnie  :o ::)
To jest lampa stara, MIEDZIANA a nie grafitowa jak późniejsze.