Autor Wątek: Gramofon DIY  (Przeczytany 20717 razy)

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
Odp: Gramofon DIY
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 10, 2015, 09:03 »
Napęd (silnik plus sterowanie) po małej modernizacji obudowy, oryginalna była za wysoka pochodzi od Pana Andrzeja.Nie chciałem za bardzo kombinować.Skoro silnik od AF daje radę z dziesięciokilogramowym talerzem i tym bardziej da radę z trzema kilogramami akrylu.Programowo ramiona Regi nie mają możliwości regulacji VTA , ale i o tym pomyślałem.

Nooo ! Piękna rzecz ! Gratulacje !!!! :) :) :)
Pozdrawiam, Wireless

Offline robiz

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 10, 2015, 09:12 »
Napęd (silnik plus sterowanie) po małej modernizacji obudowy, oryginalna była za wysoka pochodzi od Pana Andrzeja.Nie chciałem za bardzo kombinować.Skoro silnik od AF daje radę z dziesięciokilogramowym talerzem i tym bardziej da radę z trzema kilogramami akrylu.Programowo ramiona Regi nie mają możliwości regulacji VTA , ale i o tym pomyślałem.

No to nie pozostaje nic innego jak zarejestrować działalność, zastrzec nazwę i pchać " klamota " do ludzi w dobrej cenie ;)
Nasuwa mi sie skojarzenie z nowymi gramofonami FONIKI, tylko że twój zrobiony z większym smakiem, jest w nim jakaś taka spójność wizualna,  mimo silnika od AdFontka ;)

robiz

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 10, 2015, 18:44 »
Widok z góry.
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 10, 2015, 18:46 »
Szablon
Muzyka ponad polityką!

kangie

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 10, 2015, 19:26 »
Piękna maszyna! Mleczny talerz, przypuszczam ze przyjemny w dotyku. Czy on ma mniejsza srednice od plyty winylowej? Chodzi mi o to czy latwo sie chwyta i zdejmuje plyte?
No i ten szpindel, ladnie oszlifowany.

Musze powiedziec, ze mialem okazje sledzic na biezaco poczynania Pawla i jestem pod wrazeniem jego cierpliwosci i konsekwencji w dazeniu do celu.

Offline Jakub

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 10, 2015, 19:46 »
tylko że twój zrobiony z większym smakiem

Bo nie ma ramienia rodem z warsztatu ślusarskiego pana Gienka, tylko normalne ramię gramofonowe, przy którego opracowaniu siedział niejeden inżynier.

kangie

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 10, 2015, 20:03 »
Owszem, taki Pan Genio mialby nie lada problem by wykonac takie ramie jak zaoferowala Rega. Przymierzalem sie kiedys do zaprojektowania ramienia. Dyskutowalem godzinami na ten temat ze swoim kolega - najlepszym specem od analogu, ktorego znam. Wnioski wyciagnalem. Nawet gdybym popelnil przez przypadek wybitny projekt, to mialbym nie  lada problem z wykonaniem wszystkich czesci i poskladaniem tego do kupy. I nie chodzi tutaj tylko o dostep do obrabiarek CNC.

Tak jak Jakub napisal, takie ramiona to efekt pracy kilku inzynierow i nie jest to takie proste jak ludziom sie wydaje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 20:07 wysłana przez kangie »

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2015, 20:37 »
Talerz ma 300 mm średnicy, ale dzięki fazowanej krawędzi płytę się ściąga bardzo pewnie i to nawet w locie,ale tej sztuki trzeba się nauczyć:)
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2015, 20:58 »
Myślę,że zrobienie ramienia klasy Rega, z uwagi na użyte materiały i technologię jest niewykonalne.Można by zrobić coś podobnego, ale szkoda czasu bo i tak by to nie zgrało.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 22:20 wysłana przez paul_67 »
Muzyka ponad polityką!

Online spalon

• maniak
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 10, 2015, 23:19 »
Jestem pod wrażeniem gratuluje

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 10, 2015, 23:38 »
Sądzę, ale może się mylę, że będzie można zrównoważyć przewagę technologiczną pomysłem. Jestem zupełnie niebogobojny i wcale nie uważam ramion Regi za jedyne prawdziwe. Jest sporo alternatyw.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

kangie

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 11, 2015, 07:45 »
Z definicji alternatywa moze byc tylko jedna  ;)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:06 »
Mocowanie ramienia.
Muzyka ponad polityką!

kangie

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:15 »
Czy jest tam przeciwnakretka? Tzn. jak poradziles sobie z eliminacja drgan w tym polaczeniu?

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:17 »
Pomysł prosty, bez zbytnich kombinacji.To po prostu ma działać.Przekonałem się w praktyce,że spełnia swoje zadanie lepiej niż myślałem.
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:19 »
Czy jest tam przeciwnakretka? Tzn. jak poradziles sobie z eliminacja drgan w tym polaczeniu?
Wszystkiego nie mogę powiedzieć:)
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:21 »
Jest coś jeszcze, czego nie widać na zdjęciu, ale to już tajemnica:)Całość jest sztywna, ale nie trzeba użyć dużej siły, aby opuścić lub unieść ramię.
Muzyka ponad polityką!

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 11, 2015, 12:49 »
Opatentuj, żeby nikt nie podebrał i powiedz :)
A gdyby założyć drugi talerz? Jakaś przekładka gumowa? Silnik da radę, warto założyć rolkę na dwa paski.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 11, 2015, 19:33 »
Kolejne fotki.
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 11, 2015, 19:35 »
Z innej perspektywy.
Muzyka ponad polityką!

Offline piotrektychy

• maniak
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 12, 2015, 09:56 »
Również dołączam się do gratulacji mimo, że nie trawię gramofonów, to taki uraz z lat młodzieńczych kiedy miałem NRD-owskie coś co potwornie trzeszczało, przeskakiwało po płytach, natomiast miało jeden plus - można było iść do domu handlowego (nie było wtedy marketów) i na stoisku nagrać za 2,5zł pocztówkę z dowolnym kawałkiem, pragnę dodać,że królowała wtedy ABBA, Boney M i Smokie ;)
Jako osoba lubiąca DIY i ceniąca ludzi, którym się chce i potrafią zrobić fajne zabawki jeszcze raz moje GRATULACJE, bardzo estetyczne wykonanie, takie EXCLUSIVE !

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 12, 2015, 10:36 »
Gdybyś posłuchał dobrego gramofonu na pewno uraz by Ci przeszedł.Życzę Ci abyś się przekonał do winyla bo to jest po prostu magia! Dziękuje za miłe słowa i pozdrawiam serdecznie!
Muzyka ponad polityką!

kangie

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 12, 2015, 10:45 »
Swietna ostatnia fotka z odbiciem swiatla na plincie - szpuli  8)

Offline piotrektychy

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 12, 2015, 11:41 »
paul_67 koledzy już nade mną "pracują" dostałem nawet płytę Hendrixa z poleceniem zbudowania gramofonu, tak żebym mógł jej posłuchać. Jak nadejdzie "ten moment" zgłoszę się do Ciebie, bo z pewnością nie kupię gotowca, tylko  będzie to gramofon DIY

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 12, 2015, 11:59 »
No to czekam na ten odpowiedni moment, wtedy pogadamy jak i co :)
Muzyka ponad polityką!