Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 09, 2015, 20:14
Cytat: paul_67 w Kwiecień 09, 2015, 20:06Waga całości około 20 kg, czego nie widać na pierwszy rzut oka

Rzeczywiście wygląda zgrabnie i powabnie. Jak graje?
O tym jak graje, bezie później:)


paul_67

#26
Talerz jest dość wysoko nad plintą ( 10 mm ), ale było to wymuszone napędem.
Wszystko złożone, ładnie kreci, ale niestety bez wkładki nie zagra. Mój wybór (aby nie pójść na żebry) padł na AT 440. Szlif zacny więc powinno zagrać...

elem

paul_67,

szczere gratulacje, wygląda świetnie. Jak na pierwszy gramiak wręcz znakomicie.
Kamień jako plinta to rzadkość, mam nadzieję, że to się sprawdzi dźwiękowo.

VTA regulujesz w tuleji czy podnosisz cała podstawę ramienia? Możesz montować inne ramiona 9" czy to jest wyrzeźbione tylko pod ten konkretny model?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

#28
Przygotowałem szablon dla Regi i gdy tylko doszła wkładka zabrałem się za ustawianie.W czasie pomiarów spostrzegłem,że ramie jest za nisko.Regulacja VTA okazała się bardzo wygodna w praktyce.Gdy już wszystko było ustawione jak należy na talerz powędrowała pierwsza płyta.Igła dostojnie opadła na winyl i rozległy się pierwsze dźwięki...

paul_67

#29
Słyszałem o AT 440, że jej brzmienie jest przegięte w stronę wysokich co w moim przypadku nie jest prawdą.Pasmo jest bardzo wyrównane.Zaskoczyła mnie ogromna dynamika nagrań, które jak mi się wydawało znam na pamięć.Płyty zmieniałem po kilku utworach, ponieważ byłem ciekaw co nowego usłyszę.Stereofonia i głębia nagrań była taka jakiej jeszcze nie miałem u siebie w domu, a szum tła nawet w cichych fragmentach niezauważalny! Obojętnie czy to był metal czy jazz, albo elektronika wszystko brzmiało niesamowicie świeżo.Nie mogę przestać słuchać! Stworzyłem wielka rzecz?:)

paul_67

Cytat: elem w Kwiecień 09, 2015, 21:02VTA regulujesz w tuleji czy podnosisz cała podstawę ramienia? Możesz montować inne ramiona 9" czy to jest wyrzeźbione tylko pod ten konkretny model
Zrobiłem pod ten konkretny model ramienia, ale po drobnych modyfikacjach dałoby rade zainstalować także inne.Ramię jest przykręcone do gwintowanej tulei.

GregWatson

Bardzo dobra wkładka (AT-440MLa). Mam już ponad rok i bardzo sobie chwalę. Początkowo grała (dosyć krótko na Danielu - jak może pamiętasz z wątku na AS), później na Pro-Ject Debiut III a teraz już od dłuższego czasu na Micro Seiki MR-711. Długo się zastanawiałem czy AT-120 bo ją miałem na oku ale nagły przychód w kasie zmienił moje poglądy na 440 i jestem zadowolony że tak wyszło. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Ciekawy patent z ustawieniem silnika.Wizualnie takie ustawienie fajnie burzy monotonię kamienia i daje zmysłom oddech.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Dziękuję bardzo za pochlebne opinie:)

wojtek41

#34
Zastanawialo mnie, gdzie sie Pawel podzial, a tu zobacz pan. Takie kwiatki  ;)
Gratulacje  :)

jamówię

Przyłączam się do gratulacji,swoją drogą fajne czasy,XXI wiek a ludzie sobie "dłubią"gramiaki. Wszyscy ci PR-owcy powinni się utopić w oceanie.
Niech Ci dobrze służy :)

paul_67

Gramofon jeszcze nie stanął na docelowym miejscu ( szafka Ostoja), ponieważ muszę dorobić nowy blat.Nóżki (antywibracyjne na stalowych kulkach) będą podwyższone o 10 mm. 

paul_67

Cytat: jamówię w Kwiecień 09, 2015, 21:47
Przyłączam się do gratulacji,swoją drogą fajne czasy,XXI wiek a ludzie sobie "dłubią"gramiaki. Wszyscy ci PR-owcy powinni się utopić w oceanie.
Niech Ci dobrze służy :)
Nic tak nie cieszy jak rzecz przez siebie zrobiona:)

jamówię

Cytat: paul_67 w Kwiecień 09, 2015, 21:53
Cytat: jamówię w Kwiecień 09, 2015, 21:47
Przyłączam się do gratulacji,swoją drogą fajne czasy,XXI wiek a ludzie sobie "dłubią"gramiaki. Wszyscy ci PR-owcy powinni się utopić w oceanie.
Niech Ci dobrze służy :)
Nic tak nie cieszy jak rzecz przez siebie zrobiona:)

Fakt!

frywolny trucht

Będzie może własne ramię?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 09, 2015, 21:55
Będzie może własne ramię?
:)

Na razie raczej nie.Trudno byłoby zrobić coś lepszego od tej Regi.

paul_67

Rega rb303
W tym ramieniu mamy do dyspozycji dynamiczny sposób regulacji nacisku wkładki - ustawia się go więc inaczej niż zwykle. Normalnie używamy jednej przeciwwagi, umieszczonej na trzpieniu z tylnej strony zawieszenia. Tutaj również występuje przeciwwaga, ale służy jedynie do wyważenia ramienia, tj. do doprowadzenia do stanu, w którym ramię zwolnione z zatrzasku i niepodtrzymywane nie opada oraz nie podnosi się.

Właściwy nacisk ustawiamy pokrętłem z boku, pracuje w nim sprężyna, dlatego jest nazywany naciskiem dynamicznym, czyli zależnym od ruchu ramienia w pionie.

elem

podobnie jest w SME V, fajny patent. Antyskating też jak w SME?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Elem, ale jakby Paweł zrobił dobrego tangencjala, wyskoczyłbyś z dyszki na luzie?

;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Daję zaliczkę dziś!  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

#45
Rega RB 303
Tutaj bez zainstalowanej przeciwwagi.

jajacek1410

Cytat: paul_67 w Kwiecień 09, 2015, 21:53Nic tak nie cieszy jak rzecz przez siebie zrobiona:)
No i nie traciłeś czasu na bicie piany  bez sensu na forumach :)
Gratulacje. :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Cytat: elem w Kwiecień 09, 2015, 22:04Antyskating też jak w SME?

Chyba się wciska to coś z napisem Rega na zdjęciu Pawła. Są trzy pozycje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 09, 2015, 22:34
Cytat: elem w Kwiecień 09, 2015, 22:04Antyskating też jak w SME?

Chyba się wciska to coś z napisem Rega na zdjęciu Pawła. Są trzy pozycje.
Tak to właśnie działa.


ahaja