Autor Wątek: Jakie kondensatory do zwrotnicy?  (Przeczytany 1727 razy)

Offline Jakub

• maniak
Jakie kondensatory do zwrotnicy?
« dnia: Kwiecień 21, 2015, 22:06 »
Mam małą zagwozdkę z doborem kondensatorów do zwrotnicy. Nie wiem jakie kupić. Muszę wymienić kondensatory w zwrotnicach kolumn, które niedawno kupiłem, bo te co są, są już bardzo wiekowe - pomimo tego kolumny grają wręcz zjawiskowo (może zatem dać sobie spokój?).

Zwrotnica jest bardzo prosta - dwa kondensatory (0,33uF, 6uF), cewka i potencjometr. Z racji niewielkiej ilości elementów do wymiany, mogę sobie pozwolić na takie nieco 'bardziejsze' komponenty.

6uF już wiem, że muszę złożyć z 2,7uF i 3,3uF.

Oryginalne kondensatory to foliowy WIMA 0,33uF i Bipolar ROE 6uF.

Myślałem o Mundorfach MCap na 6 uF i EVO Oil 0,33. Zastanawiam się też nad czerwonymi Jantzenami, ale nie wiem, czy to nie będzie już przerost formy nad treścią.

Może macie jakieś propozycje?

kangie

• Gość
Odp: Jakie kondensatory do zwrotnicy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2015, 07:17 »
Muszę wymienić kondensatory w zwrotnicach kolumn, które niedawno kupiłem, bo te co są, są już bardzo wiekowe - pomimo tego kolumny grają wręcz zjawiskowo (może zatem dać sobie spokój?).
Jeśli grają zjawiskowo, to nie ruszaj, bo zepsujesz ;)

Offline piotrektychy

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2015, 21:58 »
Jantzen Superior to dobre kondensatory, koszt ok 250 zł więc na kolana nie kładzie, możesz z nimi spróbować.
To zakładka DIY, śmiało do roboty, przy okazji opiszesz jakie wprowadziły zmiany. Jak Ci nie spasują możesz wlutować z powrotem stare kondy ;)  Ja w swoich zwrotnicach mam Silver i nie zamieniłbym ich na żadne inne, powodzenia w eksperymentach !

Offline szary

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:07 »
Czy ktoś z Was ma na zbyciu po 2 dobre kondensatory 3,3uF, 6,8uF, 22uF i 47uF? Najchętniej bym pożyczył /kupił z możliwością zwrotu.
Chciałbym spróbować, czy wymiana poprawi brzmienie starych kolumn.

Offline pmcomp

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:52 »
Muszę wymienić kondensatory w zwrotnicach kolumn, które niedawno kupiłem, bo te co są, są już bardzo wiekowe - pomimo tego kolumny grają wręcz zjawiskowo (może zatem dać sobie spokój?).
Jeśli grają zjawiskowo, to nie ruszaj, bo zepsujesz ;)

Raczej nie zepsuje. Oba kondy są baardzo słabe. Zawsze może wrócić.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:59 »
Czy ktoś z Was ma na zbyciu po 2 dobre kondensatory 3,3uF, 6,8uF, 22uF i 47uF? Najchętniej bym pożyczył /kupił z możliwością zwrotu.
Chciałbym spróbować, czy wymiana poprawi brzmienie starych kolumn.

Dodam że Marcin to porządny gość godny zaufania.

Przygotowałem mu wyprowadzenia na zaciski tak, że nie musi niczego lutować.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, AdFontest, Sensor2, DV-20x2L, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline szary

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2016, 21:02 »
Dzięki, Piter, za rekomendację.
I dodanie ważnej informacji o zaciskach, dzięki którym mógłbym zamontować i wymontować kondy bez śladów użycia.
Jesteś jak zawsze niezawodny  ;D

Jak by ktoś chciał sprzedać dobre jakościowo kondy w dobrej cenie, to też proszę o wiadomość. Mam kolegę, który mi doradzi  ;)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2016, 21:11 »
No niestety nie mam żadnej wartości kon. którą potrzebujesz.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.