Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Marzec 16, 2016, 19:21
Cytat: vasa w Marzec 15, 2016, 12:22Trafka zostaną przekazane do firmy LAR celem opracowania implementacji

Cytat: GregWatson w Marzec 16, 2016, 18:40Trwają już ponoć jakieś rozmowy z Panem Eugeniuszem Czyżewskim w temacie skonstruowanie trafa jako uzupełnienia do LARa LPS-1
Co za dziwna koincydencja, doprawdy :P
Jakiś trend wyznaczyliśmy?

GregWatson

Wszystko jest już wyjaśnione i ustalone. Trzymamy kciuki. Powinno być dobrze. Damy znać.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

Marbo5

Witam
Polecam zapoznać się z tym pre:
https://www.facebook.com/HaikuAudio/photos/ms.c.eJwzNDI3MLE0tbAwMzY0NjMx0zOECVgCeZbmlnABc4gKc7iAJUSFBQDUVg3Z.bps.a.1270494492980452.1073741872.492304574132785/1270495886313646/?type=3&theater
Ja szukałem dobrego i niedrogiego pre do 2000 PLN. Był u mnie LPS-1 różne Pro-Ject'y. Zostaje Haiku. Kiedyś dostanie lepszą wkładkę i myślę, że na tym zakończę poszukiwania analogowego toru.
Pozdrawiam wszystkich fanów analogu.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

gratefullde

Cytat: Marbo5 w Maj 30, 2016, 12:06
Witam
Polecam zapoznać się z tym pre:
https://www.facebook.com/HaikuAudio/photos/ms.c.eJwzNDI3MLE0tbAwMzY0NjMx0zOECVgCeZbmlnABc4gKc7iAJUSFBQDUVg3Z.bps.a.1270494492980452.1073741872.492304574132785/1270495886313646/?type=3&theater
Ja szukałem dobrego i niedrogiego pre do 2000 PLN. Był u mnie LPS-1 różne Pro-Ject'y. Zostaje Haiku. Kiedyś dostanie lepszą wkładkę i myślę, że na tym zakończę poszukiwania analogowego toru.
Pozdrawiam wszystkich fanów analogu.
Napisz coś więcej o tym pre. Może wątek załóż, zapraszamy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Al Capone

Dobry wieczór, :)

Czy ktoś miał okazję porównać LAR LPS-1 z EAR 834P ?

Moja wkładka Goldring 1042. Drapak Thorens 320 ze standardowym ramieniem. Dawno nie używane ze względu na bujne życie zawodowe  >:(  Szukam pre do tego zestawu. Na razie najlepiej sprawdził się się Sensor ale szukam czegoś w okolicach 2kzł więc może Phoenix, może klon EAR-a a może właśnie LAR.

Piterski

Nie słyszałem LAR-a ale by z niego wycisnąć to co potrafi potrzebne są trafa.
Taka opinia panuje wśród tych co go słuchali.
Ja się zastanawiałem nad takim zestaw LAR+Verto i kupiłem jednak Sensora2.
Przeważyło to, że mogłem go posłuchać i przypadł mi do gustu.
To jest specyficzny preamp ale zamiana go na LAR lub EAR 834P to będzie krok wstecz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Gdybym miał wybór pomiędzy tymi dwoma to wybrałbym EAR-a. W moim odczuciu oddaje więcej informacji, jest bardziej przejrzysty.
Z drugiej strony trzeba pamiętać że EAR jest na bańkach i może się nie spasować z tranzystorowym wzmacniaczem.
Wiele konstrukcji na lampach lubi wysokie impedancje wejściowe we wzmacniaczach.
Może mulić :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Listopad 29, 2016, 22:52
Gdybym miał wybór pomiędzy tymi dwoma to wybrałbym EAR-a. W moim odczuciu oddaje więcej informacji, jest bardziej przejrzysty.
Z drugiej strony trzeba pamiętać że EAR jest na bańkach i może się nie spasować z tranzystorowym wzmacniaczem.
Wiele konstrukcji na lampach lubi wysokie impedancje wejściowe we wzmacniaczach.
Może mulić :(
Rozmawiałem z człowiekiem który sprzedał na allegro EAR-a i był zawiedziony, a system miał lampowy.
Sensor nie jest neutralny ale Roger zna się na rzeczy i wie co robi.
Moim zdaniem jak zmieniać Sensora to trzeba patrzeć w innym kierunku i na pewno będzie to drożej niż 2tyś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Listopad 29, 2016, 22:56
Rozmawiałem z człowiekiem który sprzedał na allegro EAR-a i był zawiedziony, a system miał lampowy.
Sensor nie jest neutralny ale Roger zna się na rzeczy i wie co robi.
Moim zdaniem jak zmieniać Sensora to trzeba patrzeć w innym kierunku i na pewno będzie to drożej niż 2tyś.

Z tego jak zrozumiałem wpis Ala to Sensor mu się podobał ale przekracza granice budżetu i stąd dalsze poszukiwania.
A że komuś się EAR nie podobał? Kwestia gustu i oczekiwań. Więcej jest chyba jednak zadowolonych albo mniej wymagających :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Listopad 29, 2016, 23:02


Cytat: Piterski w Listopad 29, 2016, 22:56
Rozmawiałem z człowiekiem który sprzedał na allegro EAR-a i był zawiedziony, a system miał lampowy.
Sensor nie jest neutralny ale Roger zna się na rzeczy i wie co robi.
Moim zdaniem jak zmieniać Sensora to trzeba patrzeć w innym kierunku i na pewno będzie to drożej niż 2tyś.

Z tego jak zrozumiałem wpis Ala to Sensor mu się podobał ale przekracza granice budżetu i stąd dalsze poszukiwania.
A że komuś się EAR nie podobał? Kwestia gustu i oczekiwań. Więcej jest chyba jednak zadowolonych albo mniej wymagających :o

Też odniosłem wrażenie, że sprzedawca miał oczekiwania dużo wyższe niż EAR mógł mu zapewnić, po prostu może i on jest dobry ale w swojej wadze.
A jeśli szuka czegoś tańszego co dorówna Sensorowi to używany Sensor ;D

A poważniej radzę pogadać z Tytanikiem, przerabiał ten temat.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Listopad 29, 2016, 23:15
A jeśli szuka czegoś tańszego co dorówna Sensorowi to używany Sensor ;D
Odnośnie Sensora nie dojdziemy do porozumienia. W przeciwieństwie do Ciebie mam do tego pre stosunek, co najmniej, ostrożny. Ale też nigdy nie twierdziłem że jest zły. Po prostu nie jest dla mnie.
Ale pytanie było : jakie pre do MM-ki za ok 2 koła? Z nowych to chyba jeszcze iFi phono się łapie.
Ale i tak mając MM-kę chyba bym szukał dalej, jakiejś okazji z drugiej ręki.
Szkoda że Al nie napisał nic nt wzmacniacza, kolumn i muzyki której słucha.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Al Capone

#237
Sensor przekracza zakładany budżet. Zastanawiałem się nie tak dawno nad tym czy aby nie wyjść z analogu ale stwierdziłem, że  jednak mi szkoda i stąd pomysł aby powrócić małymi kroczkami bo gramofon stoi i się kurzy.
Obecnie brakuje mi właśnie przedwzmacniacza.

Vasa,

Słucham na Klipsch Heresy, muzyki wszelkiej maści  (oprócz Disco Polo  :)) . Wzmacniacz to wydajny DIY hybrydowy.

elem

Masz budżet 2 kzł, używanego Sensor Prelude da się wyrwać za 3 tys. Warto dozbierac IMHO. Przyznaję sie bez bicia, że własnie usiłuję sprzedać :)   Posłuchałem "dwójki" (po lekkich zmianach wprowadzonych niedawno) i to jest to czego potrzebuję :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Al Capone

Elem. Temat do dyskusji.  :)

elem

Na razie jest na teście u innego forumowicza :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Chyba nie ma nowego Phoenix'a za 2 kawałki ? Właściwie to jaki chcesz pre, lampwy czy nie ?

Al Capone

Cytat: wojtek41 w Listopad 29, 2016, 23:47
Właściwie to jaki chcesz pre, lampwy czy nie ?

Potrzebuję dobre pre. :) Nie mam uprzedzeń zarówno do krzemu jak i do lamp.

vasa



Cytat: Al Capone w Listopad 29, 2016, 23:30
Słucham na Klipsch Heresy, muzyki wszelkiej maści  (oprócz Disco Polo  :)) . Wzmacniacz to wydajny DIY hybrydowy.

Twój zestaw z opisu brzmi dobrze :)
Heresy grają fajnym szybkim dźwiękiem i niespecjalnie obciążają wzmacniacz. Hybryda ma pewnie lampy na wejściu to i impedancja wysoka, pre lampowe powinno zagrać.
Wiesz co, napisz na prv do Lenka i zapytaj go czy Ci pożyczy jego pre. (widać go na zdjęciach z dzisiejszego spotkania w Buku)
Powinno Ci się spodobać :)
Ale ceny nie znam.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Al Capone

Vasa,

Ograniczę się jednak do konstrukcji firmowych, łatwiej zbywalnych w przyszłości.

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

MAC

Cytat: Al Capone w Grudzień 03, 2016, 13:49Ograniczę się jednak do konstrukcji firmowych, łatwiej zbywalnych w przyszłości.


jamówię

Jeśli szukasz stopnia mm,to poszukaj ahajowej Nudy,tylko wykonanej tak jak poskladał to burz,albo tak jak zrobiona jest moja. W porównaniu sekcji mm-Nuda/Sensor,ten drugi nie ma startu,co przyznaje nawet sam konstruktor Sensora,twierdząc że stopień mm jest własciwie bonusem do bardzo dobrej sekcji mc.

Al Capone

Nudy nie testowałem. Być może jest to ciekawa opcja bo grono zadowolonych użytkowników jest znaczne.
Po głowie, chodzi mi jeszcze coś takiego:

http://www.ebay.com/itm/MM-RIAA-Turntables-Ear834-Tube-Phono-Amplifier-Kit-12AX7-ECC83-For-Audio-/322173894775?hash=item4b030f8077:g:y0cAAOSwRQlXc5BU

jamówię

Cytat: Al Capone w Grudzień 03, 2016, 19:52
Nudy nie testowałem. Być może jest to ciekawa opcja bo grono zadowolonych użytkowników jest znaczne.
Po głowie, chodzi mi jeszcze coś takiego:

http://www.ebay.com/itm/MM-RIAA-Turntables-Ear834-Tube-Phono-Amplifier-Kit-12AX7-ECC83-For-Audio-/322173894775?hash=item4b030f8077:g:y0cAAOSwRQlXc5BU


Jak chcesz mieć brandowego killera,to kup sobie Sensora s/h masz dwie sekcje,mm i mc. Trzy koła to dobra cena.

vasa

Tylko dlaczego ktoś sprzedaje hajendowego killera za trzy koła?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.