Autor Wątek: Pre LAR LPS-1 made in Poland  (Przeczytany 65259 razy)

Online Piterski

• maniak
Odp: Pre LAR LPS-1 made in Poland
« Odpowiedź #525 dnia: Wrzesień 05, 2018, 23:42 »
Jak widzę Phast PP6L6 został to dlaczego chcesz jeszcze temat drążyć dalej?
Rozumiem jak byś go nie kupił i szukał dalej ale z jakiś powodów go zostawiłeś?
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #526 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:22 »
Piterski... a widziałeś Ty kiedy phonopre w push pull'u na lampach 6L6?  ;D
Nottingham Analogue Ace Spacedeck, Heavy Kit, Ace Space (10"), Ortofon Verto, Ortofon Rohmann, DV - Te Kaitora Rua, Shure V15III, Heed Orbit 2, ARC PH7, ARC LS26, Electrocompaniet EMC-1UP, Linn Majik DS, Audio Note DAC 2.1x, MPW GM70/300B, Tannoy SRM12x, Furutech, Neotech, Yarbo

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #527 dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:02 »
Piterski... a widziałeś Ty kiedy phonopre w push pull'u na lampach 6L6?  ;D

Masza miałem styczność tylko z phono Waldka. Nie wiem jaka to topologia.
Zastanawiam się tylko czemu Therion skoro zdecydował się na Phasta jeszcze szuka?
Może on gra pewne gatunki muzyki tak zajebiście że potrzebne mu są dwa ;D

Ja mam trochę inne podejście do tematu i raczej wybieram już jakiś tam kompromis, a nie kilka urządzeń :)
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #528 dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:08 »
Piotrek, Phast PP6L6 to integra, którą Adam ma od lat z tego co pamiętam.
Phonopre zwrócił sprzedającemu.

Nottingham Analogue Ace Spacedeck, Heavy Kit, Ace Space (10"), Ortofon Verto, Ortofon Rohmann, DV - Te Kaitora Rua, Shure V15III, Heed Orbit 2, ARC PH7, ARC LS26, Electrocompaniet EMC-1UP, Linn Majik DS, Audio Note DAC 2.1x, MPW GM70/300B, Tannoy SRM12x, Furutech, Neotech, Yarbo

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #529 dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:14 »
Ok. już rozumiem  :-[, faktycznie jeśli chodzi o lampy jestem zielony ;D
No to kibicuje i dalej śledzę poszukiwania może i mnie to na coś naprowadzi.

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #530 dnia: Wrzesień 06, 2018, 14:45 »
Wszystko jest tak, jak napisał LampowY. PP6L6 to integra. Jest od lat i póki co zostaje.

Phono stage Phasta było zbudowane fantastyczne - miedź, świetne podzespoły, trafa. Zestrojono je jednak pod WAS  (uogólniam) a nie pode mnie - czyli nie misiowato. Oczywiście mógłbym w porozumieniu z Włodkiem dojść do tego, co chcę, zamiast tego postanowiłem poszukać innego pre.
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #531 dnia: Wrzesień 06, 2018, 15:04 »
Dobre trafa Ci są potrzebne. Miałem LAR'a i bez traf to przymuł straszny był. Na trafach dostaje skrzydeł. Moim zdaniem to, w Twoim przypadku, jedyny słuszny kierunek.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #532 dnia: Wrzesień 06, 2018, 15:57 »
Już pisałem - miałem trafa + LAR i nic to dobrego nie wniosło. W Phast były trafa Lundahl.

LAR jest wg mnie rewelacyjny - oczywiście za pieniądze jakie kosztuje.

Ale od kilku godzin mój dylemat PRE jest już zamknięty. Przyjechało urządzenie, które pozamiatało wszystko.

Napiszę w innym wątku.
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #533 dnia: Wrzesień 06, 2018, 16:43 »
Niedoczytalem, sorki.
Ciekawe co to za pre które pozamiatało, napisz koniecznie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #534 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:04 »
Każde trafa pozbawią pre tej "misiowatości" bo wprowadzają dynamikę, prad, szybkość, plangton.
Adam jak przyznaje nie chce iść w tą stronę. Ja tu widzę Sensora Pierwszego (1) Prelude.
Miałem dwa różne jego egzemplarze i to jest dynamiczny misio taki jak lubi Adam (chyba).

Spróbuj gdzieś dorwać do posłuchania. Używka nie powinna przekroczyć 3kilo zł.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #535 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:05 »
Spróbuj gdzieś dorwać do posłuchania. Używka nie powinna przekroczyć 3kilo z

Łonen chyba już coś ma ino się nie chwali....

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #536 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:07 »
A to się rozpędziłem  :-[

No chiba, że nowe tez nie podejdzie?

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #537 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:08 »
No chiba, że nowe tez nie podejdzie?

Ponoć podeszło... ino my nie wiemy co.

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #538 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:45 »
no juz piszę, już. Dajcie ryja rozdziawionego pozbierać. Wiem, że takie cuś jak czekanie  wkurwia, ale chciałem być fair wobec osoby która pierwsza mi zwróciła na niego uwagę i nie mogę jej odnaleźć. Ale znajdę, bo wiem kto ( i znalazłem - dzięki Spoon).

a tym cuś jest:

(reszta w blogu, tylko chcę pierwszy zachwyt pominąć, żeby nie napisać głupot)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2018, 19:10 wysłana przez Therion »

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #539 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:58 »
Ha! GN... Zaczynam żałować, że wtedy go w końcu do testów nie wziąłem :)

Offline Titanic

• maniak
« Odpowiedź #540 dnia: Wrzesień 06, 2018, 19:01 »
no juz piszę, już. Dajcie ryja rozdziawionego pozbierać. Wiem, że takie cuś jak czekanie  wkurwia, ale chciałem być fair wobec osoby która pierwsza mi zwróciła na niego uwagę i nie mogę jej odnaleźć. Ale znajdę, bo wiem kto ( i znalazłem - dzięki Spoon).

a tym cuś jest:

(reszta w blogu, tylko chcę pierwszy zachwyt pominąć, żeby nie napisać głupot)
Hej możesz powiedzieć conto za cudo z tym ekranem czy to preamp? Sorry ale w wątku już trudno znaleźć zwłaszcza na komórce jak się ogląda, dzięki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk