stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 08, 2015, 23:03Będę słuchać w ciemnościach, dla tego:
No tak.
Natury nie oszukasz.
Najważniejsze są świecidełka  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Przypominam mam 5 lat, nie wyglądam, ale mam.
I jeszcze wskaźniki wychyłkowe ;D
Zgadnij, jakie decki najbardziej mi się podobają, albo opisz. No właśnie ;)

Keef98

Wracając do tematu cyfra vs. analog, nawet szukałam gęstych plików, aby wyrównać szanse, ale nie było w wersji legalnej za free, więc.
"Good times, bad times" zdecydowana przewaga winyla.
"Baby I'm gonna leave you" tu winyl mi bardziej pasuje, ale rozumiem, jak ktoś woli cyfrę.
"Dazed and Confused" no, winyl, winyl, winyl... winyl, nie ma porównania.
Vasa, masz "Led Zeppelin I", puść sobie "Dazed and Confused", a pokochasz Zeppów ;)
Jutro będę porównywać "Slowhand" Erica Claptona.
A potem moje ukochane "Led Zeppelin IV". ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

#204
Od nie powiem czego (całą jedną półkę mam wypchaną, tylko tymi, które lubię, reszta jest w garażu) i trzy walkmany ;D
Raz wyładowałam plecak do szkoły dwoma walkmanami i wepchnęłam z 30 kaset... mina pani profesor na zastępstwie - niezapomniane wrażenie ;)
A raz w tramwaju jechałam z dwoma winylami pod pachą i słuchałam z walkmana, jakiś starszy pan na mnie dziwnie spojrzał. Coś o hipsterach mruczał do końca trasy ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 08, 2015, 23:30zdecydowana przewaga winyla.
Czyli podłączone prawidłowo :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ile chcesz wydać na decka?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Jeszcze nie wiem. Kasy na razie nie mam, będę zbierać :)
Miałam sobie dzisiaj kupić krótkie spodnie, skończyło się na dwóch CDkach ;D Co ja na to poradzę, że moda jest paskudna? ;)
SACD nie jest takie super, Ray'a Charlesa kupiłam.

frywolny trucht

A gdybyś sprzedała to co nazywałaś wieżyczką i to nieszczęsne pre?

http://allegro.pl/akai-dx-57-3-head-dual-capstan-drewno-i5524114249.html
?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

A, a, a, wieżyczką ma się cieszyć Mama, jak wróci. A głupio od Mamusi kosić :P
"nieszczęsne pre"... Jakbym słyszała Mamusię ;D

frywolny trucht

Ja bym kosił, bo co ma się dziwić, że sprzęty przychodzą znikąd?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Ale od Mamy? Ona mnie na Stonesów zabrała i na "Czarodziejską górę", "Carminę Buranę", Kult i wiele innych (podobało się jej ;D). Toż to nie wypada.
Ja nawet nie wiem, ile za używkę.

Dlaczego nikt mnie nie ostrzegł? Teraz wymyślam, jakie jeszcze audio kupić ;) To się leczy? Jak? ;D

vasa

Młoteczkiem ?

Wysłane powietrzem

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

A jak mi resztek szarych komórek szkoda? ;)

Vasa, coś jeszcze mam napisać?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Łoo ;D Hi-tech Panie. ;)
Tego co było, tego co jest, czy porównanie? Całości czy wszystkiego osobno?

spalon

Tego co było do tego co jest , całość i wszystko z osobna

Keef98

To co gra na początku, jak vasa powiedział, najpierw się podoba, a potem już mniej. Moje ulubione utwory po pewnym czasie po prostu nie grały, najpierw padł pomysł na winyl. Dlaczego? Nie wiem. Mam jakiś chory pociąg do zarówno starszej muzyki, jak i sprzętów, po prostu pewnego pięknego słonecznego dnia na Pówiejskiej w Poznaniu kupiłam dwa winyle i zapragnłam mieć gramofon :) Przyszedł drapak i jak to u w sumie impulsywnego człeka pobiegłam po pre, jako, że niczym pięciolatek sięgnęłam po "pierwsze lepsze", nie trafiłam na najlepsze, ale jakoś mi to nie przeszkadzało przy wieżyczce. Ale potem zaczło mi nie coś, lecz prawie wszystko nie pasować. No i zaczły się pomysły, resztę znacie, więc nie będę opisywać. Skończyło się na Grundigach, które uwielbiam, NADzie, który ma lepsze pre od tamtego (którego nazwy z obawy o moje zdrowie nie podam ;)). Rónica polega głównie na szumach, (jak igła "jedzie" po płycie) których w zewnętrznym było po prostu dużo, a w tym nie. Cyfry już bez DACa nie słucham, chyba, że z telefonu w tramwaju, ale to po to, aby nie słuchać innych ;) Wzmacniacz słuchawkowy z Beresfordzie jest po prostu super. Jak mi raz walnęło, to... ;D Heh, porównywanie NADa 140 do Pioneera X-HM11, to obraza NADa. Nie dość, że jest piękny, to jeszcze jak brzmi. Opisywać więcej nie będę, bo nie jestem wystarczająco osłuchana ze sprzętem audio.
Może być? Jak nie, to, co zmienić? Nigdy nie pisałam recenzji.

merlin1973

 Toshiba Aurex SR-D 45+ NAD 140 + Grundig Box 850 to powinno przyzwoicie zagrać, kiedy można przjśc posłuchać?  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

To gra super ;D
Zawsze. ;) Jak będziesz w okolicy, to wpadaj, masz numer.

spalon


spalon

Niestety nie słuchałem Toshiba Aurex SR-D 45+ NAD 140 + Grundig Box 850 a też chętnie bym posłuchał .

Najważniejsze że Tobie zestaw sprawia radość , cel osiągnięty  ;) też kieruje się głównie tą zasadą że ma mi się podobać , odsłuchiwana na nim muzyka ma mnie wciągać i wyłączając zestaw mam już tęsknic za tym kiedy go następny raz będę mógł posłuchać .
 

Keef98

Cel osiągnięty, czas na płyty, a lista nie ma końca ;)
Jak pięknie... Leci "O fortuna".
Na razie domowników nawet nie wkurzam. ;) A Mamci się zapewne bardzo spodoba, też bardzo lubi muzykę. Właśnie, mam wsio z epoki ;D
Jak się mnie nikt nie boi, ani moich rodziców i chce posłuchać, to śmiało.
Mojego brata to nie jara, woli CSa ::)

spalon

No jak jeszcze innych domowników nie denerwuje to można śmiało powiedzieć że kolejny cel osiągnięty  ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 09, 2015, 11:47Jak się mnie nikt nie boi, ani moich rodziców i chce posłuchać, to śmiało.
Tato wyglądał na kompletnie spacyfikowanego i pogodzonego z losem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.