Autor Wątek: Ortofon Cadenza Black  (Przeczytany 9993 razy)

Online Bartolo

• maniak
Odp: Ortofon Cadenza Black
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 02, 2018, 23:04 »
na "gościnnych występach"... ;) I wraca potem człowiek do domu i nuci "where is my sound"...  >:D

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 03, 2018, 00:08 »
Oj ostrzegałem, że ta wkładka potrafi zamieszać w głowie  :pij:  ...  ;D
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 05, 2018, 19:15 »
Osłuchów ciąg dalszy bo niedziela tuż tuż i Krzysztow już się zapewne szykuje do drogi.
Zmieniłem repertuar i posłuchałem trochę innej muzyki testując przy tym jak mi podejdzie lampowe phono Waldka.
Na talerzu znalazł się i Thriller Michaela Jacksona jak i Promise Sade.
Najbardziej jednak chciałbym polecić płytę Basi Trzetrzelewskiej Basia Time and Tide

Tytułowa kładka grała na wszystkich trzech płytach równo przestrzennie i bardzo detalicznie.
Właściwie nie ma się do czego przyczepić i stosując audiofilskie podejście do tematu wkładka w moim odczuciu jest wzorowa.
Taki przysłowiowy drut ze wzmocnieniem. Wszystkie instrumenty są bardzo czytelne, nie ma najmniejszych problemów z czytelnością i śledzeniem linii melodycznej, efekty specjalne wypadają doskonale, a wokale są precyzyjne z dobrą dykcją i nie generują dokuczliwych sybilantów.
Można się tym spektaklem po audiofilsku delektować. Biorąc to wszystko pod uwagę, ktoś może zapytać to dlaczego w w moim głosie pierwszy raz pojawiła się nuta wahania.
Ano za sprawą dwóch czynników właśnie. Płyty, którą widać poniżej i wkładki Rohmana.

CDN...
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:21 »
Podsumowanie.
Posłuchałem jeszcze kilku płyt na tytułowej wkładce Candenza Black i mimo różnych sprzecznych czasami odczuć dochodzę do wniosku, że jest to wyjątkowa wkładka.
Jak dla mnie na tym etapie mojego winylowego szaleństwa jest na pierwszym miejscu.
Ona nie dociąża i nie dociepla brzmienia tak jak Rohman jest moim zdaniem bardzo przejrzysta i wierna w przekazaniu tego co na płycie jest zarejestrowane.
Nie ma co liczyć, że coś wygładzi słychać na niej i emocje i każde pociągnięcie struny.

Na płycie Suprafonu z transkrypcjami utworów Bacha na gitarę, którą to uważam za bardzo dobrze zrealizowaną, słychać każde muśnięcie strun.
Początkowo myślałem, że może brakuje jej trochę wypełnienia na średnicy, a wybrzmienia są zbyt krótkie ale zmieniłem zdanie.
Z Sensorem2 gra wciągająco, barwa jest naturalna nie zanadto dosycona tak by nie stracić nic ze swej rozdzielczości i szczegółowości. Swoistego oddechu ale nie okupionego żadną natarczywością czy ostrością góry pasma tylko z świetnym poczuciem oddechu sali gdzie realizowano nagranie.
Nie ma takiego uczucia pustki w okół muzyka ale jest aura.

Posłuchałem płyty, o której miałem raczej kiepskie mniemanie. Jest to również muzyka klasyczna grana na trąbce przez Wyntona Marsalisa.
Na tej wkładce z tym samym preampem znikło uczucie natarczywości z jaką tę płytę kojarzyłem.
Nareszcie ta trąbka grała tak wysoko jak trąbce przystoi i nie więdły mi od tego uszy ;).
Powiedział bym, że równowaga tonalna i zrównoważenie instrumentów bardzo mi się podobało, a do tego jeszcze te plany w głąb sceny i ta trąbka jak by z pewnej oddali ale jednocześnie tak czysta i czytelna. Cała orkiestra jest jednakowo ważna i nie zlewa się i nie zaciera,stanowi zbiór instrumentów w pełnej harmonii tak że bez problemu możemy wyławiać wszelkie niuanse i zwracać uwagę na każdy instrument z osobna i wszystkie razem. Bardzo dobrze oddane jest poczucie rozłożenia orkiestry nie tylko wszerz ale i wgłąb sceny. 

Było jeszcze kilka innych płyt i takich gorzej zrealizowanych ale kiedy próbowałem je grać na Rohmanie też były gorzej zrealizowane, a nie miałem takiego wglądu w orkiestrę, tak jak bym się przesiadł w dalsze rzędy i rozdzielczość i poczucie budowania tych planów było gorsze.

Uważam, że to nie jest tania wkładka ale wyznacza już pewien bardzo poważny poziom. Może nie każdemu jej charakter przypadnie do gustu ale ja jestem pod wrażeniem jej gry i ciekaw jestem jak grają inne współczesne i produkowane wkładki z tego poziomu cenowego.

The End

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:26 »
dochodzę do wniosku, że jest to wyjątkowa wkładka.
Nie zawsze się z Tobą zgadzam, ale tym razem w pełni podzielam Twój pogląd. Ta wkładka wyznacza pewien poziom.
Być może już najwyższy we wkładkowym świecie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:32 »
Być może już najwyższy we wkładkowym świecie.
Słuchałem i cały czas mam ją w pamięci . Genialna wkładka . Teraz chętnie bym posłuchał  Windfelda . Słyszałem recenzje że to 2x lepsza wkładka od Cadenzy
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:41 »
Nie zawsze się z Tobą zgadzam,
I bardzo mnie to cieszy, a jeszcze bardziej uciszy jak byś mocno podkreślał, kiedy Twoim zdaniem błądzę.
Wszystko bowiem sprowadza się do sumy doświadczeń.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:58 »
Wszystko bowiem sprowadza się do sumy doświadczeń.
Z "sumą doświadczeń" to ja miałem spotkanie wczoraj :D
Czego i Tobie życzę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 12, 2018, 10:17 »
do metalu, gdzie z realizacja to raczej srednio niz lepiej, to ona raczej by sie nie nadawala, zostaje wiecej na plyty niz szukanie drogich wkladek:)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand