Kabel cyfrowy czyli pakowanie audiofila od tyłu i bez mydła :)

Zaczęty przez MAC, Czerwiec 23, 2015, 11:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Jako były naiwniak od dłuższego czasu używam kabla cyfrowego pod nazwą LEGENDA - Harmonix HS102 Digital. Używany przy kodowaniu K2 i inne cudeńka na kiju. Normalnie cud, miód i orzeszki.
Cena jak za takie cacko Cambaka wręcz okazyjna, jedyne 4k zł za 1m :)



No to 10 dni temu powiedziałem - sprawdzam.

Poszperałem po internecie, poczytałem o coaxialach i wybór padł na kabel Van Den Hul'a TRAXIAL. Jest to przewód do profesjonalnego zastosowania audio/video w studiach, trzymający bite 75ohm.



http://www.vandenhul.com/products/cables/audio-video/digital/the-triaxial-professional-75-ohm-halogen-free

Za Traxiala z solidną (zakręcane wtyki) konfekcją zapłaciłem 330 zł z wysyłką z Niemiec.
Oczywiście nowy.

Przyszedł, podłączyłem.
Jakież było moje (oczekiwane) zdziwienie jak nie usłyszałem różnicy między tymi dwoma kablami :)
Mało tego, wydaje mi się, że na tym Traxialu jest czyściej i bardziej przestrzennie.

Panowie i Panie, nie dajmy się ładować.
Ja nie jestem kablosceptykiem. Wierzę we wpływ kabli. Wierzę i słyszę ale bajki audiofilskie i dojenie łosia sobie już odpuszczam.


wojtek41

Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 11:50bajki audiofilskie i dojenie łosia sobie już odpuszczam.

Lepiej pozno niz wcale   :D

gratefullde

Cyfrowy to mam porządny bardzo, ze 150 zeta dałem za niego, z drugiej ręki. To i tak jak dla mnie Maćku przepłaciłeś ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Z drugiej ręki tyle dałeś.
Nowy pewnikiem jest droższy.
8)

Za IC, głośnikowe i cyfrowe już się wziąłem i nic na tym nie straciłem a jedynie zyskałem.
Teraz kolej na siecióweczki audiofilskie  :D
Ale to już niebawem...

Jak teraz na to z perspektywy patrzę to mnie tak dupa boli... no przynajmniej mogli mydła użyć  >:(

gratefullde

W przyszłym tygodniu będę zamawiał IC od Sonusa. Ciekaw jestem co się będzie działo ;) Na pewno się nie uwstecznię :)  Potem jeszcze trza by Albedo IC zakupic i zobaczyć czy to jedno z drugim zagada.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bum1234

Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 13:11
Jak teraz na to z perspektywy patrzę to mnie tak dupa boli... no przynajmniej mogli mydła użyć  >:(

Szok czasami bywa duży. Ale, jak już to ktoś tu powiedział lepiej późno niż wcale. Witaj w klubie :)

MAC

bum, to nie do końca tak jak myślisz... :)
Ja odróżniam kable. Kable gówniane od kabli stworzonych do audio.
Alleee... robienie z nich filozofii i dorabianie piz...e uszu już mnie zmęczyło.
Jak czytam o kablach za setki tysięcy zł to mnie dziki śmiech ogarnia.
na ch...j muzyka. Wystarczy same kable słuchać :)

bum1234


ahaja

>MAC
Posypka i oliwka do dupki niemowlaka da radę - wyjdziesz z tego ... ;-)

Kiedyś robiliśmy takie rozdanie z Harmoniami i FULCC, żeby się przekonać ile tracimy:
nagraliśmy sygnał przez jeden a potem ten sam materiał przez drugi - zatem warunki takie same, zmieniały się tylko druty ... potem odsłuch jednego i drugiego materiału.
Była kupa śmiechu z przewagą śmiechu na szczęście.

>Gratefullde
Nie chcesz sobie sam uczynić fajnych drutów?
Przynajmniej będziesz wiedział co i jak pakujesz ;-).

kangie


squad05

hmm, jak tak sobie czytam co piszecie to chyba posprzedaję te moje kabelki i kupie sobie drugie głośniki...

gratefullde

Cytat: ahaja w Czerwiec 23, 2015, 14:23Nie chcesz sobie sam uczynić fajnych drutów?
Przynajmniej będziesz wiedział co i jak pakujesz ;-).

Pewnie, chcę :) Ale nie skręcę ich na blacie w kuchni. Nie mam sprzętu ku temu.
Posiadam już kilka "robionych" ICków a teraz chcę coś ze srebra. Tak się nastawiłem na te srebrne druty po tym jak niestety usłyszałem głośnikowe. Na szczęście fortuny nie kosztowały.

Z kablami to jest tak, że powinny być porządne. Dobrze wykonane i z dobrego przewodnika. I w to wierzę, że wnosi jakiś progres w system. Reszta to naciąganie klienta ale jak klient ma kasę i ochotę to czemu nie, ja się pytam, no czemu nieee?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: squad05 w Czerwiec 23, 2015, 14:31hmm, jak tak sobie czytam co piszecie to chyba posprzedaję te moje kabelki i kupie sobie drugie głośniki...

I dobrze zrobisz :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

To ja może napisze jaka to jest skala dymania ludzi w pieniądzu...

Posiadane do tej pory kable:
Gł - TA Ultra BW
IC - 2 x TA Ref i 2 x TA Ultra
Sieciowe: 2 x TA Ref i 5 x TA Premium
Coax - Harmonix

W sumie wg cen sklepowych: 51.600zł

Obecnie w systemie:
Gł. Nordost Blue Heaven BW
IC 4 x Sonus Oliva
Sieciowe 7 x Supra LoRad
Coax VdH

W sumie ceny nowych: 7.400zł

System gra tak samo jak grał.

Dziękuję za uwagę  8)

jamówię

IC i głośnikowe grają i basta,od kiedy mam Harbs,słyszę to jak na dłoni,grają też siciówki o czym przekonałem się jak wpiąłem Accrolinka za cenę mojego Lebenka ;D jest to chore i powinno być karalne!
Wśród kabli digital nie stwierdziłem żadnych różnic,żadnych i pewnie ich nie ma,może tylko w przypadku,kiedy jeden jest uszkodzony.

MAC

Oczywiście, że grają. Nigdy nie twierdziłem, że nie ma różnic.
Są ale do pewnego poziomu. Realnego poziomu. Później płacisz jedynie za metki i marketing a nie za dźwięk.

To co wyżej wymieniłem (oba sety kabli) grają u mnie identycznie lub z taką różnicą, której ja nie słyszę.

Wireless

Wpływu na brzmienie kabli cyfrowych i zasilających nie stwierdziłem. Również moje doświadczenie zawodowe kłóci się z wpływem na brzmienie kabli cyfrowych, wliczając w to kable USB.

Co do kabli analogowych (IC + głośnikowce) - wpływ słyszę, i go nie kwestionuję. Kwestionuję jedynie sens wydawania pierdylionów pln na kawałek drutu, w sytuacji, gdy za te same pieniądze można zbudować w zasadzie kompletny i to niezgorszy system :) Ale. oczywiście to moje zdanie, a każdy ma prawo do własnego, innego niż moje :)
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Cytat: wireless w Czerwiec 23, 2015, 15:16wpływ słyszę, i go nie kwestionuję. Kwestionuję jedynie sens wydawania pierdylionów pln na kawałek drutu, w sytuacji, gdy za te same pieniądze można zbudować w zasadzie kompletny i to niezgorszy system :)
Dokładnie tak twierdzę.

jamówię

Ja też ;D
Dlatego u mnie gra WE i Belden za czapkę śliwek ;D

wojtek41


kangie

Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 14:58
(...)
W sumie ceny nowych: 7.400zł

System gra tak samo jak grał.

Dziękuję za uwagę  8)

Nic mi do tego na co ludzie wydaja swoje pieniadze. Mozna wydac na kable 52kzl, mozna wydac i 7,4kzl. 7,4zl to wg mnie tez duza kwota. Bardzo duza. Moje wszystkie kable (a mam ich sporo, bo samych IC mam 11 cz 12 par z czego 10 aktywnych w systemie) to jakis ulamek tej kwoty. Dokladajac kilka "tysi" mozna kupic Ortofona Cadenze Black i przy w miare przyzwoitych pozostalych klockach (obowiazkowe trafa i niemulacy pream phono + kolumny, bo od nich wiele zalezy) mozna miec bajeczne brzmienie w domu, nie wydajac fortuny. Powtorze: BAJECZNE!

MAC

7,4 to ceny nowych kabli.
Nordosta kupiłem używanego za 800 zł tak więc na okablowanie wydałem 3900 a stare sprzedam w sumie za min. 25 tyś.
O bajecznośc reszty toru jestem spokojny :)
Nie narzekam ani na granie z winyla ani CD ani z plików.
No fakt, kolumny mi psują dużo bo przecież się nie nadają do wzmacniaczy SE  :D


jamówię

Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 17:18
7,4 to ceny nowych kabli.
Nordosta kupiłem używanego za 800 zł tak więc na okablowanie wydałem 3900 a stare sprzedam w sumie za min. 25 tyś.
O bajecznośc reszty toru jestem spokojny :)
Nie narzekam ani na granie z winyla ani CD ani z plików.
No fakt, kolumny mi psują dużo bo przecież się nie nadają do wzmacniaczy SE  :D


Bo kolumny masz do doopy :))