Thorens TD 166 Mk2

Zaczęty przez jjacek, Czerwiec 07, 2014, 13:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

http://www.audiostrefa.pl/nad_dac_2_autoryzowany_dealer-p-7966.html
http://www.rtvmax.pl/Sklep/V90-DAC,2,0,943,6681.htm

Dzieki! 
Mam jeszcze 1 problem , mianowicie w czasie wakacji dostep do LP bede mial ograniczony ,nie chce sie pchac w zakup odtwarzacza CD i pomyslalem o czyms do bezprzewodowego przesylu sygnalu z laptopa do wzmacniacza.To musi byc tanie , fajnie dzialac i ...byc proste w obsludze , bo moge sobie z tym nie poradzic..:(
Prosze o pomoc  i rade osob ktorzy  korzystaja z takich rozwiazan ...znalazlem 2 interesujace rzeczy  ( podaje na gorze adresy) ale nie wiem czy to jet wlasnie to czego szukam...:)
Pozdrawiam Jacek


frywolny trucht

Wakacje powiadasz? wiesz, mam ostatnio kuku na punkcie tej firmy:
http://hifiphilosophy.com/recenzja-oppo-pm-3-i-oppo-ha-2/?caly-artykul=1

Cytuję:

OPPO HA-2

Zalety

Dobry dźwięk, pozbawiony widocznych mankamentów, a za to spójny, gęsty, ze światłocieniem i gładki.
Z OPPO PM-3 gra bardzo dobrze, a z PM-2, to już naprawdę.
Spora moc dystrybuowana w dwóch zakresach.
Znakomita bateria, ładowana w pół godziny i grająca przez trzynaście.
Najlepszy na rynku DAC od Sabre.
Może być bankiem energii dla innych urządzeń.
Luksusowy wygląd i wykończenie.
Super się obsługuje.
Dobry stosunek jakości do ceny.


Wady i zastrzeżenia

Brak gniazda duży jack, wynikający z cienkości korpusu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

http://blog.pclab.pl/violator/Oppo.HA-2-test.Produkt.kompletny,546

Cytuję:

"Oppo HA-2 to kawał porządnej elektroniki, zamknięty w znakomitej formie, zarówno w kontekście jakości materiałów, jak i funkcjonalności. To jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, słuchawkowa integra do telefonu, z jaką miałem styczność. A jednocześnie produkt kompletny, dopracowany, świetnie grający, a w tej swojej brzmieniowej świetności również w dużym stopniu uniwersalny. Poprawa względem smartfona uważanego za przyzwoity (iPhone 5S) jest naprawdę dobrze słyszalna, moim zdaniem zdecydowanie warta wzięcia HA-2 pod uwagę. Jest to sprzęt, który nie dość, że gra, to jeszcze wygląda jak należy. Nie mam pytań, szczerze polecam. Nawet w kontekście wysokiej ceny na terenie Europy. Wierzę, że HA-2 to produkt, który entuzjaści przenośnego audio będą długo pamiętać. "


http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/06/oppo-pm-3-i-oppo-ha-2-suchawki.html

Cytuję: Konkluzja
Jeżeli ktoś poszukuje doskonałego mobilnego zestawu typu wzmacniacz słuchawkowy z USB DAC wraz ze słuchawkami planarnymi i pragnie na ten cel przeznaczyć około 4 000 PLN, to w moim przekonaniu nie musi daleko szukać. Słuchawki magnetoplanarne Oppo PM-3 oraz wzmacniacz/DAC Oppo HA-2 spełniają wszelkie wymagania względem wysokojakościowego dźwięku o rasowym sznycie, eufonicznego brzmienia oraz pełnej harmonii przekazu. A do tego powyższy zestaw jest wyjątkowej urody i solidnej budowy. Mnie duet Oppo całkowicie przekonał. Polecam.

Słuchawki magnetoplanarne Oppo PM-3 – cena w Polsce 2 385 PLN.

Przenośny wzmacniacz słuchawkowy i USB DAC Oppo HA-2 – cena w Polsce 1 795 PLN."

Czyli załatwiasz dwie pieczenie na jednym ogniu. Warto rozejrzeć się po portalach pozaeuropejskich, powinno być taniej, tylko ta galopująca cena dolara...

Antoni dziękujemy!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A tak poza tym warto albo przemianować wątek na autorski traktujący o tym i owym ( zmiana tytułu wątku), albo wydzielić poszukiwania DAC-a do osobnego wątku, żeby nie zaśmiecać tytułowego Thorensa. Jak Jacek uważa?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Sprawa gramofonu Thorens jest zakonczona ...  Po wyborze DAC -a temat bedzie rowniez zakonczony tak ... ze nie ma co moze mieszac ... Chociaz kiedy zrobie renowacje kolum to "cos" jeszcze tutaj  podrzuce :)

jjacek

 ;D Nadeszla pora 1 prob i ustawien  .... Jestem bardzo zadowolony...  ;D

jjacek

 8)

jjacek

Perfect...i koniec wakacji... 8)

frywolny trucht

Zadowolony? 5 lat bez zmian?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek


frywolny trucht

Nic tylko gratulować. A powiedz co to za głośniki i dlaczego lewy na zdjęciu ma pytona, a drugi ledwie żmiję :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

aa.. nie to tylko inna perspektywa ..bo to sa te same pytony tylko widocznie jeden jest bardziej "wypasiony"...

frywolny trucht

No dobra. Jak powiem, że mi się podobuje, to tak jak nic nie powiedzieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

 ;) Jak na zestaw , ktory bedzie "odpalany" 1 do roku to mozna rzec , ze to odlotowa " fanaberia".
Ale jak to gra ...to sam jestem troche zaskoczony. :P

jjacek

#40
Cytat: frywolny trucht w Sierpień 27, 2016, 21:19A powiedz co to za głośniki
:) widze ze przegapilem pytanie ...sorry !
To sa Infinity Kappa 6 po ..renowacji.

jjacek

Zmiana...lokalizacji :-\

frywolny trucht

Spakowałeś już graty do trumny? Chyba nas nie opuszczasz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Pora umierac....szykuje sobie w miare komfortowe ..warunki.

frywolny trucht

Może jakiś zestaw słuchawkowy, żeby odwiedzających 1 listopada nie straszyć?
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74


frywolny trucht

Denon DL-110 High Output Moving Coil Cartridge
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Mala zmiana dekoracji.

amati74

W tym thorensie są dwie podstawki antywibracyjne czy tam jest taka gruba płyta, zamiast oryginalnej płyty pilsniowej? Fajnie to wygląda

amati74

Cytat: vasa w Listopad 13, 2015, 00:01
Cytat: jjacek w Listopad 12, 2015, 23:50Wymiana ramienia i wkladki.
Oryginalne ramię Thorensa zamieniłeś na Regę. A wkładka jaka jest teraz na pokładzie?
Swoją drogą zawsze lubiłem to ramię z wymienną pałką :)
Mariusz co miałeś na myśli pisząc o oryginalnym ramieniu thorensa, miałeś na myśli że to zły pomysł? Ciekawi mnie to sam ciągle mam oryginalne ramię ale chciał bym też zmienić.