Menu główne

CD Revox

Zaczęty przez MAC, Lipiec 03, 2015, 19:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: intenser w Lipiec 05, 2015, 21:24ten z BB w gorszym stanie ?
Jeśli nie w gorszym to nie lepszym.
Ma kilka rys i obić na obudowie. Raz, że sam mi sprzedający mówił a dwa, że Tomek mi fotki podesłał.

intenser

Cytat: MAC w Lipiec 05, 2015, 21:22A jakby tak fatalnie było to też nie ma wielkiego problemu :)

bez sensu
tym sposobem można wymienić całą obudowę a łącznie cenowo wyjdzie drożej niż od razu wyłożyć kapuchę

ważne by przyjechał sprawny

intenser

Cytat: MAC w Lipiec 05, 2015, 21:27Ma kilka rys i obić na obudowie.

>:( >:(
dobrze, że olałeś

jamówię

 Ja od Wacława kupiłem mintaja :)

MAC

Cytat: intenser w Lipiec 05, 2015, 21:29dobrze, że olałeś
Cytat: jamówię w Lipiec 05, 2015, 21:33Ja od Wacława kupiłem mintaja :)
Wiecie w czym tam jest problem?
Być może on gra jak milion dolarów ale to już nie jest oryginalny Revox.
Zbyt głębokie ingerencje serwisowe w nim zostały poczynione. Kondy owszem sa nowe ale nie oryginalne, gniazdo wymienione na współczesne. Sprzedać juz go potem kolekcjonerowi sie nie da mimo, że może grać lepiej od oryginału.
A i cena do okazyjnych nie należy.

jamówię

No jest coś w tym. Mnie też bardzo zależało żeby był koszerny,ale kondy mają swoją wydolność i jak kiedyś padną, to coś tam trzeba wsadzić.

MAC

Cytat: jamówię w Lipiec 05, 2015, 21:42ale kondy mają swoją wydolność i jak kiedyś padną, to coś tam trzeba wsadzić.
Są dostępne w niemczech całe zestawy oryginałów do Revoxa. Nowe.
Oczywiście coś tam to kosztuje ale jak się chce mieć oryginał to trzeba zapłacić. Nie jest to liczone w tysiącach ale kilka stówek kosztuje.

A i on tam ma coś jeszcze "zastępczego" w zasilaniu wsadzone bo zaliczył mocną awarię. Mówię o tym z BB.

jamówię

Cytat: MAC w Lipiec 05, 2015, 21:43
Cytat: jamówię w Lipiec 05, 2015, 21:42ale kondy mają swoją wydolność i jak kiedyś padną, to coś tam trzeba wsadzić.
Są dostępne w niemczech całe zestawy oryginałów do Revoxa. Nowe.
Oczywiście coś tam to kosztuje ale jak się chce mieć oryginał to trzeba zapłacić. Nie jest to liczone w tysiącach ale kilka stówek kosztuje.


To to jest bardzo dobra informacja. Ja mam oryginalne bebechy,ale kiedyś wymiana musi nastąpić.

intenser

sprawdziłeś , że na 100% siedzi tam cdm1 ?

nie warto było poczekać na to : ? ( spełnia kryterium: mint i cena nie powinna osiągnąć więcej niż 450-500E jak podczas każdej licytacji 225/226)

http://www.ebay.de/itm/CD-Spieler-REVOX-B226-/201383240341?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2ee3606295

MAC

#84
Cytat: intenser w Lipiec 05, 2015, 21:52sprawdziłeś , że na 100% siedzi tam cdm1 ?
Jeśli nie 1 to 0, który też jest genialny ale to mało prawdopodobne bo ten ma dość wysoki S/N a gdzieś wyczytałem, że CDM0 były montowane w pierwszej partii kilkuset sztuk.

Cytat: intenser w Lipiec 05, 2015, 21:52nie warto było poczekać na to : ?
Może tak, może nie. Może za miesiąc byłby czarny za 1500zł?
Jak się nie odwrócisz to dupa z tyłu :)
Zresztą tak jak napisałem w pierwszym poście, grany będzie sporadycznie bo u mnie są głównie winyle i pliki a Revox będzie robił za piękną ozdobę zestawu, która zagrać też potrafi ładnie.

intenser

Cytat: MAC w Lipiec 05, 2015, 22:00Jeśli nie 1 to 0, który też jest genialny ale to mało prawdopodobne bo ten ma dość wysoki S/N a gdzieś wyczytałem, że CDM0 były montowane w pierwszej partii kilkuset sztuk.

tak może być

Cytat: MAC w Lipiec 05, 2015, 22:00Jak się nie odwrócisz to dupa z tyłu :)

też słusznie :)

najważniejsze by przyjechał nienaruszony

wojtek41

Takie tam luzne pytanie.  Revox ma kosci i naped Philipsa, to jak graja stare Philipsy..?  O cenach juz nawet nie wspominajac...

MAC

Grają tak samo dobrze i bywają 10x tańsze :)
Tak wyczytałem.

Ale nie są tak przystojne  ;D


I would not even consider listening to the "mere 14 bit" machine if I had not tried before the Philips CD104. Electrically - Philips CD104 and Revox B225 are the same machine, indistinguishable from one another. Funny thing is that on ebay the Revox costs easily 10 times the asking price of the Philips CD104.
If you ask me, if someone wanted the CDM0 and TDA1540 sound,  but BETTER build than Philips - the Loewe CD9000 is a much better built thing than the Revox B225.

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Revox%20B225/RevoxB225.html

wojtek41

hehe...To fakt. Chyba kupie jednego na probe  ;)

MAC

Nawet zdążyłem zamówić u Andrzeja Witka druty ale tym razem na Netrikach bo coś mi się wydaje, że Bullety tam mogą nie dać rady się wcisnąć.

wojtek41

A ja do A. Witka, musze podrzucic kolumny. Tylko nie wiem kiedy to zrobie... :-\
Dobre te jego kable..?

MAC

U mnie spisują sie lepiej od tych co miałem. A miałem dość drogie.
Dają piękną przestrzeń i lekkość bez wyostrzeń. Do ciepłej lampy w sam raz. Nie wiem jak spiszą się z tranzystorami.

MAC

Cytat: wojtek41 w Lipiec 06, 2015, 13:00Tylko nie wiem kiedy to zrobie... :-\
Dzisiaj nie bo robi mi kable więc proszę mu nie przeszkadzać :)

wojtek41

Mam tylko lampe... 8) 
Dzis sie nie da. Masz farta  ;D

MAC

#94
Cytat: wojtek41 w Lipiec 06, 2015, 13:19Mam tylko lampe... 8) 
0,8m na Neutrikach kosztuje 290zł.
Nic moim zdaniem równie dobrego na rynku w zbliżonej cenie nie ma.
1m na Bulletach to 600zł i też nic w tych pieniądzach ani za dwa razy tyle lepiej nie zagra.

Ja już 7 lat temu używałem jego kabli to mnie później poniosło bo za dużo AS sie naczytałem i niepotrzebnie kasę wydałem na durne metki.
Ale nic, ta wiedza się przydała bo teraz po oprzytomnieniu już nie muszę szukać szczęścia tylko walę do niego po druty jak w dym.

wojtek41

Po urlopie trzeba bedzie zamowic z 3 komplety na Neutrikach.  :)  Albo przed i odebrac po... ;)


jamówię

Dobrze kombinujesz Masz,nie wszystko do Revoxa wchodzi ;)

MAC

Cytat: jamówię w Lipiec 06, 2015, 13:31
Dobrze kombinujesz Masz,nie wszystko do Revoxa wchodzi ;)
Wiem bo miałem taki sam problem z DACem Audio Note. Tam nawet głębiej siedziały RCA.
Beznadziejny mieli pomysł na obsadzanie RCA na płytkach zamiast na obudowie. Fakt, że eliminuje sie zbędne druty ale niewygoda okrutna.

Ale w tamtych czasach nikt sie nie pierd....ił z żadnymi wydumanymi kablami. Grało to na wszystkim :)

jamówię


jamówię

Czy ktoś oszalał >:( :o