Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Już czuję, że mnie nie stać. Ale co tam, kredycik... Poproszę dwie palety na piątek ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Puszczę w świat ten cieńszy, jak tylko posłucham nowego i będę wiedział co dalej robić :)
I tak mi w tej chwili brakuje jednego IC i muszę robić przepinanki :(
Gratefulde był chyba pierwszy w zgłoszeniach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Kwiecień 20, 2015, 15:15
Puszczę w świat ten cieńszy, jak tylko posłucham nowego i będę wiedział co dalej robić :)
I tak mi w tej chwili brakuje jednego IC i muszę robić przepinanki :(
Gratefulde był chyba pierwszy w zgłoszeniach.

Lubię to !
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cóż ja mogę rzec...miałem oba druty Piotra w domu,oba grają na poziomie kabli produkowanych przez znane firmy,przy czym drugi kabel Piotra jest po prostu znacząco lepszy. Dziś druty wypożyczam elemowi,zobaczymy jak się odnajdą w jego systemie,ja w każdym bądźrazie(ni cholery nie wiem jak to się pisze ;D)we wczorajszej rozmowie z Piotrem namawiałem go,aby zaczął działać profesjonalnie. Słysząc progres i widząc w jaki sposób Piotr podchodzi do sprawy(zdjęcia w wątku o klonowaniu pre Lamma na pewnym portalu)wróże tylko sukces,nie mniej ważne jest to,że Piotr to bardzo życzliwy i kulturalny Jegomość :)

elem

Mam :)  Ale odsłuchy dopiero jutro, praca dziś do poźnego wieczoru  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

No jak tam Panie Drogi?są już jakieś wnioski?

elem

Jeszcze wieczór, może dwa... :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

No ja rozumiem,ale choć rąbek tajemnicy?wpasowały się w tor?nie?nie wiem ;D ;D ;D

piotrektychy

Michał przy okazji z jakimi kablami AN porównywałeś moje druty ?

jamówię

Piotrek ni cholery nie pamiętam tego symbolu,może intenser pomoże,ale cena na półce to 5 kzł  ::)

elem

#111
Bajkę pt "Nowy kabel Piotra" czas zacząć. Zacznę od konkluzji:

Konkluzja I: Piotr robi dobre kable. Tylko mało :(
Konkluzja II: Życzę mu dużo zdrowia i pieniędzy, żeby mógł każdą chwilę poświęcać tylko swojej pasji :)

A teraz sobie będę edytował powoli ten wpis...

Michał to ma fajnie, porównał obydwa kable Piotra w tym samym systemie. Też tak chciałem ale od tamtego czasu zmieniłem lampy i paczki. Pierwszy kabel (PTSG we wcześniejszych moich opisach) grał praktycznie tylko w starym zestawieniu w najlepszym dla niego miejscu - Olive -> Bonasus. Od tamtego czasu Olive prawie nie odpalałem, jesli już to rekreacyjnie, bez skupiania sie na tym jak gra po zmianach.

Nowy kabel Piotra oczywiście jest lepszy niz poprzednik ale... ten pierwszy zyskał po zmianach.
Michał pisał o pierwszym "W odniesieniu do wysokich tonów mam lekki zgryz,bo jest to kabel srebrny i z jednej strony przydarza mu się ,trochę dopalić przy głoskach syczących a z drugiej strony,przeszkadzajki i cała masa planktonu,który tak dobrze zarejestrował na Upojeniu Tadeusz Mieczkowski,jest jakby zmatowiała"  Z Matrixami i Sylvaniami też miałem podobnie. A teraz pojawiające sie czasami "ssy, csy" zniknęło. Więcej dzieje się w średnicy niż na górze, Bas lekko skrócony, podobnie jak w starym zestawieniu ale mniej to przeszkadza, bo na brak basu teraz nie narzekam.
Na początek delikatnie i wokalnie - Novi Singers Sing Chopin (SXL 0755) oraz nowa Cassandra Wilson. NKP (Nowy Kabel Piotra) więcej pokazuje na górze ale nieco oddala wokale. Ma więcej powietrza ale mniej czaru i nasycenia w wyższej średnicy. Przestrzeń lepsza wszerz, odległości między instrumentami wyraźniejsze. Bas w takiej muzyce w porządku, obszerniejszy niż w PTSG ale wciąż czytelny. Przy spokojnej muzyce, gdzie wokal gra pierwsza rolę u mnie teraz wygrywa PTSG. Lampy bardziej neutralne, paczki też na pewno równiejsze i zrobiło się ciut za równo :). Albo to sprawa wygrzania pierwszego i jeszcze "niedogrzania" nowego.

Chwilę słuchałem też dziś symfoniki - klasyk klasyków, 5-ta Beethovena pod Rajskim (Tacet L 164).
Tu już przewaga NKB jest bezwzględna. Przestrzeń, wybrzmienia, smyki - jest bardzo dobrze. Porządek, siła, dół zdecydowanie lepsze.

Jutro uderzymy mocniej, bo już chyba za późno na Metallikę.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Pięknie,pięknie :) czekamy jak się sytuacja rozwinie ;)

elem

No i po łomotach. NKP spisuje się lepiej w rocku niż poprzednik ale wciąż najwięcej do poprawy jest w tym gatunku. Gitary ciut wygładzone, atak i werwa mogłoby być lepsze. Na czarnej Metallice jest już u góry trochę zbyt jasno i lekko. Za to linie gitary basowej wyodrębnia ze ściany dźwięku znakomicie.

Podsumowując, NKP to bardzo dobry IC, z obszerną przestrzenią wszerz, nieco słabiej różnicuje plany w głębi.Najwięcej zalet u mnie pokazał w górze pasma - rozdzielczy, może trochę delikatny ale żadnego zmatowienia nie ma. Precyzyjniejszy od poprzednika, z większym (ale nie dużym) dociążeniem dołu pasma.

Dzięki Piotr za fajną zabawę, czekamy na kolejne wariacje.
Dzięki Michał za wypożyczenie, jutro postaram się zwrócić kabel.
Jutro PTSG jedzie do gratefullde, ciekawe jak spisze się w jego systemie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Kwiecień 26, 2015, 14:03jedzie do gratefullde, ciekawe jak spisze się w jego systemie.

Też jestem ciekaw. Oczywiście porównam do tego czego aktualnie używam. A są to kable AudioForza, które dość dobrze wpisały mi się w system. Dzięki, dam znać jak "przyjadą". Pozdrawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: elem w Kwiecień 26, 2015, 14:03
No i po łomotach. NKP spisuje się lepiej w rocku niż poprzednik ale wciąż najwięcej do poprawy jest w tym gatunku. Gitary ciut wygładzone, atak i werwa mogłoby być lepsze. Na czarnej Metallice jest już u góry trochę zbyt jasno i lekko. Za to linie gitary basowej wyodrębnia ze ściany dźwięku znakomicie.

Podsumowując, NKP to bardzo dobry IC, z obszerną przestrzenią wszerz, nieco słabiej różnicuje plany w głębi.Najwięcej zalet u mnie pokazał w górze pasma - rozdzielczy, może trochę delikatny ale żadnego zmatowienia nie ma. Precyzyjniejszy od poprzednika, z większym (ale nie dużym) dociążeniem dołu pasma.

Dzięki Piotr za fajną zabawę, czekamy na kolejne wariacje.
Dzięki Michał za wypożyczenie, jutro postaram się zwrócić kabel.
Jutro PTSG jedzie do gratefullde, ciekawe jak spisze się w jego systemie.


Czyli progres jest :)

piotrektychy

Czyli prosty wniosek, nie ma kabli uniwersalnych, NKP jak je nazwał Tomek lepiej wpisały się w system Michała niż Tomka, ja nic nie mogę o nich powiedzieć bo praktycznie ich nie słyszałem. Ciekawi mnie jak pierwsze kable oceni gratefullde, dla porównania podeślemy (za zgodą Michała) drugie kable, zobaczymy...

Powstają nowe kable, idąc śladem Tomka nazwałem je OKPWJNNB, kto rozszyfruje nazwę ??

frywolny trucht

Cytat: piotrektychy w Kwiecień 29, 2015, 10:57OKPWJNNB, kto rozszyfruje nazwę

[wulgaryzm] [wulgaryzm] [wulgaryzm] [wulgaryzm] [wulgaryzm] [wulgaryzm] [wulgaryzm] [wulgaryzm]

:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

pudło, chociaż można by skomponować całkiem niezłą wiązankę ;)

dzisiaj ostatnie moje kable, które były u Tomka, po przelutowaniu wtyków na Eichmann znowu do niego wracają na dodatek z pre Lamm

jamówię

Ach ten Lamm,którego nie mogłem od Piotra odebrać z powodów zawodowo rodzinnych zawirowań >:(
Tomasz relację zdaj,koniecznie!

elem

Oczywiście, zdam relację. Cii.. widziałem dwie wielkie diabelskie skrzynie do kompletu do Lamma ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Maj 01, 2015, 00:20
Oczywiście, zdam relację. Cii.. widziałem dwie wielkie diabelskie skrzynie do kompletu do Lamma ;)


???

elem

#122
Cytat: piotrektychy w Kwiecień 30, 2015, 07:38moje kable, które były u Tomka, po przelutowaniu wtyków na Eichmann znowu do niego wracają

Miałem nosa, jest kolosalna zmiana na plus. Wszystkie kable które miałem z tymi Neutrikami miały jakies kłopoty z dynamiką,energią, uderzeniem. Im niżej tym było gorzej. NKP z Eichmanami (Cu) to zupełnie inny kabel. Energia, uderzenie, precyzyjny a zarazem pełen mięsa bas - to co lubię :). Może odrobinę straciły lekkości na samej górze ale i na to pewnie będzie rada => myslę o Eichman Silver. Może ktoś ma na zbyciu albo do wypożyczenia lub zna tanie źródło zakupu tych wtyków?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Wrzuciłem na talerz Novi Sing Chopin. Ożesz w mordę, co za piękne, nasycone brzmienie wokali  :o
Wieczorem porównam z brzmieniem wokali na żywo. Gospelowy chór Burtona w sali NOSPR z udziałem obydwu moich pań, ha!  Niech się święci 1 maja :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

No mówiłem,że kabel jest genialny...