Źródło dźwięku do DAC

Zaczęty przez Keef98, Sierpień 22, 2015, 23:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Tak se myślę...
Bo komputer w nieskończoność nie będzie mógł być w ołtarzyku, gdy się zacznie u mnie w szkole na dobre.
Czyli trzeba by coś kupić.
DAC jest super. Więc mam taki pomysł:
kupić odtwarzacz CD, tak aby DAC zmieniał kod binarny na sygnał analogowy,
kupić DVD - najtańsze,
kupić blu-ray'a,
kupić komputer All In One i mieć kuriozalne "kino domowe" - to jest chyba najdroższa opcja.

Co o tym sądzicie?

gratefullde

Dobry transport pod dac'a. Np Marantz 52 Mk 2 se. Koniecznie se. Kosztuje 4 stowki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98


Wireless

#3
Lub ...

Raspberry PI + HiFi Berry Digi+ :
https://www.hifiberry.com/digiplus

Software do tego:
https://github.com/PeteManchester/MediaPlayer

+ serwer DLNA (patrz stosowny wątek o serwerach DLNA)
+ oprogramowanie pilota: http://oss.linn.co.uk/trac

Całość ok. 500pln (jak pogooglasz lepiej, to pewno taniej też można znależć)

Zalety:
* gra z plików, włącznie z gapless, HD
* suportuje nawet AirPlay (z IOSa mozesz sobie pogrywac :) )
* supportuje radia internetowe
* może służyć również jako wirtualna, sieciowa karta muzyczna Twojego PC - dzięki programikowi Songcast:
   http://oss.linn.co.uk/trac/wiki/DownloadSongcast. A więc "kino domowe" też możesz mieć  - na biurku, a odtwarzać 
   dźwięki będzie Twój systemik :)
* zalety dydaktyczne: pouczysz się Linuxa i javy

Podłączasz to do Twojego DACa
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

A może szpulowca postawić w miejscu lapka? To dopiero byłby odjazd.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Tak też można :) Tylko pytanie: ile Maria ma taśm, a ile muzyki "plikowej" :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 23, 2015, 10:26
A może szpulowca postawić w miejscu lapka? To dopiero byłby odjazd.
O, myśl przednia :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Frywolny, nie wiem, czy wiesz, ale Mama by mnie wygnała z domu.
Już kiedyś jej powiedziałam, że szpulowiec, to fajna rzecz, ale eufemistycznie rzecz ujmując - zrównała mnie z ziemią.
A każdy widział, czym kończą się poczynania rodzinki z audio ;) Ale i tak twierdzą, że nic nie wiem ::)

Wireless, ale jak rozumiem (a może słabo kimię?) potrzebuję do tego kompa (Winda) lub tableta (android zadziała, to w sumie taki zmieniony Linux, nie? Czy instalować na nim Win 10?).

Cytat: wireless w Sierpień 23, 2015, 10:28
Tak też można :) Tylko pytanie: ile Maria ma taśm, a ile muzyki "plikowej" :)
Plików - sporo.
Taśny, tylko klejące ;)

Jakub

Cytat: Keef98 w Sierpień 22, 2015, 23:54Tak se myślę...
Bo komputer w nieskończoność nie będzie mógł być w ołtarzyku, gdy się zacznie u mnie w szkole na dobre.
Czyli trzeba by coś kupić.
DAC jest super. Więc mam taki pomysł:
kupić odtwarzacz CD, tak aby DAC zmieniał kod binarny na sygnał analogowy,
kupić DVD - najtańsze,
kupić blu-ray'a,
kupić komputer All In One i mieć kuriozalne "kino domowe" - to jest chyba najdroższa opcja.

Co o tym sądzicie?

Jak masz wejście optyczne w DACu to kup używany AirportExpress.
Pliki idą bezstratnie z komputera do Airporta. Tam masz wyjście analogowe i cyfrowe (w jednym gniazdku). Wystarczy przejściówka z mini toslink do normalnego kabla i wprowadzasz sygnał cyfrowy do DACa. Obsługa przez iTunes, iPhona, iPada itp.


Wireless

#9
Twoj zestaw PC-Audio, w wersji minimalnej to byłoby, co następuje:
a. Raspberry Pi ---> HiFi Berry Digi+ (te dwie rzeczy w jednej obudowie) ----> DAC ----> reszta systemu
b. access point (WiFi + gniazda ethernet): do gniazda ethernet (kabel) podłączasz Raspberry PI
c. Twój lapek, który służyłby zarówno jako serwer DLNA, pilot, hehehe, ekran kina domowego, etc. System operacyjny: dowolny (może być Win 7,8,10, może być Linux, może być OS/X)

dodatkowo:
Możesz uzywac tabletu/telefonu do
a. kontrolowania ("pilotowania") owego device'a (iOS/Android - do wyboru, ale NIE Windows Phone: brak sensownego software'u, póki co)
b. strumieniowania z niego muzyki rowniez (np. z aplikacji Youtube, Spotify, etc)

W przyszłości mogłabyś ową konfigurację rozszerzyć o
* NASa (Network Attached Storage) lub o PC-ta (NASa własnej roboty ;) - co serdecznie rekomenduję)
* WD TV Live podłączanego do telewizora po np. HDMI - do strumieniowania video, (muzyki również, ale niestety - nie "gappless"), zdjęć - z Twojego serwera DLNA do TV - koszt to ok. 350 pln.
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Komputer musi w końcu przejść na stałe na biurko (z moim profilem w szkole inaczej się nie da). Czyli mam grać albo z tableta, w którzym mogę zainstalować zamiast androida Windowsa, albo z czegoś innego.
DAC ma wejście optycznie, dwa koaksjalne i jedno USB.
Nie mam rzeczy Apple, zastanawiam się nad iPhonem, bo Sony i Samsung mnie wkurzają, a od WindowsPhoneów dostaję na łep ;)

Wireless

AirPlay to dobre, proste rozwiązanie, tyle, że nie obsługuje gęstej muzyki (pow. standardu CD). No i wymaga albo
a. instalacji iTunes na laptopie
albo
b. jakiegoś urządzenia z iOSem
albo i jednego i drugiego ;)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: Keef98 w Sierpień 23, 2015, 10:40
...
DAC ma wejście optycznie, dwa koaksjalne i jedno USB.
...
Digi+ ma zarówno SPDIF, jak i toslink
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

No dobra, poważnie- jaki tytuł nowego wątku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Dziecko we mgle. ;)
Nie wiem.
Transport do DACa?
Przecież ja nic nie wiem, jak przeczytam to zrozumiem, ale nie powtórzę ;)
Tak se możemy o tym podywagować. Na razie nic nie robię, tylko się zastanawiam nad tym, co zrobić, gdy będę mieć za co ;)

Wireless

W tej części, w której opisywałem RPI, to możnaby: Raspberry PI jako transport do DACa, zgodny z rozszerzeniami DLNA Linna.
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Ja jestem tradycjonalista. Dla mnie jednak cd. Pliki może kiedyś i mniejszym kosztem. Poczekam na bardziej dopracowane i tańsze technologie.
Szpula to by było coś :)
Zastanów się Kefir, mogła byś nas zaskoczyć, nie pierwszy raz zresztą.  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Andrzej, no ale to jest tanie. No i mozesz wykorzystywac wlasnego DACa.
Natomiast - co do dopracowania - to, póki co, RPI jest rozwiązaniem dla entuzjastów informatyki.
Myślę, że Marii można to polecić - niech się dzieciak uczy :) :) :)

Ja stosuję prawie identyczne rozwiązanie dla dzieci - zamiast Digi+ mam DACa+ podłączonego do RPI. A to z kolei - do Pianocrafta (pokój córki). DACa+ bym nie polecił, bo jakość .... taka akurat pod pianocrafta :), ale z DIGI+ to powinno się dać wyciągnąć tyle, ile Twój DAC pozwala (DIGI+ to tylko transport - konwerter DLNA -> SPDIF/TOSLINK)

Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Tak, jak pisałem - DIGI+ to tylko konwerter. I do tego z gwarancją bit perfect. Wyciągasz tyle, ile Twój DAC pozwala.
Podobnież możnaby, tylko drożej niestety - ze Squeezeboxem podłączonym wyjściem cyfrowym do DACa. Pamiętam stosowny wątek na AS, gdzie ktoś po podłączeniu owego Squeezeboxa ZAMIAST jakiegoś transportu hi-endowego za pierdylion $$$ wystawił ów transport na allegro :)

Natomiast NIE POLECAM tego rozwiązania osobom, które niespecjalnie z obsługą komputera. Trzeba znacząco wyjść poza MS-OFFICE, Worda, za przeproszeniem - Excela ;): trza opanować podstawy administracji linuxem. I wiedzieć (mniej/więcej) co to Java. Dla Keefa - jak znalazł, IMHO :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Szpulowca sobie kupię na 18-stkę, albo bilet na Glastonbury czy inny super festiwal.
Aaa... Już kumam, takie coś ma partner mojej mamy dobrej koleżanki :)
Czyli jest podłączone parę rzeczy, w sposób, który zaraz zrozumiem ;) i mogę sterować wszystkim z tableta/smartphone'a? A ja myślałam, że to cholernie drogie, a tu według tego, co wireless piszesz wychodzi na to, że to tyle co odtwarzacz CD. Hmm... Fajne ;D
Muszę to powiedzieć Mamie, wywali się ;)
P.S. A nie ma stron z tymi użądzeniami po naszemu? Bo ja rozumiem w 100% tylko rockowy-angielski ;) Znaczy się zorzumiem, to, co wysłałeś, ale musze sięgnąć po słownik :)

gratefullde

No tak ale...  czy jakość jest porównywalna z Cd chociażby?  Czy jest to na razie taka proteza?
To do Witka oczywiście :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

#22
Cytat: Keef98 w Sierpień 23, 2015, 11:33
...
Aaa... Już kumam, takie coś ma partner mojej mamy dobrej koleżanki :)
...

Strasznie to u Was skomplikowane ;) ;) ;)

Co do stron z tymi urządzeniami po polsku - może coś znajdziesz, ja jednak polecam to, co podałem - cena niższa, a pośrednik swojej marży nie dolicza ;)

Do Andrzeja:
Jakość będziesz miał taką, jak z CD, pod warunkiem dobrego, bit-perfectowego zripowania owego CD do formatu bezstratnego, np. FLACa. Na przykład przy pomocy
a. darmowego EACa
b. płatnego dbPowerampa

Plik HD będzie grał lepiej :)

Protezą to jest ze względu na
a. obudowę (małe, plastikowe, brzydkie pudełko, wielkości trochę większej, niż paczka papierosów, na szczęście)
b. sposób instalacji/konfiguracji - nie wyobrażam sobie salonu audio oferującego to rozwiązanie z adnotacją: naucz się Linuksa, a potem już będzie łatwo ;)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Kurcze. U mnie puki co cd wygrywa. Na szczęście lp przenosi w inny wymiar :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

U Ciebie Andrzeju coś jest z tą bit perfectowatością/synchronizacją sygnału przez USB.
Może to wynikać z samej konstrukcji DACa - producent olał sensowne zbudowanie portu USB. Ale nie chcę przesądzać sprawy.

W Digi+ USB nie stosujesz w ogóle. Jedynie ethernet/DLNA. A i ten software wykorzystujący ethernet stosuje swoje własne buforowanie. Więc może przetwarzać po swojemu, nie oglądając się na to, co "spływa na bieżąco" :)

Co do LP - pełna zgoda :)
Pozdrawiam, Wireless