Autor Wątek: Ortofon VERTO  (Przeczytany 4054 razy)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Ortofon VERTO
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 08, 2017, 09:10 »
Można się podpiąć pod odsłuchy, czy Ty opisujesz zakupiony egzemplarz ?
Ja swoje trafo mam od dłuższego czasu, Grześ swoje również, teraz porównuję ep w ep.
Jak chciałbyś się podpiąć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2017, 09:12 »
A ja jestem ciekawy porównania verto z Technicsem  :o

Offline Titanic

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2017, 09:12 »
U mnie tylko t-20  mogę zaoferować 
Myślałem o wysyłce

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2017, 09:23 »
Myślałem o wysyłce
Moje trafo mogę Ci później wysłać. Ale dopiero po Gregu. Co do Verto to nie mogę się wypowiadać.
Ortofon T-20? Z przyjemnością :)
A ja jestem ciekawy porównania verto z Technicsem 
Przyślij Technicsa ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2017, 09:27 »
Nie da się. Nie mam alternatywy  :(

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 08, 2017, 09:38 »
Luxman CX-1 dokładam do puli  ;)

Online masza

• maniak
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 08, 2017, 09:50 »
Ten lux to bardziej wzmacniacz niż SUT.

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 08, 2017, 09:53 »
Tak bo tam nie ma traf . Ale wzmacnia  ;D

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2017, 12:09 »
Nie da się. Nie mam alternatywy 
No to trzega negocjować z Gregiem  8)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2017, 23:03 »
No to już dłuższą chwilę słucham Verto na zmianę z moim OEP by LAR.
Na razie słuchy szły w zestawie drugim.
Czas na wnioski.
Te trafa znacznie się różnią. I nie są to różnice na zasadzie "co się komu bardziej podoba".
Verto jest precyzyjniejsze, potrafi wyciągnąć z rowka więcej informacji niż OEP. Nie dziwię się że niektórym LAR LP-1 + Verto  bardzo się podoba. LAR daje melodykę i podbudowę niskich tonów a Verto dodaje wgląd w materię na poziomie szczegółu i (chyba?) stereofonię.
OEP jest lepszy w dolnych rejestrach. Potrafi zamruczeć naprawdę nisko (a przecież słucham na tubach) i w utworach gdzie kontrabasy i kotły się nie lenią tam jest fajnie.
@Piterski Widziałem że spoglądasz w stronę jakiegoś lampowego pre a OEP Ci się nie spodobał. Posłuchaj Verto, to może być to o co chodzi.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2017, 11:24 »
LAR i Verto są bardzo fajnie spasowane ze sobą. Byłem mile zaskoczony po wysłuchaniu wkładki 103R ale jak przesiadłem się na Quintet Black to zabrzmiało  już niesamowicie. Zupełnie inne brzmienie niż 103R. Oczywiście sporo zależy też od pozostałej części toru. Myślę iż biorąc pod uwagę możliwości/cena to jest to chyba jeden z lepiej brzmiących duetów na naszym rynku. Być może przy innym zestawieniu toru znajdą się jeszcze inne godne polecenia duety, ale skoro dobrze gra ten to po co gmerać - lepiej dokupić trochę czarnych płyt.
Słuchałem zdecydowanie lepszego cenowo zestaw zbudowanego w oparciu o CD. Kilka razy więcej wpompowanej kasy w zestaw a zabrzmiało to gorzej niż z czarnej płyty. Przynajmniej takie miałem odczucie.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD 9700, PDR-05, D-07, CT-959
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Shure M97Xe, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Wspólne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q5, Q1

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2017, 11:31 »
@Piterski Widziałem że spoglądasz w stronę jakiegoś lampowego pre a OEP Ci się nie spodobał. Posłuchaj Verto, to może być to o co chodzi.
OPE podłączałem do Sensora i to nie było to. Jak przypuszczam to była błędna uliczka.
Teraz mam do dyspozycji Luxmana CL36, a jest to preamp lampowy z wejściem MM i tu mnie korci by wypróbować trafa.
Z tego co Mariuszu piszesz chyba faktycznie będę musiał poprosić naszego forumowego kolegę o umożliwienie przeprowadzenia takiego testu.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, AdFontest, Sensor2, DV-20x2L, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.