Ustawiamy azymut, na poważnie.

Zaczęty przez Jakub, Wrzesień 27, 2015, 13:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marczewski1

Płyta testowa Adjust+jest chyba dostępna tylko w zestawie Feickerta czy znacie jakieś inne wydawnictwo ,na którym byłby nagrany sygnał 1khz stereo ,a potem oddzielnie w lewym i prawym kanale, żeby można było ustawić azymut ?
Mam płytę HI-Fi News i bez problemu ustawiam prawidłowe odtwarzanie 3 ścieżek testowych (300hz+12db;+14db;+16db) natomiast nigdy nie udało mi się odtworzyć 4 ścieżki:300hz+18db prawidłowo, może "na oko" nie da rady tego ustawić ,a winny jest azymut. Na tej płycie jest nagrany sygnał 300hz +6db ,czy jeżeli na oscyloskopie sinusoidy lewego i prawego kanału będą się pokrywały albo minimalnie rozjeżdżały to będzie oznaczać ,że azymut jest prawidłowo ustawiony? Proszę o wsparcie dla humanisty :-)
Lenco L78diy+Pro-ject12cc+Jelco 10,5"-ortofon s212 -Cadenza Black- Benz Micro ACE L -Denon dl103-Goldring 1012gx-Grace F8L-Dynavector Karat 23R - CaryAudio slp98 phono-Audion Premier MC step up-phono;Audion Premier MM; Pathos in the groove- CaryAudio CAD300b SE- kolumny Monacor Sonido Isophon diy -onkyo ns-6130- Cary Audio Xciter dac

cdt

Ja słyszałem tylko jedno ramie które sobie poradziło z 4 ścieżką perfekcyjnie . Ramię od JVC QL . Wkładka to był DL-103R . Nie stresował bym się tym bo płyty testowe to jedno a słuchanie muzyki do drugie .
Taki gramofon u kolegi Sebastiana .

LampowY

A ramię, przynajmniej z wyglądu, pasuje do 103R jak wół do karety  ;D

cdt

Cytat: LampowY w Luty 22, 2019, 14:23pasuje do 103R jak wół do karety 
Przeciwwaga była za mała . Dociążyliśmy 50 groszówką . Ot taka to była audiofilia ;) Ramie ma genialne tłumienie tak w poziomie jak i w pionie . Ale tłumienia nie grają . A sygnał testowy to nie muzyka :)

LampowY

Ale w końcu na muzyce zaśpiewała?

cdt

Dl-103R to chyba by i na kiju od szczotki dała rade  ;D . Grała na tym JVC bardzo przyjemnie .

marekw 76

Przestańcie już z tą 103R bo jestem teraz naprawdę biedny i nie mogę sobie darować, że jak było dobrze (finansowo) to jej nie nabyłem :( >:( Wtedy miała grać tylko na szynie kolejowej a teraz zagra nawet na kiju od szczotki?? >:D
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

cdt

Oni ją będą robić jeszcze 100 lat . Co do ramienia to pewnie że lepiej jak będzie cięższe .

LampowY

Cytat: marekw 76 w Luty 22, 2019, 15:51
Przestańcie już z tą 103R bo jestem teraz naprawdę biedny i nie mogę sobie darować, że jak było dobrze (finansowo) to jej nie nabyłem :( >:( Wtedy miała grać tylko na szynie kolejowej a teraz zagra nawet na kiju od szczotki?? >:D
Sam myślę czy by szczura v15 w NOSie nie sprzedać i sobie 103r nie kupić...
Szczura i tak nigdy nie założę bo mi sumienie go rozpakowywać nie pozwala a jako nowy warty jest trochę więcej niż dwa denony.

kangie

Z serii "Pokaż mi jak podchodzisz do ustawienia azymutu, to powiem Ci, kim jesteś".

U mnie 45 stopni, a u Was? ;)

;D ???
Life is too short for boring HiFi.

vasa



Cytat: kangie w Marzec 17, 2022, 08:39
Z serii "Pokaż mi jak podchodzisz do ustawienia azymutu, to powiem Ci, kim jesteś".

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

 U+1F44D Żeby parokroki zgadzały się i azumutu nie utracić.
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: kangie w Marzec 17, 2022, 09:58
U+1F44D Żeby parokroki zgadzały się i azumutu nie utracić.
Jednak wykształcenie klasyczne się przydaje [emoji4]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369