Ortofon VERTO

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 03, 2015, 12:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Titanic w Luty 08, 2017, 05:45Można się podpiąć pod odsłuchy, czy Ty opisujesz zakupiony egzemplarz ?
Ja swoje trafo mam od dłuższego czasu, Grześ swoje również, teraz porównuję ep w ep.
Jak chciałbyś się podpiąć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

A ja jestem ciekawy porównania verto z Technicsem  :o

Titanic

U mnie tylko t-20  mogę zaoferować 
Myślałem o wysyłce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: Titanic w Luty 08, 2017, 09:12Myślałem o wysyłce
Moje trafo mogę Ci później wysłać. Ale dopiero po Gregu. Co do Verto to nie mogę się wypowiadać.
Ortofon T-20? Z przyjemnością :)
Cytat: masza w Luty 08, 2017, 09:12A ja jestem ciekawy porównania verto z Technicsem 
Przyślij Technicsa ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nie da się. Nie mam alternatywy  :(

kawosz

Luxman CX-1 dokładam do puli  ;)

MAC

Ten lux to bardziej wzmacniacz niż SUT.

kawosz

Tak bo tam nie ma traf . Ale wzmacnia  ;D

vasa

Cytat: masza w Luty 08, 2017, 09:27Nie da się. Nie mam alternatywy 
No to trzega negocjować z Gregiem  8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No to już dłuższą chwilę słucham Verto na zmianę z moim OEP by LAR.
Na razie słuchy szły w zestawie drugim.
Czas na wnioski.
Te trafa znacznie się różnią. I nie są to różnice na zasadzie "co się komu bardziej podoba".
Verto jest precyzyjniejsze, potrafi wyciągnąć z rowka więcej informacji niż OEP. Nie dziwię się że niektórym LAR LP-1 + Verto  bardzo się podoba. LAR daje melodykę i podbudowę niskich tonów a Verto dodaje wgląd w materię na poziomie szczegółu i (chyba?) stereofonię.
OEP jest lepszy w dolnych rejestrach. Potrafi zamruczeć naprawdę nisko (a przecież słucham na tubach) i w utworach gdzie kontrabasy i kotły się nie lenią tam jest fajnie.
@Piterski Widziałem że spoglądasz w stronę jakiegoś lampowego pre a OEP Ci się nie spodobał. Posłuchaj Verto, to może być to o co chodzi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

LAR i Verto są bardzo fajnie spasowane ze sobą. Byłem mile zaskoczony po wysłuchaniu wkładki 103R ale jak przesiadłem się na Quintet Black to zabrzmiało  już niesamowicie. Zupełnie inne brzmienie niż 103R. Oczywiście sporo zależy też od pozostałej części toru. Myślę iż biorąc pod uwagę możliwości/cena to jest to chyba jeden z lepiej brzmiących duetów na naszym rynku. Być może przy innym zestawieniu toru znajdą się jeszcze inne godne polecenia duety, ale skoro dobrze gra ten to po co gmerać - lepiej dokupić trochę czarnych płyt.
Słuchałem zdecydowanie lepszego cenowo zestaw zbudowanego w oparciu o CD. Kilka razy więcej wpompowanej kasy w zestaw a zabrzmiało to gorzej niż z czarnej płyty. Przynajmniej takie miałem odczucie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: vasa w Luty 13, 2017, 23:03@Piterski Widziałem że spoglądasz w stronę jakiegoś lampowego pre a OEP Ci się nie spodobał. Posłuchaj Verto, to może być to o co chodzi.
OPE podłączałem do Sensora i to nie było to. Jak przypuszczam to była błędna uliczka.
Teraz mam do dyspozycji Luxmana CL36, a jest to preamp lampowy z wejściem MM i tu mnie korci by wypróbować trafa.
Z tego co Mariuszu piszesz chyba faktycznie będę musiał poprosić naszego forumowego kolegę o umożliwienie przeprowadzenia takiego testu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krzysiek

Dzięki uprzejmości Rafała (Titanic) mam u siebie Verto na odsłuchy. Tor - Sony PS-X65 -> Benz Micro Ace SL -> Verto -> Nuda MM wykonana przez Ahaję -> wzmocnienie Rotel, kolumny Dynaudio.

Jest to urządzenie wysokiej klasy, które gra zdecydowanie lepiej od stopnia MC Nudy. Poprzednie tanie SUTy, czy to denona, czy inne, nie dawały rady Nudzie. Pierwsze co słychać na Verto to bogactwo detali i szczegółów, jest takie wyświechtane audiofilskie słowo plankton. No to jest właśnie to. Scena - gra cała przestrzeń między głośnikami, a nie tylko samo centrum między nimi. I nie słucham żadnej audiofilskiej realizacji, a płyty z elektroniką.
Nuda MM ustawiona wg zaleceń Ortofona na 47k, 200 pf, gain 40 dB. Pierwotnie wydawało mi się, że gra z mniejszym kopem na basie, niż MC Nudy, ale słuchacz bardziej doświadczony ode mnie pewnie by słusznie stwierdził, że Nuda MC podbarwia, a może nawet daje kontur.
Kurde może sobie kiedyś kupię takie ustrojstwo.

Rafał ma problem, ponieważ u niego w przedwzmacniaczu Modwright jest wzmocnienie 48 dB i ewidentnie słychać przester, mimo wymiany jednej lampy, co ma obniżać gain. Może ktoś coś zaradzi?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

MAC

Ja mam wrażenie, że Verto jest trochę za jasne. Mnogość szczegółów czasami męczy.
Wyciąga także wszystkie niedoskonałości techniczne płyty, wszelkie papierówki, paprochy i inszy "plangton".
Klocki ARC znane są z tego, że są znane  ;D tzn z tego, że sa do bólu przezroczyste dlatego może moje wrażenie, że za wiele szczegółów.
Na pewno te trafa ożywią każdy przymulony system czy nijaka wkładkę.

GregWatson

Nie słuchałem nigdy NUDy choć miałem swego czasu chrapkę jako wsparcie do drugiego zestawu. Może kiedyś jak trochę się odkuję. Wcześniej duet LAR LPS-1 + Verto słyszałem i od razu mi się spodobał. Verto można trafić całkiem za niezłą kwotę i mi się tak udało.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Cytat: masza w Styczeń 22, 2018, 21:20Na pewno te trafa ożywią każdy przymulony system
Cytat: GregWatson w Styczeń 22, 2018, 21:22Wcześniej duet LAR LPS-1 + Verto słyszałem i od razu mi się spodobał

I wszystko jasne  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Denon 103R dostał mega dopingu na Verto . Teraz zresztą też gram nim pod trafami lundahla tylko chyba ciut ciemniejszymi niż te w Verto . Do Spu Royala jednak mi nie pasują . Mam podobne odczucia do Maćka . Dodatkowo chyba mi ortka odchudzają za bardzo .

Titanic



Rafał ma problem, ponieważ u niego w przedwzmacniaczu Modwright jest wzmocnienie 48 dB i ewidentnie słychać przester, mimo wymiany jednej lampy, co ma obniżać gain. Może ktoś coś zaradzi?
[/quote]
Tak to wyglada w Modwright mam płytkę phono a w niej dwie lampy 12au7 współczesnej produkcji, czy ma ktoś wiedzę czy zamiana na jakieś szlachetne NOSy coś może poprawić, ,,zmniejszyć" przester?
Wkładka ortofona quintet black, a verto ustawione na mniejsze wzmocnienie niż zalecane przez producenta, pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102

A czy w ogóle jest sens podpinać Verto do  Modwrighta? Przecież on chyba ma już fabrycznie wbudowane Lundahle.

Titanic

Mam Modwrighta LS100 z wbudowanym phono jak na zdjęciach
To gdzie są Lundhlale?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Nie ma . Na stronie producenta znalazłem taki opis
S 100 Tube PHONO OPTION:
[/size]
One pair RCA inputs.Tube Design: (1)12AX7, (1)12AU7MC: Total gain = 63dB (including preamp stage)MM: 12AX7 replaced with 12AU7 = 48dB gain.Loading: 50, 100, 500, 1K, 47K, 100pf via internal dip switches. [USER/DEALER INSTALLABLE OPTION]                                                                                                                                                                                                                 Może to głupie ale czy Rafał ma dobrze osadzone lampy ,bo widzę ,że można je zamienić . I może stąd jest ten przester?[/size][/font]
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Titanic

Rafał to ja Titanic [emoji3] mam osadzone jak na rysunku i kombinowałem z dwoma 12au7 czyli najmniejszy Gain ale nie pomaga bez verto jest Ok ale kupując verto szukałem upgradu przecież 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Titanic

Te 12au7 to nowa produkcja  Psvane myślałem ze może to one dają takie podbicie przez swoją nowość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Cytat: Titanic w Styczeń 23, 2018, 09:11Te 12au7 to nowa produkcja  Psvane myślałem ze może to one dają takie podbicie przez swoją nowość
No to już będę pamiętać Twoje imię -) Co do lampy to nie sądzę że ma inny współczynnik wzmocnienia niż deklarowany ....jedynie co może być nie tak to szum . Ja tak miałem .Szumiały strasznie i nie dało się tego słuchać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Titanic

Jedno co zauważam że starsze płyty 50-60lata brzmią znacznie mniej przesterowane przy nowszych bywa już gorzej , może do makera napisze po radę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk