Micro Seiki MA-505 - ustawienia i regulacja

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 22, 2015, 13:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie


Kangie

Cytat: rudy-102 w Listopad 16, 2017, 21:39Ale przecież to powinien wykonać każdy tokarz precyzyjny za ułamek tej ceny. Jak nie musi być oryginalny to możesz spróbować porozmawiać z Andrzejem Analogowym. Pewnie jest w stanie coś takiego zrobić.
Tak jest. Podróbkę powinien wykonać każdy tokarz, wręcz uczeń szkoły zasadniczej / technikum. Nawet ja bym to wytoczył ;)
Jednak oryginał jest pięknie wykończony. Jakość powierzchni przypomina biżuterię, a nie "kowalstwo warsztatowe". Ten dodatkowy cieżarek jest obowiązkowy do wkłądek typu Ortofon Cadenza. Te wkładki są dość ciężkie i ramię MA-505 wymaga dodatkowego pierścienia przeciwwagi, inaczej ramię dozna erekcji - zapikuje w górę ;)

GregWatson

Długie ramię i dźwięk też jakby trochę wydłużony i ciut głośniej. Co nie znaczy że gorzej tylko takie porównania to nie odda nam tego co w Realu usłyszymy.

PS.
Mając takie ramię to żadnych kotów i innych zwierzaków.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Przecież na długim ramieniu (na tym filmie) jest lepiej. I to kilka klas. MA505 na tym filmiku wypadło BLADO. W rzeczywistości ta różnica będzie jeszcze wyraźniejsza. Jak dla mnie nokaut.

Kangie

Cytat: GregWatson w Grudzień 30, 2019, 13:30PS.
Mając takie ramię to żadnych kotów i innych zwierzaków.
I do tego lampy na wierzchu, zwane przez niektórych suszarkami do kondomów ;)

Kangie

Cytat: GregWatson w Listopad 16, 2017, 21:09Tu jeszcze znalazłem ciekawy wątek o MA-505 i Denon DL-103R

https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?f=19&t=48054
Miałem przez moment podwieszoną DL103SA na MA-505. Ramię uciągnie tę wkładkę. Jednak jest kilka ramion, na których ta wkłądka zagra wyśmienicie.

vasa



Cytat: Kangie w Grudzień 30, 2019, 13:34W rzeczywistości ta różnica będzie jeszcze wyraźniejsza. Jak dla mnie nokaut.

Czy rzeczywiście na długim ramieniu jest lepiej?
Ja mam co do tego spore wątpliwości.
Być może mam pecha, ale jakoś nigdy nie trafiłem na porównanie które by mnie przekonało do takiej tezy. [emoji848]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Na tym konkretnym filmie - lepiej. Znacznie lepiej. Wg mnie.

dino

Jak to DL103 to na cięższym ramieniu zawsze będzie lepiej.
I nie o długość tutaj (tym razem) Panowie chodzi  ;D ;D ;D ;D

Kangie

#59
Ale na tym filmie nie gra DL103. Tak nie wygląda 103-ka. Nie to body, nie ten kolor. Mi to wygląda na jakąś MM-kę.

Co do długości ramienia, to uważam że wkładce DL103 przydaje się takie 12 cali, ze względu na szlif sferyczny. Pod koniec płyty mniejszy wpływ IGD niż z 9 czy 8,6cala. Wiadomo, masa efektywna ramienia zakładamy, że końkretna powiedzmy 25g bez headshella. Czyli takie ramię jak moja Audio Technica ATP-16T, headshell kilka 6-10 gramów i z Denonem 103 SA grało wybornie. Nawet AntySkating nie był potrzebny. To ramię ma 11,2 cala. Widzę, że Alexander ma wersję krótszą ATP-12T czyli jakieś 10,5 cala i to na pewno gra rześko.

Myślę że na krótkim ramieniu może być odrobinę gorzej. Chyba że jest to Acos Lustre GST801. Czyli masywna 9-calówka, ale jaka! Słyszałem nie raz w akcji i to Panowie gra! Zresztą nie muszę tego pisać. Pewnie sami słyszeliście :)

dino

Przerabialiśmy z "widomym" te ramiona natomiast DL103 słyszałem na kilku innych ciężkich ramionach i zawsze grała ładnie. Na długich niekoniecznie.

Kangie

Fakt, długie ramiona to problemy z pasożytniczymi rezonansami. Ale taki Cytryniarz74 stosuje wędki jak wędkarze "kanalarze",  co machają bez spławików przy kanałach ;) 16-18 cali - nie pierdziuli się zupełnie!

Kangie

Tam siedzi 20 cali jak nic. Konkretną pałę ma facet :D ;) Rocco Siffredi niech się chowa po szafach.

http://cytryniarz74.blogspot.com/2016/09/siekier-i-pia-ancuchowa-czyli-gramofon.html?m=1

Piterski

To jest zaadoptowane ramie Andrzeja Analogowego, tylko rurka jest dłuższa bo ona jest wklejana i można sonie założyć tak długą jak się chce.

Różnic w brzmieniu tej wkładki dopatrywał bym się w tym, że grało to raz ciszej a raz głośniej. Aparat jakim to nagrywał był ustawiony pod innym kątem do linii głośników (wiadomo jakie tam są mikrofony) no i w masie własnej ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GP412

Na fimiku "gra" wkładka MM-SHURE SC35C.To ramię DIY gra znacznie lepiej bo..ma lepsze łozyska.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Piterski

Cytat: GP412 w Grudzień 30, 2019, 23:16To ramię DIY gra znacznie lepiej bo..ma lepsze łozyska.
Nie jestem taki przekonany czy żyłka i magnes dają lepszy efekt od dobrych łożysk.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Filmik niczego nie udowadnia. Z DL103 dobrze grają ciężkie ramiona. OK, tylko że 10cali też może być ciężkie.
Nie widzę powiązania pomiędzy długością ramienia a IGD.
A z prostych rachunków wynika że optymalna długość to ~10cali.
Dalszy wzrost długości ramienia niczego nie poprawia a rezonanse rosną.
Andrzej Analogowy, Nadkonstruktor od Zontka czy też autor tego pieńka robionego piłą łańcuchową zaproponowali długie ramiona bo takie są "postrzegane" jako lepsze.
Jak na razie, jedyna konstrukcja z długim ramieniem jaka mi się spodobała to ta:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

#67
Film jak najbardziej niczego nie udowadnia, chociażby z powodu podanego przez Piterskiego - kamera nagrywająca wędkę umieszczona w innym miejscu w przestrzeni i jej mikrofonik zbiera inne informacje niż gdy jest umieszczona podczas grania Micro. Różnica poziomów głośności. Na moje oko zbyt nisko ustawione VTA na Micro. Być może ramię Micro jest walnięte/grzebane przez "Janusza", który niedbale je poskręcał i potem gramofon brzmi przytępiale i żadna wkładka go już nie uratuje. Różne przygody mogły mieć miejsce.

Umieściłem filmik dla tzw. młodzieżowej "beki", być może i dla tzw. "dramy". Jak widać starszeństwo nie dało się nabrać na tanie tricki ;)

Vasa, a dopuszczasz do swojego kręgu zainteresowań długość efektywną 11-7/32" --> 11,56" --> 285mm czy odrobinę za długie? Szkoda na siłę skracać ;)

Kangie


vasa



Cytat: Kangie w Grudzień 31, 2019, 06:41
Vasa, a dopuszczasz do swojego kręgu zainteresowań długość efektywną 11-7/32" --> 11,56" --> 285mm czy odrobinę za długie? Szkoda na siłę skracać ;)
A co ja mam do dopuszczania lub wykluczania?
Jest prawie 12cali to i wstydu nie ma [emoji4]
A czy takie ramię lepiej prowadzi wkładkę niż to z MS? Nie wiem. Moim zdaniem nie ma żadnych przesłanek żeby tak sądzić a opowieści o mniejszym kącie prowadzenia to między bajki wkładam.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

I wiecie co? Kupiłem.

Micro Seiki MA-505 LX II

To jest najwyższy model spośród MA-505. Ulepszona wersja 12 calowego MA-505 LX zawiera cięższą przeciwwagę oraz mechanizm tłumienia olejowego.

Nawet się nie pytajcie ile bo czeka mnie jeszcze cło, podatek i ... uj wie co tam jeszcze.



Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, płytę testową puścisz? ;)

Jak przyjedzie, to pogratuluję. ;)

GregWatson

O żadnych płytach nic nie wiem. 😆😆😆
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Cytat: GregWatson w Październik 30, 2021, 20:52oraz mechanizm tłumienia olejowego.
Spece gadają, że takie tłumienie olejowe potrafi odebrać muzykalność przekazu. Ale może to plotka. Takiego 12-calowego MA 505 nigdy nie słyszałem. Którą wkładkę powiesisz i do którego werku?

Kangie

Cytat: GregWatson w Październik 30, 2021, 20:57O żadnych płytach nic nie wiem. 😆😆😆
Gerwazy Cię za to zaje&+$!!! :)  >:D