Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 29, 2017, 23:01
Ja teraz jak podpinam z pierścieniami 100-300 to dopiero wygląda... ale zaletą jest większa odległość od fotografowanego obiektu, łatwiej podejść te płochliwe

Fotka się nie otwiera

amati74


fotobia

Już poprawiłem. A tu fota z pierścieniami i szkiełkiem makro
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102


malg

jak chudziutki, pomarszczony, przed posiłkiem chyba  ;D

amati74


fotobia

Cytat: rudy-102 w Styczeń 29, 2017, 23:14
Brrrr. Borelioza.
W ubiegłym sezonie naoglądałem się ich dziesiątki, trzeba uważać, ocieplenie klimatu zwiększyło ich populację. Na łąkę nie wyruszam bez Offa albo innego środka. Miałem już czterokrotnie pecha z tymi draniami, trzykrotnie samodzielnie wyciągałem je sobie i teraz nawet na spacer do parku nie wychodzę bez zabezpieczenia się.
Udało mi się też trafić na jeszcze jednego niezbyt miłego pajęczaka
Kolczak zbrojny (Cheiracanthium punctorium), to najjadowitszy pająk jakiego można spotkać na naszych łąkach.


Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Lubicie widoczki?
Mam trochę i czasem też mogę pokazać :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 30, 2017, 20:34
Lubicie widoczki?
Mam trochę i czasem też mogę pokazać :)
To w UK? Ładne miejsce

amati74


fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

#59
No to zgadłem, nie byłem jeszcze w Szkocji ale u nas w Irlandii Północnej i południowej też są piękne miejsca, najpiękniejsze które widziałem do tej pory to Wild Pacyfik Way. Ależ tam są widoki jak w Szkocji

amati74

Piterski

Jakim obiektywem i przy jakich parametrach robiłeś ten widoczek?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

Olympus EM5 + 12-40f2.8Pro, Iso200, Przysłona 5.6, to składanka z kilku kadrów pionowych. Szkocję dwa razy zwiedzałem i polecam. Szczególnie Highlands, północno zachodnią część i Isle Of Skye. W Irlandii nie byłem, ale może kiedyś się uda bo chciałbym bardzo też ją choć trochę zwiedzić.
Isle Of Skye
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 30, 2017, 22:39
Olympus EM5 + 12-40f2.8Pro, Iso200, Przysłona 5.6, to składanka z kilku kadrów pionowych. Szkocję dwa razy zwiedzałem i polecam. Szczególnie Highlands, północno zachodnią część i Isle Of Skye. W Irlandii nie byłem, ale może kiedyś się uda bo chciałbym bardzo też ją choć trochę zwiedzić.
Isle Of Skye
No kolego przepiękna fotografia. Gratuluję kadru idealny jak dla mnie oczywiście [emoji4]

amati74


fotobia

Dzięki, to jedno z takich miejsc na ziemi gdzie chyba trudno nie zrobić ładnego zdjęcia.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Może masz rację

amati74


fotobia

A to z mojej ubiegłorocznej wyprawy di Szkocji
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Piterski

Za pomocą jakiej aplikacji składa się takie zdjęcia?
Czy zdjęcia do takiego montażu robi się jako RAW?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

Zdjęcia zawsze robię w RAW, do filmów używa się już obrobionych. Program którego używam to przeważnie ProShow Producer. Jego wadą jest wolne generowanie filmu. Sam projekt tworzy się dość prosto i dość szybko jak już pozna się trochę program.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Piterski

Mi chodzi o te pejzaże, które sklejałeś z kilku ujęć?
Podoba mi się bardzo plastyka tych zdjęć. Dlatego pytałem o obiektyw.
Żona kupiła aparat z obiektywem o zmiennej ogniskowej (w zestawie) ale do robienia widoczków to mi ten obiektyw wydaje się za słaby.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

A, chodzi Ci o panoramy, Powiem Ci że moje obiektywy prócz tego do makro to szkła tzw kitowe.  Plastyka to w 80% światło. Lepsze szkło daje lepszą rozdzielczość, lepszą jakość w rogach kadrów. Dobre szkła do Olympusa są drogie, a dla mnie to tylko hobby. Trzeba poznać zabawki, to podobnie jak w audio... Kitami można robić dobre zdjęcia. To robione jest kitem 12-50 który jest krytykowany za słabą jakość. Ja nie narzekam tylko robię zdjęcia.
Tegoroczny widok z Rusinowej Polany, składane z 12 pionowych kadrów
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

#70
Cytat: amati74 w Styczeń 30, 2017, 21:28
No to zgadłem, nie byłem jeszcze w Szkocji ale u nas w Irlandii Północnej i południowej też są piękne miejsca, najpiękniejsze które widziałem do tej pory to Wild Pacyfik Way. Ależ tam są widoki jak w Szkocji

amati74
Pooglądałem sobie trochę materiałów z Wild Atlantic Way, fajnie tam, muszę sobie dodać do listy miejsc, które chciałbym zobaczyć.
I jeszcze : Cushendun Caves in County Antrim https://www.google.pl/search?q=Cushendun+Caves+in+County+Antrim&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJkqfFr-zRAhXSZpoKHfinDcUQ_AUICSgC&biw=2144&bih=1030#imgrc=_
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Lyset

Donegal i okolice ponoc przepiekne rejony.Niestety jeszcze nie bylem.Irlandia ogolnie jest ladna,pomijajac Dublin   ;)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Keef98

Ja mam dwa kitowe i są bardzo fajne, w zasadzie ich używam najczęściej:




Według mnie (laika) zdjęcia wychodzą porządnie i nie ma się czego przyczepić.

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 31, 2017, 13:17
Cytat: amati74 w Styczeń 30, 2017, 21:28
No to zgadłem, nie byłem jeszcze w Szkocji ale u nas w Irlandii Północnej i południowej też są piękne miejsca, najpiękniejsze które widziałem do tej pory to Wild Pacyfik Way. Ależ tam są widoki jak w Szkocji

amati74
Pooglądałem sobie trochę materiałów z Wild Atlantic Way, fajnie tam, muszę sobie dodać do listy miejsc, które chciałbym zobaczyć.
I jeszcze : Cushendun Caves in County Antrim https://www.google.pl/search?q=Cushendun+Caves+in+County+Antrim&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJkqfFr-zRAhXSZpoKHfinDcUQ_AUICSgC&biw=2144&bih=1030#imgrc=_
Jeszcze tak jak Lyset mówi całe  County Meyo a tam między innymi  piękne klify  Golway jest też niedaleko z mnóstwem pubów.malowniczych będzie co focic , Moherowe klify itd.

amati74


Lyset

Cytat: amati74 w Styczeń 31, 2017, 22:12
Cytat: fotobia w Styczeń 31, 2017, 13:17
Cytat: amati74 w Styczeń 30, 2017, 21:28
No to zgadłem, nie byłem jeszcze w Szkocji ale u nas w Irlandii Północnej i południowej też są piękne miejsca, najpiękniejsze które widziałem do tej pory to Wild Pacyfik Way. Ależ tam są widoki jak w Szkocji

amati74
Pooglądałem sobie trochę materiałów z Wild Atlantic Way, fajnie tam, muszę sobie dodać do listy miejsc, które chciałbym zobaczyć.
I jeszcze : Cushendun Caves in County Antrim https://www.google.pl/search?q=Cushendun+Caves+in+County+Antrim&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJkqfFr-zRAhXSZpoKHfinDcUQ_AUICSgC&biw=2144&bih=1030#imgrc=_
Jeszcze tak jak Lyset mówi całe  County Meyo a tam między innymi  piękne klify  Golway jest też niedaleko z mnóstwem pubów.malowniczych będzie co focic , Moherowe klify itd.

amati74


Giant's Causeway,fajne miejsce.Zwlaszcza kiedy sie wlezie na gore.Gdzies mam foty,jak znajde to wrzuce.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425