Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Niech pisze, ja tam z ciekawością poznaje opinie różnych ludzi ma temat tej wojny, w tym również Frywolnego.

PS
Frywolny czy frywolny?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Malutkie f.

Gdzie się konkretnie to cholerstwo wstawia i w jakiej orientacji seksualnej?

Klocek dystansujący tłoczki hamulcowe stosowany podczas przewożenia roweru bez kół.
Zapobiega ściśnięciu się tłoczków hamulcowych podczas przypadkowego zaciśnięcia hamulca.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Wstawiasz pomiędzy klocki zacisku hamulowego tą dzieloną wypustką do środka zacisku, gdzie normalnie siedzi tarcza.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dyletant

Cytat: ahaja w Kwiecień 19, 2022, 20:16
Kierowniku: szerokości i gumowych :-).

Dołączam się! A skoro i małżonka jeździ to i wspólnego kręcenia.




Old Man Kensey

Czytam ten wątek z dużą przyjemnością, ale piszę po raz pierwszy. Niegdyś dużo jeździłem i mam całkiem fajny rower, niestety, od dłuższego czasu leży na stryszku i nie miałem ochoty go wyciągać... dłuższa historia, ale jest on naprawdę niezły, kiedyś pokażę Wam zdjęcia.
Teraz jednak mam szczery zamiar reaktywować swe rowerowanie licząc, że wkrótce nastanie wiosna i wreszcie będzie cieplej :) swoje i Małżonki rowery, a zwłaszcza ten jej, bo moja połowica pragnie jeździć ambitnie do pracy na rowerze. Nie jest daleko, ale kiedyś próbowała kilka razy, no i jest mały szkopuł - dość wysoki i stromy podjazd. Więc pomimo ogólnie niezłej kondycji, Małżonka przyjeżdżała taka raczej zziajana do pracy, a że stanowisko ma eksponowane, toteż niezbyt to było przyzwoite, i po kilku próbach na stałe zaniechała. Ostatnio jednak chodzi mi po głowie, aby jej rower zmodyfikować nieco i założyć napęd elektryczny. Mam już ogólną wizję i koncepcja powoli się konkretyzuje, będę działać w tym kierunku i opisywać postępy. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to bardzo proszę o porady i wskazówki - za każdą będę wielce zobowiązany :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Nie znam się na konwersji rowerów, ale jestem w posiadaniu takowego na prąd.

Jeśli podjazd jest wymagający,  nie oznacza, to, że na elektryku nie będzie się męczyła. Będzie into mniej.

Nie wiem, jak u Twojej żony w pracy, ale u mnie w firmie właściciele działają pro eco sreko i jest prysznic.

Jak przyjeżdżasz do pracy spocony to możesz się umyć.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

#3256
Nie znam się, ale się wypowiem :)
Tak jak ludzie mają tysiąc wędek, sto gramofonów, kilka samochodów do różnych celów- być może trzeba wyznaczyć jakiś rower dodatkowy do dodatkowego celu? Wiem, że na pierwszy rzut oka to wygląda dziwnie. Jedna osoba ma dwa jowejki :)

Żona ma MTB do powariowania, hulajnogę elektryczną, żeby być piękną i niespoconą na spotkaniu biznesowym, jak pada- samochód-a ja to w ogóle troglodyta jestem. Cham i prostak, przecież mnie znacie :) Pieszo mogę dojść. Jak szmaciarz, spocony zmoknięty, ale ja się już nigdzie nie śpieszę :) Bo gdzie mi śpieszno? Do grobu?

Jazda pod górkę jest zależna od mocy baterii i silnika, oraz kąta nachylenia, ale  zakup czegoś takiego jest drogi, sam rower jest ciężki, na samoróbki jestem za stary. Starość czyni roszczeniowym ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Kwiecień 21, 2022, 20:12
Ostatnio jednak chodzi mi po głowie, aby jej rower zmodyfikować nieco i założyć napęd elektryczny. Mam już ogólną wizję i koncepcja powoli się konkretyzuje, będę działać w tym kierunku i opisywać postępy. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to bardzo proszę o porady i wskazówki - za każdą będę wielce zobowiązany :)

Ha... to ja Ci sprzedam linka do takiego udanego projektu  :D
https://www.winyl.net/viewtopic.php?p=379763#p379763
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 21, 2022, 21:42
Nie znam się, ale się wypowiem :)
Tak jak ludzie mają tysiąc wędek, sto gramofonów, kilka samochodów do różnych celów- być może trzeba wyznaczyć jakiś rower dodatkowy do dodatkowego celu? Wiem, że na pierwszy rzut oka to wygląda dziwnie. Jedna osoba ma dwa jowejki :)

Żona ma MTB do powariowania, hulajnogę elektryczną, żeby być piękną i niespoconą na spotkaniu biznesowym, jak pada- samochód-a ja to w ogóle troglodyta jestem. Cham i prostak, przecież mnie znacie :) Pieszo mogę dojść. Jak szmaciarz, spocony zmoknięty, ale ja się już nigdzie nie śpieszę :) Bo gdzie mi śpieszno? Do grobu?

Jazda pod górkę jest zależna od mocy baterii i silnika, oraz kąta nachylenia, ale  zakup czegoś takiego jest drogi, sam rower jest ciężki, na samoróbki jestem za stary. Starość czyni roszczeniowym ;)
To prawda, jeśli się wykorzystuje, najlepiej jest mieć kilka rowerów. U mnie jeden dobrze podjeżdża gorzej zjeżdża, drugi odwrotnie, inny nadaje się do miasta. Jeszcze kilka by się nadało do innych zastosowań.

Odnośnie elektryka, to koledze nie chodziło o zakup nowego, ale konwersję konwencjonalnego na elektryka. Są specjalne zestawy, które pozwalają to zrobić.

Choć jak pisałeś wyżej, lepiej jest mieć kilka rowerów do specyficznych zastosowań.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Piterski w Kwiecień 21, 2022, 22:28
Cytat: Old Man Kensey w Kwiecień 21, 2022, 20:12
Ostatnio jednak chodzi mi po głowie, aby jej rower zmodyfikować nieco i założyć napęd elektryczny. Mam już ogólną wizję i koncepcja powoli się konkretyzuje, będę działać w tym kierunku i opisywać postępy. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to bardzo proszę o porady i wskazówki - za każdą będę wielce zobowiązany :)

Ha... to ja Ci sprzedam linka do takiego udanego projektu  :D
https://www.winyl.net/viewtopic.php?p=379763#p379763
O Piterski właśnie podesłał info jak to zrobić.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Kupiłem owala do górala.

Teraz ponoć sam będzie podjeżdżał.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Old Man Kensey

 Dziękuję za wszystkie porady, czytam i rozkminiam to od jakiegoś czasu już. Tak, chodzi o konwersję zwykłego roweru na elektryczny. Sam to zrobię, lubię takie rzeczy, mam narzędzia, a swój rower składałem i rozkładałem wiele razy. Czekam tylko na lepszą pogodę, no i czas... Mam zamiar zrobić to przed wakacjami 😊
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Zębatka przetestowana. Podczas jazdy nie czuć, iż nie jest okrągła. Po przejechaniu 50km w górach z tysięczno metrowym przewyższeniem, wdaje mi się, iż nogi mniej bolą ze, zmęczenia. Czyli musiało być łatwiej, a tym samym zębatka spełnia swoje zadanie.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: GB w Kwiecień 22, 2022, 18:07
Kupiłem owala do górala.
Dałeś nowy, dłuższy łańcuch czy zostawiłeś ten sam?

rudy-102

Cytat: GB w Kwiecień 24, 2022, 07:44
Zębatka przetestowana. Podczas jazdy nie czuć, iż nie jest okrągła
Przy dużych szosowych korbach jest to podobno już mocno zauważalne. Pewnie kiedyś się skuszę i przestane wtedy jeździć w tyle za innymi ;).

rudy-102

Wczoraj ładna pogoda była. Czasu niestety niewiele więc tylko 60 km.

GB

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 24, 2022, 16:50
Cytat: GB w Kwiecień 22, 2022, 18:07
Kupiłem owala do górala.
Dałeś nowy, dłuższy łańcuch czy zostawiłeś ten sam?
Ten sam.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Góry Złote, zaczynają na nowo być zielone.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

EmilioE

Dobre te banany! 😄
Ja w poniedziałek zrobiłem pierwszą w życiu stówkę. Nie było źle, ale całość trasy zaplanowałem po płaskim .
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GB

Cytat: EmilioE w Maj 04, 2022, 06:42
Dobre te banany! [emoji1]
Ja w poniedziałek zrobiłem pierwszą w życiu stówkę. Nie było źle, ale całość trasy zaplanowałem po płaskim .
No to fajnie. Tak 3mać.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Tak spojrzałem na ten mostek i zacząłem się zastanawiać czy ja tam nie byłem  :D
Czy dobrze poznaje, że to most gotycki św. Jana Nepomucena?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: EmilioE w Maj 04, 2022, 06:42pierwszą w życiu stówkę
Super. Brawo.

rudy-102

Cytat: ziko369 w Luty 14, 2022, 22:12
Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2022, 22:00Po 1200 km zaczyna wpadać ząbek 0,75%.
Nie możliwe...
A Campagnolo po 1750 jak nowe. 0,5% nawet nie wącha dziurki.

P.S.
Ziko wracaj!

GB

Cytat: Piterski w Maj 04, 2022, 08:08
Tak spojrzałem na ten mostek i zacząłem się zastanawiać czy ja tam nie byłem  :D
Czy dobrze poznaje, że to most gotycki św. Jana Nepomucena?

Nie wiem, czy Nepomucena, ale któregoś, ze św. Janów.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Most_%C5%9Bw._Jana_w_L%C4%85dku-Zdroju
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

No to na pewno to ten sam :). Byłem z rodziną w pobliskiej kopalni złota i połaziliśmy też po Lądku-Zdroju.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.