Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

sonus_fan

Być może spłycam. To kwestia gustu i właściwie nie podlega dyskusji. Dla mnie żadna płyta tego tria nie jest nudna.

GB

Cytat: sonus_fan w Styczeń 28, 2022, 21:02
Być może spłycam. To kwestia gustu i właściwie nie podlega dyskusji. Dla mnie żadna płyta tego tria nie jest nudna.
Są bardzo podobne do siebie. Choć miło się słucha.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Nie znałem wcześniej. dzisiaj pojawiło sie na Tidalu.
Fajny lekki jazzik dla miłośnika Hammonda  U+1F44D

GB

Cytat: masza w Styczeń 28, 2022, 21:25
Nie znałem wcześniej. dzisiaj pojawiło sie na Tidalu.
Fajny lekki jazzik dla miłośnika Hammonda  U+1F44D
Z piano też grają.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ziko369

No może być nieźle 😜

moon

Jest niezle, na spoti całość
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


miniabyr

Dominik Wania - dla mnie objawienie kiedy go poznałem z jego płyt. Jestem pod wrażeniem!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Wygrzebałem dzisiaj takie dwa Blue Note'y w sklepie w Kato za bardzo małe pieniądze w świetnym stanie. Wydania z wczesnych lat 70', więc nie first press, ale dźwiękowo ekstra! To są te całe niebieskie labele, uważam, że bardzo dobrze grają, a nie zabijają ceną jak pierwsze wydania. Mam ich już nawet sporo 8)

Kurczę, no jednak wolę stare wydania. Mam też dużo reedycji BN, w tym Tone Poet, ale największą radochę mam z tych staroci. To niekoniecznie jest lepszy dźwięk wobec tak zmasterowanej serii Tome Poet, ale jakiś lepszy "groove" mają i taką soczystość. 8) No i okładki klimatyczne, piękny stary papier.
Grupa ratowania poziomu.

masza19


GB

Cytat: tomasz_pianista w Luty 16, 2022, 20:58
Wygrzebałem dzisiaj takie dwa Blue Note'y w sklepie w Kato za bardzo małe pieniądze w świetnym stanie. Wydania z wczesnych lat 70', więc nie first press, ale dźwiękowo ekstra! To są te całe niebieskie labele, uważam, że bardzo dobrze grają, a nie zabijają ceną jak pierwsze wydania. Mam ich już nawet sporo 8)

Kurczę, no jednak wolę stare wydania. Mam też dużo reedycji BN, w tym Tone Poet, ale największą radochę mam z tych staroci. To niekoniecznie jest lepszy dźwięk wobec tak zmasterowanej serii Tome Poet, ale jakiś lepszy "groove" mają i taką soczystość. 8) No i okładki klimatyczne, piękny stary papier.
O fajnie, muszę zacząć odwiedzać takie miejsca.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Nie znam zespołu.....
Simple Acoustic Trio

To taka płyta.....
Lullaby For Rosemary
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

No proszę, takie sławy...... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Myśle, że to będzie stosowny wątek do zadania pytania o polecane wydanie poniższej płyty.
Wpadła mi w ucho w trakcie odsłuchów w samochodzie i teraz zastanawiam się jakiego wydania szukać.
Może macie własne doświadczenia i coś doradzicie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Dzięki Bartek, skoro tak to pisze do Tomka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

JanuszParówka

Cytat: Piterski w Listopad 09, 2022, 08:34
Myśle, że to będzie stosowny wątek do zadania pytania o polecane wydanie poniższej płyty.
Wpadła mi w ucho w trakcie odsłuchów w samochodzie i teraz zastanawiam się jakiego wydania szukać.
Może macie własne doświadczenia i coś doradzicie.
Z epoki...
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

Pboczek

Jeżeli jest takie wydanie jak TonePoet, to nie ma co silić się na epokę. W tych pieniądzach nie znajdziesz Mint, a brzmią tak samo doskonale. Wg moich doświadczeń.

TonePoet z chwilą wyczerpania nakładu, od razu też dostają innej wartości.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sheykk

Wg.mojej wiedzy to ukazało się w serii classic w tamtym roku i też dobrze brzmi.

Piterski

Cytat: sheykk w Listopad 09, 2022, 11:42
Wg.mojej wiedzy to ukazało się w serii classic w tamtym roku i też dobrze brzmi.
Co to za seria, podeślij jakiś link.
Jesli chodzi o wydania z epoki to w doskonały stan płyty z lat 60 to mi się też nie chce za bardzo wierzyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: JanuszParówka w Listopad 09, 2022, 10:14
Cytat: Piterski w Listopad 09, 2022, 08:34
Myśle, że to będzie stosowny wątek do zadania pytania o polecane wydanie poniższej płyty.
Wpadła mi w ucho w trakcie odsłuchów w samochodzie i teraz zastanawiam się jakiego wydania szukać.
Może macie własne doświadczenia i coś doradzicie.
Z epoki...
Potwierdzam to , co krótko przedstawił Jakub. Mam japońskie z epoki i obecne . Nie ma czego porównywać ,a wyszło w serii Classic  Vinyl Series z Blue Note
Piotr jest inne doskonałe rozwiązanie ! Analogue Production wypuściła to również na SACD!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

#2698
Cytat: miniabyr w Listopad 09, 2022, 12:22Piotr jest inne doskonałe rozwiązanie ! Analogue Production wypuściła to również na SACD!
O.... gdzie tego szukać to by mi pasowało  :D.

PS. Znalazłem SACD i zobaczyłem cenę i jest to zdecydowanie nie na moja kieszeń. Lepiej poszukam winyla dobrej jakości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Cytat: miniabyr w Listopad 09, 2022, 12:22Mam japońskie z epoki i obecne . Nie ma czego porównywać ,a wyszło w serii Classic  Vinyl Series z Blue Note

Miniabyr, TonePoet gra gorzej od wydań z epoki?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite