Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

o ile pamietam, to wymiana na jasmine to tylko podmiana silnika w calosci, a pudelko ze sterowananiem mozna schowac do szafy? czy wymaga to czegos wiecej?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

To sa podobne wysokosci napedow. Ja niczego nie robilem tylko wymienilem napedy mala regulacja i wszystko sie kreci. Producent zalacza 2 plaskie paski ale ja zastosowalem 2 okragle ktore akurat mialem.

moon

kiedys juz ktos korzystal z tego silnika i chyba hulalo jak trzeba, kiedys rozwazalem zakup, zeby nie brac sterownika Zontka. Jestem ciekaw, jak sobie radzi Jasmine z trzymaniem obrotow
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

Sam mam nadzieje , ze nie bede mial klopotowo przez dluzsza chwile z tym napedem. Problem tutaj jest z dostepnoscia no i cena..

moon

prosba o podzielenie sie za jakis czas, jak sobie radzi :)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

I jak tam sobie radzi Jasmine z trzymaniem obrotow?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

Hmm..tego ,no nie bardzo wiem co powiedziec :) teraz mam nagly powrot do plyt CD i nie krece Winyli. Pan Andrzej podeslal mi w tym czasie nowy silniczek i potencjometr bedzie rezerwa.

moon

szkoda, przydalaby mi sie taka opinia, a nie chcialbym kupowac w ciemno.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

!. "Rusza z kopyta ",  szybko wchodzi na obroty bez zbednego wspomagania recznego .
2.Trzyma obroty w takim zakresie ,ze jestem zadowolony i nie drze o to , ze cos znowu nie tak.
Ja jestem bardzo zadowolony ...tylko cena jest dosyc wysoka.

moon

zakladam, ze po pol godzinie rowniez:) a przeskok miedzy 33 a 45 i z powrotem? pewnie nie sprawdzales.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

Tak wyglada ten "pomiar" predkosci po wysluchaniu kilku plyt i po przelaczeniu na wyzsze obroty...
Co wazne nie trzeba nic zmieniac podnosic ,obnizac , kombinowac  bezbolesna wymiana orginalnego napedu.

moon

super, o to mi chodzilo, dzieki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Titanic

Cytat: jjacek w Luty 08, 2022, 16:47
Tak wyglada ten "pomiar" predkosci po wysluchaniu kilku plyt i po przelaczeniu na wyzsze obroty...
Co wazne nie trzeba nic zmieniac podnosic ,obnizac , kombinowac  bezbolesna wymiana orginalnego napedu.
Hej
A skąd zamawiałeś silniczek?
Extra z tymi obrotami ,  piękny wynik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jjacek

#4438
Z takiej dziwnej Hiszpanskiej strony :
https://arsantiquaudio.com/en/ofertas/1198-jasmine-tm-r501-turntable-motor-tocadiscos.html
Sam mialem obawy ale czas mnie naglil i zaryzykowalem . Poszlo gladko. Cena jest Ok,ale koszty przesylki .. byly bardzo wysokie :( moze do Polski bedzie taniej...
Zastanawialem sie tez nad tym zakupem:
https://www.ebay.co.uk/itm/123935850387?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=710-53481-19255-0&campid=5338381878&toolid=10001&customid=bcf72856-89be-11ec-8c3d-656262633833
ale czas dostawy ... moze byc dlugi.

Titanic

[emoji3]dzięki, Hiszpania wygląda Ok, zakładałeś tam konto w tym sklepie hiszpańskim czy zakupiłeś bez konta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jjacek

Sprawdzalem...tak mam tam zalozone konto.

Ariston

Witam wszystkich forumowiczów, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek. Ja również należę do szczęśliwych posiadaczy Ad Fontesa i szukałem ostatnio sterownika obrotów. Wiem, że kiedyś popularny był Zontek, ale z tego co widzę to nie jest już chyba dostępny. Czy macie jakieś sprawdzone rozwiązania, które możecie polecić? Dodam, że chodzi o automatyczną regulację obrotów, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

frywolny trucht

Kiedyś ze dwie osoby próbowały jeszcze Jasmine i było OK, ale firma już raczej też kaputt: http://www.jasmineaudio.net/index_en.aspx
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

andrzej analogowy

Na allegro wystawia Grzegorz568.To wspaniały konstruktor.Jakiś czas temu,testowałem kilka napędów Jego konstrukcji opartych na czujnikach optycznych oraz czujnikach Hala.Spisywały się znakomicie,ale do produkcji nie weszły,ponieważ moi klienci nie mieli już kłopotów z napędami/nowe łożyska i paski napędowe/.Polecam zapytać Grzegorza.Na pewno pomoże! Do tego robi wspaniałe pre MM...Andrzej

Ariston

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Panie Andrzeju, dobrze Pana widzieć, życzę dużo zdrowia i jeszcze raz dziękuję za wspaniały gramofon, mieszka z nami nieprzerwanie od 7 lat i dalej tak samo cieszy!  :)

Ariston

Nie mam możliwości edycji posta, dlatego dopiszę kolejny, bo być może ta informacja przyda się komuś w przyszłości. Skontaktowałem się z Panem Grzegorzem poleconym przez Pana Andrzeja i regulator oparty na czujnikach Halla już działa z moim gramofonem. Teraz i ja dołączam do grona polecających  :)

jjacek

A cos  wiecej moze , jakies zdjecie?

Ariston

Przesyłam zdjęcia. To, co jest niewidoczne to cztery magnesy, które znajdują się na spodzie talerza. W plintę wpuszczony jest czujnik Halla, bo było ryzyko, że przy montażu powierzchniowym będzie haczyć o talerz.

wiki

Ładnie...... 😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Rozumiem , ze ma to automatyczny pomiar i stabilizacje predkosci i do tego jest podpiety jakis nowy naped - silnik tak?  Kupiles to w komplecie z napedem?