Okablowanie wewnętrzne ramienia.

Zaczęty przez rudy-102, Marzec 03, 2019, 22:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Czy z tego da się skręcić kabel ramienia? Mam wątpliwości, czy emalia wystarczy jako izolacja pomiędzy nitkami.

https://www.hificollective.co.uk/catalog/awg38-pure-silver-wire-enamelled.html

Alexander


rudy-102


tomekkk1

Tego już nie ma w produkcji - patrz "DISCONTINUED" ;)

Alexander

No wziął i odebrał ludziom nadzieję  >:(
I co nam pozostaje....
Do baru i  :pij:

malg


tomekkk1

Cytat: Alexander w Marzec 03, 2019, 22:12
No wziął i odebrał ludziom nadzieję  >:(
I co nam pozostaje....
Do baru i  :pij:

Plasiam :(
Nie ma baru, jest Loża. Ale to nie zmienia faktu iż  :alc:

Alexander


tomekkk1

Loozik, Grzegorz wparował i poratował  :np:

rudy-102



julius-6

Koniecznie daj znać jak wrażenia!
Też mocno się zastanawiałem.

rudy-102

Wczoraj go dostałem, tylko że jest strasznie gruby (potrójny oplot z jedwabiu) i nie wiem, czy uda mi się przepchać go przez rurkę. ???

miniabyr

#13
Przeyglądjąc się różnym zagadnieniom dotyczących tzw. analogu, znalazłem taki test okablowania ramion Kuzma wykonany przez M. Fremer'a . Wnioski pozostawiam wam, ponieważ Fremer podjął się udostępnieniu próbek które przygotował, niczego nie sugerując . https://www.analogplanet.com/content/do-tonearm-cables-make-sonic-difference-you-decide
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 16, 2022, 10:09test okablowania ramion Kuzma
Dzięki Miniabyr.
Z chęcią posłucham ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Wojna na świecie, Hitler ze wschodu mąci i zabija, więc choć przez chwilkę trzeba zająć się czymś przyziemnym.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Analog

#18
Cytat: miniabyr w Marzec 16, 2022, 10:09
Przeyglądjąc się różnym zagadnieniom dotyczących tzw. analogu, znalazłem taki test okablowania ramion Kuzma wykonany przez M. Fremer'a . Wnioski pozostawiam wam, ponieważ Fremer podjął się udostępnieniu próbek które przygotował, niczego nie sugerując . https://www.analogplanet.com/content/do-tonearm-cables-make-sonic-difference-you-decide

Sprawdzam :)

Zakres 0-20 Hz.
Poziom tego co dodaje ten zestaw od siebie, "w prezencie", obudowa, ramię, wkładka, a nie powinien, jest w klasie budżetowej.




Analog


Pboczek

Gerwazy co ty mierzysz, to ma być rezonans, czy jakie licho?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 22, 2022, 13:15
Gerwazy co ty mierzysz, to ma być rezonans, czy jakie licho?

Widmo sygnału w zakresie 0-20 Hz, im mniejszy poziom tym lepszy zestaw.
Te próbki do posłuchania okablowania ramienia, przegrano z użyciem zestawu o bardzo przeciętnych parametrach.

Pboczek

Im mniejszy poziom czego, tym zestaw lepszy? Możesz to wyjaśnić?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Analog

#23
Cytat: Pboczek w Grudzień 22, 2022, 19:10
Im mniejszy poziom czego, tym zestaw lepszy? Możesz to wyjaśnić?

Sygnał testowy 300 Hz. - akurat taki miałem pod ręką
Płyta HI Fi News +12 dB - tak głośnych płyt nie ma :)  ale to jest sygnał testowy do sprawdzenia gramofonu   
Wszystko to co po prawej i po lewej - sygnału 300 Hz i sygnału 1000 Hz,  to są zbędne śmieci które generuje każdy gramofon i każda płyta płyta.
Im mniejszy poziom tych śmieci tym lepsza konstrukcja całości
Bardzo niski poziom.
Bo gramofon, ramię wkładka bardzo dobre.
A poniżej typowy budżetowy gramofon z lat dawno minionych
Różnica jest kosmiczna :) 

   

Pboczek

Na tych wykresach na prawo i lewo od 300 Hz są inne częstotliwości. Nie widzę tam tego.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite