Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Cytat: nosferartur w Kwiecień 24, 2022, 09:34DigiMaster USB DAC na znakomitej kości (w Internetach głoszą, że najlepszej), 24 bitowej drabince rezystorowej PCM 1704U-K

O, zaciekawiłeś mnie. Wiesz może, czy są obecnie dostępne jakieś przystępne cenowo DAC-i lub kompletne vintage'owe odtwarzacze na tej kości? Zastanawiałem się ostatnio, czy nie połasić się na dodatkowy DAC bazujący na tradycyjnej konstrukcji, wielobitowych przetwornikach. Mam w sumie udany DAC na układzie typu Delta-Sigma, gra to ładnie no i przetwarza gęste pliki, ale ciekaw jestem, czy do samych płyt CD nie byłby jednak lepszy jakiś dobrze zaimplementowany staroć.

Ostatnio Wiki mi zagrał muzę na swoim grajku na starych układach i muszę powiedzieć, że bardzo jędrny, namacalny był ten dźwięk. Od tego czasu kusi mnie cyfrowy vintage :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa



Cytat: nosferartur w Kwiecień 24, 2022, 09:34
Acoustic Plan... Wcale się Vasie nie dziwię.

No paczpan, wygląda na to że wątpliwości i nieporozumienia budzą pierdoły, a porządne granie jednoczy [emoji16]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: Moriarty w Kwiecień 24, 2022, 10:06O, zaciekawiłeś mnie. Wiesz może, czy są obecnie dostępne jakieś przystępne cenowo DAC-i lub kompletne vintage'owe odtwarzacze na tej kości?

Niestety, kość PCM1704 kojarzę z takimi firmami jak Reimyo, Acoustic Arts, Cary Audio, Burmester, Ayon, czy Aqua Acoustic, więc tanio nie będzie. Za około 500 euro można znaleźć 20-to letnie daki Sonic Frontiers, ale nie wiem czy to cena przystępna.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wiki

A, i jest, a może była, bo już chyba niedostępna..... chińszczyzna:
Lite Dac60LE, Lite DAC 83.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: Piterski w Kwiecień 23, 2022, 20:07
Cytat: vasa w Kwiecień 23, 2022, 14:50Ale może to być również kwestia pre gramofonowego Trilogy. Ale nie znam tego pre.
O  Trilogy 907 kiedyś pisałem taki raczej ciepły gęsty przekaz, podobnież dopiero kolejny zaczyna pokazywać wyższą klasę. Niestety nie słuchałem tego droższego.

ERATA.
Zmyliło mnie to że na zdjęciu widać tylko jedną obudowę, a to jest wersja z zewnętrznym zasilaczem czyli ten wyższy model którego nie słyszałem. Słuchałem jak się okazuje jego tańszego brata Trilogy 906.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

#755
Poniżej ogłoszenie o kolejnej edycji wrocławskiego audiofila.




A U D I O F I L 2022 – drugi cykl prezentacji – 10/11 08 22 – Sala Konferencyjna Qubus Hotel – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2.

Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na drugi tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio –Audiofil.
Podczas weekendu w dniach 10-11 września bieżącego roku odbędą się cztery dwugodzinne prezentacje w godzinach 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00. Wstęp wolny!
Tym razem gospodarzami prezentacji będą wrocławskie firmy: LAR Audio – Linear Audio Research i znana stałym bywalcom Audiofila Galeria Audio.
LAR Audio to dokonania pana Eugeniusza Czyżewskiego. Z wykształcenia inżyniera, elektronika, wieloletniego pracownika Politechniki Wrocławskiej, gdzie obronił tytuł doktora nauk technicznych, który wiele lat pracował w sektorze wojskowym. To oznacza niewiarygodnie wyśrubowane normy – bezpieczeństwa, trwałości, wykonania i działania.  To człowiek ze starannym technicznym wykształceniem, z doświadczeniem w pracy z projektami wymagającymi precyzji i podpierania się mierzalnymi, solidnymi podstawami.
Ja miałem przyjemność poznać Eugeniusza wiele lat temu jako znakomitego serwisanta równolegle poznając jego poszczególne projekty urządzeń.
Podczas wrześniowej prezentacji usłyszymy jego flagowe konstrukcje.
Symetryczny lampowy przedwzmacniacz liniowy BAP-5, pracujący na 6 lampach ECC 82. Konstrukcja dual mono z dwoma osobnymi zasilaczami dla kanału lewego i prawego, 5 wejściami liniowymi (4  zbalansowane 1 niezbalansowane).
Stereofoniczną tranzystorową zbalansowana końcówkę mocy BPA-250, zawierająca 4 tranzystory stopnia mocy pracujące w układzie Leach'a, oraz cztery zasilacze. Za wzmocnienie odpowiadają tranzystory para komplementarne firmy  SANKEN, po 4 na kanał. Moc nominalna 2 x 250 W w paśmie akustycznym.
Zatem końcówka bardzo uniwersalna potrafiąca wysterować nawet najbardziej wymagające kolumny.
Postaramy się także Państwu zaprezentować, a przynajmniej spróbujemy podczas niedzielnych prezentacji zagrać na monoblokach lampowych TM 100. O tym zadecydują wcześniejsze piątkowe próby. Monobloki pracujące w układzie przeciwsobnym w klasie AB. Tor sygnałowy to transformator wejściowy, 3 podwójne triody ECC 82, 2 tetrody KT 150 i transformator głośnikowy z wyjściami na 4,8, 16 Ohm. Moc nominalna 100 W.
Muzyka odtwarzana będzie z plików, płyt CD oraz płyt winylowych.
W torze cyfrowym pracować będzie DAC - Mola Mola Tambaqui - holenderski przetwornik cyfrowo - analogowy, o unikatowej formie i brzmieniu. 
Płyty CD odtwarzane będą na Marantz'u SA 11 S1
Tor analowy zapewni Galeria Audio: gramofon bauer audio dps 3 oraz phono TRILOGY 907 MC / MM PHONO STAGE – identyczny set jak podczas kwietniowej prezentacji.
Myślę, że sporą atrakcją zbliżającej się prezentacji będzie zagranie na prototypowych kolumnach - trójdrożne bass - reflex, inspirowane brytyjskimi monitorami studyjnymi. Zaprojektowane wg koncepcji cienkich ścianek obudowy.
Projekt wykorzystuje angielskie przetworniki firmy Volt, ATC oraz niemieckie głośniki berylowe marki Bliesma to monitory podstawkowe o impedancji 6-8 Ohm, skuteczności 87 dB, rekomendowana moc wzmacniacza 50-200 W. Praca inżynierów firmy LAR.
Cały system będzie spięty pieczołowicie dobranymi kablami:
głośnikowe - Audioquest (USA), interkonekty - Acrolink (JP)
zasilające -  mix polskich marek: Audiophase, Audio Illuminati, Solid Core Audio, Ziggy Cheetah.
Podczas prezentacji zagramy Państwu szalenie różnorodną muzyką. Będzie wiele winylowych nowości reedycji. Opowiem Państwu o mich wrażeniach po koncertach organowych, które odbyły się i nadal odbywają się w Kościele Garnizonowym. Ten odrestaurowany barokowy instrument Englera to naprawdę dzieło sztuki. Polecam te nadchodzące piątkowe koncerty w dniach 2 i 9 września. Dodam tylko, na wszystkie wstęp jest wolny. Wystarczy tylko przyjść. Najlepiej parę minut przed godziną 19-tą tak, aby zając sobie wygodne miejsce.
Opowiem także o zbliżających się najważniejszych koncertach, wydarzeniach artystycznych, które już niebawem odbędą się we Wrocławiu: 58 edycji JnO, koncertach w NFM, tegorocznej edycji festiwalu Jazztopad.
Gorąco zapraszam weekend 10 /11 września br.
Piotr Guzek
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

michał_flaga

Ja się wybieram... wyszedłem z założenia, że im bardziej egzotycznie, tym ciekawiej. Poza wszystkim Wro to b. ładane miasto. 

michał_flaga



czy ktoś siedzi za moimi plecami...?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Posłuchałem dziś zestawu którego zdjęcie wyżej wkleił Michał_flaga.
W skrócie:
Źródło analogowe - gramofon z ramieniem Schroder (światowa liga), wkładką Benz Micro (chyba Wood) podłączony do pre Gramofonowego Trilogy.
Przedwzmacniacz liniowy LAR - w pełni lampowy, zbalansowany.
Stereofoniczna, tranzystorowa końcówka mocy LAR. Również zbalansowana.
Kolumny One off, typu bass reflex z fantastyczną kopułką Morela na średnicy, chyba berylem na górze i czymś sporym na dole.
Były też kable. Ale nie zwracałem uwagi jakie.
Jutro konfiguracja nieco się zmieni i tranzystorową końcówkę mocy zastąpią monobloki LAR na lampach KT150. Po 100W czystej lampowej mocy na kanał :)
Źródłem cyfrowym był Marantz robiący za transport, podłączony do c/a którego nazwy nie pomnę.

Dźwięk.
Od razu napiszę że pierwszorzędny ;D
Z początku poszło parę płyt winylowych i miałem pewien dyskomfort na przełomie średnicy i wysokich. Jakieś irytujące zabrudzenie. Dodatkowe dźwięki, których tam nie powinno być :(
Potem było grane z cyfry i dyskomfort znikł. Ale na trzeciej czy czwartej płycie CD znowu się pojawił :o
A na kolejnych winylach nie wystąpił ???
W końcu dotarło do mnie że źródłem tego nie był tor odtwarzający tylko jakość nagrania niektórych płyt. Jakość nagrań, która nie dorosła do jakości sprzętu odtwarzającego  :censored:
Na koniec Piotr puścił dwie nowe płyty winylowe gdzie zarówno jakość muzyki jak i tłoczenia były wyśmienite.
Pierwsza to Hipokamp Marka Napiórkowskiego a druga to MEOLA/MCLAUGHLIN/LUCIA - SATURDAY NIGHT IN SAN FRANCISCO.
Nieuważnym czytaczom zwracam uwagę - SATURDAY ;D Takie realizacje na winylu pojawiają się nieczęsto.
A wracając do dźwięku. Najbardziej pasuje mi do niego przymiotnik "elegancki" bez epatowania, próby uwodzenia, zwracania na coś uwagi. A zamiast tego była perfekcja i nieskazitelność. Rozdzielczość na średnicy wybitna (chyba wszystkie kolumny na dużych kopułkach w średnicy które słyszałem brzmiały bardzo dobrze), góra nie budząca zastrzeżeń a bas niezbyt obfity ale bardzo punktualny i świetnie różnicujący swoje pochodzenie czy to z bębna, czy gitary lub kontrabasu.
Dla porządku dodam że DAC odpowiedzialny za brzmienie z cyfry również zrobił doskonałą robotę.

Niestety nie będę mógł jutro posłuchać monobloków. Kiedyś miałem jedną parę u siebie i mam miłe wspomnienia. Ale podobno obecna produkcja z poprzednią ma wspólny tylko typ lamp a reszta elementów uległa w trakcie kolejnych poprawek zmodyfikowaniu.
Ale co się odwlecze to nie uciecze. A jeżeli ktoś ma możliwość odwiedzić jutro Audiofila to warto to zrobić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Dobrze napisane, fajna recenzja. 👏👏👏

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

nosferartur

Przetwornik to Mola Mola, dzieło mojego zioma Bruno Putzeysa. Warto posłuchać z uwagą.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

jafi

Jest pirania, jest fala, a w środku woda? ;)

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 11, 2022, 11:28
Dobrze napisane, fajna recenzja. [emoji122][emoji122][emoji122]
Dzięki.
Żaden ze słyszących nie skomentował [emoji867]
Cytat: nosferartur w Wrzesień 11, 2022, 11:52
Przetwornik to Mola Mola, dzieło mojego zioma Bruno Putzeysa. Warto posłuchać z uwagą.
Warto. Ten przetwornik naprawdę może się podobać.
A nawet gdyby komuś nie podszedł to nie dlatego że jest zły tylko dlatego że bardzo dobitna forma przekazu może komuś mniej odpowiadać.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: vasa w Wrzesień 10, 2022, 23:52Kolumny One off

Na pewno tak się nazywają? Google nie znalazł - może to jakiś prototyp?

Edytka: no tak, prototyp, dopiero doczytałem we wcześniejszym wpisie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

jafi

Cytat: vasa w Wrzesień 11, 2022, 13:04Warto. Ten przetwornik naprawdę może się podobać.
Rozumiem, że słyszałeś go zamiennie z innym?
Jeśli w całym systemie, to jak wyciągnąłeś wnioski, że przypisujesz mu zasługi/odpowiedzialność za wynik końcowy?

vasa



Cytat: Moriarty w Wrzesień 11, 2022, 13:08
Cytat: vasa w Wrzesień 10, 2022, 23:52Kolumny One off

Na pewno tak się nazywają? Google nie znalazł - może to jakiś prototyp?
One off to określenie jednostkowej produkcji.
Sorry, myślałem że jest to powszechnie używane.


Cytat: jafi w Wrzesień 11, 2022, 13:11
Cytat: vasa w Wrzesień 11, 2022, 13:04Warto. Ten przetwornik naprawdę może się podobać.
Rozumiem, że słyszałeś go zamiennie z innym?
Jeśli w całym systemie, to jak wyciągnąłeś wnioski, że przypisujesz mu zasługi/odpowiedzialność za wynik końcowy?
Bez żartów. Nie muszę z niczym porównywać żeby ocenić jakość grania.
Tak samo jak jadąc pierwszy raz samochodem jestem w stanie ocenić czy auto przyśpiesza, hamuje, trzyma się drogi i czy jest wygodne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Jacek zwraca uwagę na to, że tak gra cały set, aczkolwiek zgadzam się że najważniejszym determinantem są kolumny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Wrzesień 11, 2022, 14:25
Jacek zwraca uwagę na to, że tak gra cały set, aczkolwiek zgadzam się że najważniejszym determinantem są kolumny.
??? ?
Chyba nie rozumiem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: jafi w Wrzesień 11, 2022, 12:49Jest pirania, jest fala, a w środku woda?
Pisałem o przetworniku.


Cytat: vasa w Wrzesień 11, 2022, 14:14Bez żartów. Nie muszę z niczym porównywać żeby ocenić jakość grania.
Tak samo jak jadąc pierwszy raz samochodem jestem w stanie ocenić czy auto przyśpiesza, hamuje, trzyma się drogi i czy jest wygodne.
To jak było: słyszałeś go zamiennie z innym, czy oceniłeś jego brzmienie słuchając całego seta?

miniabyr

A ja czekam również na relacje Lecha. Był i ma swoje przemyślenia. Ja się nie wybierałem, ale nawet gdybym miał taki zamiar, to bym z niego musiał zrezygnować. W piątek użądliła mnie osa w okolicy oka. Wczoraj wyglądałem upiornie , dziś jest już dużo lepiej i normalnie funkcjonuję. 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 11, 2022, 18:26A ja czekam również na relacje Lecha. Był i ma swoje przemyślenia.
Też bym poprosił.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB



Cytat: miniabyr w Wrzesień 11, 2022, 18:26
A ja czekam również na relacje Lecha. Był i ma swoje przemyślenia. Ja się nie wybierałem, ale nawet gdybym miał taki zamiar, to bym z niego musiał zrezygnować. W piątek użądliła mnie osa w okolicy oka. Wczoraj wyglądałem upiornie , dziś jest już dużo lepiej i normalnie funkcjonuję.

Trzeba było przyjechać incognito, nikt by Cię nie poznał.

PS.
Za dzieciaka użąfliła mnie pszczoła u dziadka w sadzie. Kiedy na następny dzień wróciłem do domu, a po południu ojciec wracał z roboty i podbiegłem do niego z okrzykiem "Tato", ten ze zdziwieniem gapił się, co za nieznany dzieciak nazywa go ojcem.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa



Cytat: jafi w Wrzesień 11, 2022, 15:26
To jak było: słyszałeś go zamiennie z innym, czy oceniłeś jego brzmienie słuchając całego seta?
Całego setu. I wiem że brzmiał dobrze i rozdzielczo bo źródło takie było.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Wrzesień 10, 2022, 23:52Kolumny One off, typu bass reflex z fantastyczną kopułką Morela na średnicy
Jak no moje oko to jest kopółka średniotonowa od ATC....
Ale ja tam się nie znam, ze wsi jestem....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Wrzesień 11, 2022, 19:02
Cytat: vasa w Wrzesień 10, 2022, 23:52Kolumny One off, typu bass reflex z fantastyczną kopułką Morela na średnicy
Jak no moje oko to jest kopółka średniotonowa od ATC....
Ale ja tam się nie znam, ze wsi jestem....  ;)
Mój błąd[emoji15]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.