Autor Wątek: Wrocławski Audiofil  (Przeczytany 130284 razy)

Offline Moriarty

• maniak
Odp: Wrocławski Audiofil
« Odpowiedź #750 dnia: Kwietnia 24, 2022, 10:06 »
DigiMaster USB DAC na znakomitej kości (w Internetach głoszą, że najlepszej), 24 bitowej drabince rezystorowej PCM 1704U-K

O, zaciekawiłeś mnie. Wiesz może, czy są obecnie dostępne jakieś przystępne cenowo DAC-i lub kompletne vintage'owe odtwarzacze na tej kości? Zastanawiałem się ostatnio, czy nie połasić się na dodatkowy DAC bazujący na tradycyjnej konstrukcji, wielobitowych przetwornikach. Mam w sumie udany DAC na układzie typu Delta-Sigma, gra to ładnie no i przetwarza gęste pliki, ale ciekaw jestem, czy do samych płyt CD nie byłby jednak lepszy jakiś dobrze zaimplementowany staroć.

Ostatnio Wiki mi zagrał muzę na swoim grajku na starych układach i muszę powiedzieć, że bardzo jędrny, namacalny był ten dźwięk. Od tego czasu kusi mnie cyfrowy vintage :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #751 dnia: Kwietnia 24, 2022, 10:14 »

Acoustic Plan… Wcale się Vasie nie dziwię.

No paczpan, wygląda na to że wątpliwości i nieporozumienia budzą pierdoły, a porządne granie jednoczy
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #752 dnia: Kwietnia 24, 2022, 18:22 »
O, zaciekawiłeś mnie. Wiesz może, czy są obecnie dostępne jakieś przystępne cenowo DAC-i lub kompletne vintage'owe odtwarzacze na tej kości?

Niestety, kość PCM1704 kojarzę z takimi firmami jak Reimyo, Acoustic Arts, Cary Audio, Burmester, Ayon, czy Aqua Acoustic, więc tanio nie będzie. Za około 500 euro można znaleźć 20-to letnie daki Sonic Frontiers, ale nie wiem czy to cena przystępna.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #753 dnia: Kwietnia 24, 2022, 18:36 »
A, i jest, a może była, bo już chyba niedostępna..... chińszczyzna:
Lite Dac60LE, Lite DAC 83.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #754 dnia: Kwietnia 25, 2022, 09:27 »
Ale może to być również kwestia pre gramofonowego Trilogy. Ale nie znam tego pre.
O  Trilogy 907 kiedyś pisałem taki raczej ciepły gęsty przekaz, podobnież dopiero kolejny zaczyna pokazywać wyższą klasę. Niestety nie słuchałem tego droższego.

ERATA.
Zmyliło mnie to że na zdjęciu widać tylko jedną obudowę, a to jest wersja z zewnętrznym zasilaczem czyli ten wyższy model którego nie słyszałem. Słuchałem jak się okazuje jego tańszego brata Trilogy 906.