MaCaBRiaa - przedwzmacniacz gramofonowy

Zaczęty przez GregWatson, Maj 01, 2020, 14:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

#175
W końcu wykorzystuję możliwość / funkcję MaCaBRii - podłączenie dwóch wkładek "na raz".
Przełączanie kanałów selektorem wejść we wzmacniaczu:
4 - MM
5 - MC

MC jest odrobinę ciszej.

Gdyby ktoś chciał prześledzić moje początki w tym projekcie, to zapraszam tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=352.0
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Czy ja dobrze rozumiem że jedno wejście jest MC a drugie MM?
Czyli nie można zrobić sparringu dwóch wkładek MC?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

#177
Tak, jest 1x wejście dla wkładek MM/MCHO i 1x wejście dla wkładek MCLO. Można podłączyć równocześnie 2 wkładki MCLO, z tym, że do jednej należałoby użyć transformatora step-up i podłączyć do wejścia dla wkładek MM... A to już nie będzie miarodajne porównanie.

Można za to zrobić sparring 2 wkładek MCHO 😇 jednak i tutaj nie będzie idealnej symetrii, bowiem sekcje różnią się od siebie możliwością regulacji parametrów.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

vasa

Cytat: Old Man Kensey w Luty 05, 2022, 10:10
Tak, jest 1x wejście dla wkładek MM/MCHO i 1x wejście dla wkładek MCLO. Można podłączyć równocześnie 2 wkładki MCLO, z tym, że do jednej należałoby użyć transformatora step-up i podłączyć do wejścia dla wkładek MM... A to już nie będzie miarodajne porównanie.

Można za to zrobić sparring 2 wkładek MCHO [emoji56] jednak i tutaj nie będzie idealnej symetrii, bowiem sekcje różnią się od siebie możliwością regulacji parametrów.
Pozostaje stary, dobry KORG.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Vasa, pozostaje Ci kupić Husariię, albo dwie MaCaBRiie. Tyle że drugie ramię musiałbyś zaaplikować do Oracla. I wtedy sparingi.
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: kangie w Luty 05, 2022, 11:00
Vasa, pozostaje Ci kupić Husariię, albo dwie MaCaBRiie. Tyle że drugie ramię musiałbyś zaaplikować do Oracla. I wtedy sparingi.
Ani drugiego ramienia nie wpakuję. Zresztą chyba nie ma opcji. Ani pre nie zmienię.
Jedyne co ewentualnie to jakiś plikodaj. A i to bez specjalnego entuzjazmu.
A do porównań to jednak KORG chyba najlepiej się nadaje bo i posłuchać można i wykresy zrobić [emoji846]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

ahaja

MCHO: do Nudymini czy MaCaBRii podpina się li tylko i wyłącznie do sekcji MM.
MCLO tylko do sekcji MCLO chyba, że ma się SUT i chce się go użyć wtedy do sekcji MM.

Nie zawsze należy forsować gain w pre phono - paradoksalnie znacznie lepiej pracuje wzmak kiedy operuje się gałką +- 9...15 (godzinowo). Wtedy też znacznie większa część sygnału użytecznego ze źródła dostaje się na wejście wzmacniacza i nie jest tłumiona (a to zawsze patologia).

kangie

#183
Czyli sugerujesz / zalecasz powrót z "3" na "2"?
/33PTG MKI; R=17ohmów/
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

masza19

A czekajcie... Jak sie ma w stopniowaniu macabriaa do husarii, która kiedys nawet miałem okazje gościć u siebie?
Z tego co pamiętam Husariaa była dużo większa.

ahaja

  Ja sugeruję nie przesadzać ze wzmocnieniem ... bo to niewiele wniesie. Poza tym, że będzie głośniej przy niższych poziomach ustawienia potka we wzmacniaczu, no i wiekszym tłumieniu tego sygnału ... stąd, po co go tak wzmacniać? By zaraz potem na wejściu wzmaka go tłumić?
  Bodajże Rudy ma u siebie ten problem (gdzieś o tym na forum pisał), że wzmacniacz ma bardzo czuły i ciężko w nim ustawić głośność na niskich poziomach. Teraz tego nie robią, ale kiedyś były takie pstryczki np -20dB i to by pomogło. Poza tym producenci nie wiedzieć czemu (znaczy wiadomo - głośniej wg nich to 'lepiej') forsują poziomy wyjściowe ze swoich urządzeń.
  Jeśli wzmacniacz ma np podane, że ma czułość wejściową np 1V to znaczy, że tyle potrzeba by uzyskać pełną moc wzmacniacza - a jak często się tak słucha w domu?

Taki wątek na diyaudio polecam bardzo: https://www.diyaudio.com/community/threads/what-is-gain-structure.186018/

Husariaa musi być w większych obudowach ... bo do mniejszych nie wejdzie. Musi być też tak zbudowana by spełniać założenia, które ma realizować - to też w znacznym stopniu determinuje takie obudowy a nie inne.
Sekcja shunt regulatorów (4) w niej jest większa niż obie pcb audio z MaCaBRii ... i takie tam, inne ...

kangie

#187
Cytat: ahaja w Luty 05, 2022, 19:08Jeśli wzmacniacz ma np podane, że ma czułość wejściową np 1V to znaczy, że tyle potrzeba by uzyskać pełną moc wzmacniacza - a jak często się tak słucha w domu?
Lubię przygrzmocić na porządnym hardrocku. Ostatnio prawie gałki zabrakło. Godzina 15:30 była. Kumple podpuszczają, to idę w to.

Jak sprawa wygląda dla czułości 0,775V?
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: masza w Luty 05, 2022, 18:24A czekajcie... Jak sie ma w stopniowaniu macabriaa do husarii, która kiedys nawet miałem okazje gościć u siebie?
Z tego co pamiętam Husariaa była dużo większa.
Już chciałem napisać, że:
- mała obudowa = mały dźwięk
- duża obudowa = duży dźwięk /patrz np. THERIAA/

... i napisałem. ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: ahaja w Luty 05, 2022, 19:08Taki wątek na diyaudio polecam bardzo: https://www.diyaudio.com/community/threads/what-is-gain-structure.186018/
Krzysiek, podchodziłem do tego artykułu kilka razy, ale nie wszystko rozumiem.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Czy nastawy i ich różnorodność w macabrii i nudzie są na tym samym poziomie?

Jeśli się różnią to czym?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ahaja

Nastawy są dokładnie takie same.
Podobnie jak wartości elementów pasywnych w sekcjach audio.
Różnica jest w zasilaniu i do sekcji audio są dodane bufory.

kangie

Panowie, Denon DL-103R zapierdziela na MaCaBRii, że głowa mała! Wokal Elli... MNIAAAAM!  8)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

kangie

Co prawda nośnik nie ten teges, ale już wyobrażam sobie to brzmienie.
Life is too short for boring HiFi.

ahaja

Na 'upartego' z pomocą małego 'diwajsa' (inverse riaa) to i sedesa podepniesz  i posłuchasz ...

ziko369

Vadera już przeprosiłem...gra jednak zajebiście 😈

murano

Witam,pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Nie długo, będę posiadaczem pre dzięki P.Krzyśkowi

sebizbir

Witam, jak ten zacny preamp ma się do klona EAR834 - ktokolwiek porównywał?