JBL 250Ti

Zaczęty przez wiki, Lipiec 12, 2020, 20:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Wiki, gratuluję udanego zakupu. A czy możesz coś napisać o graniu, np. co się zmieniło w stosunku do poprzednich?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Lipiec 13, 2020, 19:30
Wiki, gratuluję udanego zakupu. A czy możesz coś napisać o graniu, np. co się zmieniło w stosunku do poprzednich?
Ja tam pisać o jakości dźwięku to nie bardzo....
Na razie się osłuchuję....
Dodatkowo nie są jeszcze ustawione optymalnie (o ile można u mnie optymalnie ustawić kolumny). Dodatkowo stoją na takich jakiś gumach, które były przykręcone.
Wydaje mi się, że czekają cały czas na kolce... Ale to zobaczymy, może jutro....

Podstawowa zmiana to w całym zakresie, od dołu do góry, pojawiła się lekkość dźwięków wydobywających się z głośników....
Wczoraj żona puściła organy na Bacha to kapcie zlatują, organy zaczynają brzmieć jak organy a nie jak intrumencik...

PS. Pboczek, dzięki... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Może znajdziesz czas i pokażesz zwrotnicę..???


wiki

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 15, 2020, 10:26
Może znajdziesz czas i pokażesz zwrotnicę..???
Na razie nie zaglądam do środka. Basowiec podobno waży 15 kg, więc lekko nie będzie.
Oczywiście w dalekich planach pewnie pojawi się modyfikacja. To wtedy i zdjęcia rozbieranie się pojawią.

Kangie, dzięki za linka.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Z linka wynika że będziesz miał co wymieniać..

wiki

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 17, 2020, 09:59
Z linka wynika że będziesz miał co wymieniać..
W innym miejscu znalazłem zrobioną zwrotnice z polaryzacją kondensatorów.
Tak wygląda zwrotnica.
Kiedyś bawiłem się w polaryzację w CD i wzmacniaczu z kondensatoramu w sygnale.
Bardzo dobrze się to sprawuje. Tylko zawsze miałem pytanie czy dobry drogi kondensator, czy tańsze i spolaryzowane? Co wygra?
Ja robiłem na ruskich zielońcach i efekty były bardzo do przodu.

A w JBL? Nie mam jeszcze pojęcia co zrobię i czy zrobię.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A na razie zasłuchuję się w nową jakość płyt.... :)
Niesamowite przeżycia....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jeszcze zdjęcie z internetu.
Stara zwrotnica i nowa z polaryzacją wszystkich kondensatorów. Wymienione także cewki i rezystory.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Nowe kolumny. Pierwsze wrażenia.
Miałem coś napisać choć w skrócie ale jakoś tak weny nie mam do pisania.
Wolałbym teraz usiąść i posłuchać następną płytę.
Nie lubię tego stwierdzenia ale innego nie mogę wymyślić. Kupiłem kolumny o ,,dwie klasy" lepsze.
Co to jest jedna klasa nie wiem. Zwykle myślę tak jak jest trochę lepiej i czuć postęp w dźwięku do przodu.
W tym przypadku jest jakby dźwięk stał się dwa razy lepszy więc piszę o dwóch.

Bas. Bas jest, gra, nie buczy..... J Schodzi niżej niż w Braunach, pewnie ze względu na bas refleks. Pomieszczenie powoduje, że przy większych (już dużych) głośnościach trochę się staje mniej precyzyjny, coś się odbija od ścian. Gdy włączam moją pułapkę basową (w kącie pokoju stoi wysoka serw antka, która po otwarciu drzwi działa jak pułapka basowa) to ten efekt prawie zanika.
Mam nadzieję, że gdy postawię kolumny na kolcach to całkowicie zniknie. Teraz kolumny stoją na przykręconych gumowych podkładkach, które były w zestawie od sprzedającego. Zawsze w moim pokoju miałem taki dźwięk jak kolumny nie stały na kolcach.

Średnica. Średnica jest, gra, wokalistki się materializują, jak to Kangie pisze, trzeba się uchylać od strzelającej śliny gdy się tak dobrze ,,wydrą" i pomlaskają.... J

Wysokie. Wysokie są, grają, czysto zwiewnie, nie kłują w uszy. Przesiadłem się z kopułki tekstylnej na tytanową i ,,nie widzę różnicy". Tu i tu wysokie są dobre, na JBL po prostu lepsze. Nie sądzę żebym zgadł, że to kopułka metalowa.

Przestrzeń, prawo, lewo niesamowita.
Instrumenty, które się nagle pojawiają zaskakują, ma się wrażenie, że pojawiają się znikąd i już brzmią, jak mają wybrzmieć to się to ciągnie i ciągnie, jak są ucięte to już ich nie ma. Takie trochę wrażenie jakby się było w pustce, tu coś plumknie, tam coś zagra, takie obcowanie z dźwiękami. Bardzo często łapię się na tym, że coś słychać z innych pomieszczeń, coś upadło, coś zabrzęczało.

Przestrzeń, przód, tył, można powiedzieć poprawna.... W moim pokoju ona staje się odpowiednia jak robię odsłuch i wyjeżdżam kolumnami na środek pokoju, wtedy się dzieje.

Kolumny lubią waty, można rozkręcać i jak było czysto fajnie i przyjemnie to tak jest dalej, tylko, że głośno i bardzo głośno i dalej czysto. Ma się wrażenie, że można odkręcać do końca.
Z dźwiękiem nic się nie dzieje.


No to se popisałem trochę poezji....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Ciekawie napisane przemyślenia.

Chociażby dla takich chwil warto żyć! :)

Pboczek

Miło poczytać, można sobie coś wyobrazić o tym jak grają, nie słuchając ich. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Dzięki za wsparcie....  :np:
Kolumny naprawdę świetnie grają....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Czy JBL dawało swoje wskazówki co do ustawień?

Czasami w instrukcji można wyczytać rady producenta, które pozwalają zaoszczędzić trochę czasu, koniecznego na własne doświadczenia.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Lipiec 17, 2020, 14:13
Czy JBL dawało swoje wskazówki co do ustawień?

Czasami w instrukcji można wyczytać rady producenta, które pozwalają zaoszczędzić trochę czasu, koniecznego na własne doświadczenia.


Nie wiem, nie dotarłem jeszcze do pełnej instrukcji obsługi.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369

Cytat: wiki w Lipiec 17, 2020, 13:26Nowe kolumny. Pierwsze wrażenia.

💪🏼💪🏼💪🏼

wiki

Cytat: ziko369 w Lipiec 17, 2020, 18:36
Cytat: wiki w Lipiec 17, 2020, 13:26Nowe kolumny. Pierwsze wrażenia.

💪🏼💪🏼💪🏼

Dzięki ziko369..... 😀😀😀

Miło jak tak ludziska wspierają na forum... Od razu się leci słuchać.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Klepanie po pleckach musi być  ;D

wiki

Dziś zagościły kolce.... wyciągnąłem z pod Braunów.... tylko połowniczna konfiguracja...
Znaczy się kolumna, kolec Superspike, skóra i sklejka.... 🙃🙃🙃

No i gra....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369

Klepie się po plecach tylko takich zapalonych słuchaczy jak Wiki... 😊
Nie klepie słuchaczy 10 godzinnych w skali tygodnia...co Oni mogą wiedzieć o dźwięku swoich kolumn??? 😉😋

Kangie

10h trwał mój ostatni odsłuch z kumplem. Skończyliśmy po 2. w nocy ;)

Ale nie klepcie mnie. Nie trzeba  8)

wiki

Cytat: Kangie w Lipiec 17, 2020, 19:13
10h trwał mój ostatni odsłuch z kumplem. Skończyliśmy po 2. w nocy ;)

Ale nie klepcie mnie. Nie trzeba  8)
Szkoda, że to nie ja tam byłem..... Posluchałbym coś z Twojego wypasionego gramofonu....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Lyset

Cytat: wiki w Lipiec 17, 2020, 13:26
Nowe kolumny. Pierwsze wrażenia.
Miałem coś napisać choć w skrócie ale jakoś tak weny nie mam do pisania.
Wolałbym teraz usiąść i posłuchać następną płytę.
Nie lubię tego stwierdzenia ale innego nie mogę wymyślić. Kupiłem kolumny o ,,dwie klasy" lepsze.
Co to jest jedna klasa nie wiem. Zwykle myślę tak jak jest trochę lepiej i czuć postęp w dźwięku do przodu.
W tym przypadku jest jakby dźwięk stał się dwa razy lepszy więc piszę o dwóch.

Bas. Bas jest, gra, nie buczy..... J Schodzi niżej niż w Braunach, pewnie ze względu na bas refleks. Pomieszczenie powoduje, że przy większych (już dużych) głośnościach trochę się staje mniej precyzyjny, coś się odbija od ścian. Gdy włączam moją pułapkę basową (w kącie pokoju stoi wysoka serw antka, która po otwarciu drzwi działa jak pułapka basowa) to ten efekt prawie zanika.
Mam nadzieję, że gdy postawię kolumny na kolcach to całkowicie zniknie. Teraz kolumny stoją na przykręconych gumowych podkładkach, które były w zestawie od sprzedającego. Zawsze w moim pokoju miałem taki dźwięk jak kolumny nie stały na kolcach.

Średnica. Średnica jest, gra, wokalistki się materializują, jak to Kangie pisze, trzeba się uchylać od strzelającej śliny gdy się tak dobrze ,,wydrą" i pomlaskają.... J

Wysokie. Wysokie są, grają, czysto zwiewnie, nie kłują w uszy. Przesiadłem się z kopułki tekstylnej na tytanową i ,,nie widzę różnicy". Tu i tu wysokie są dobre, na JBL po prostu lepsze. Nie sądzę żebym zgadł, że to kopułka metalowa.

Przestrzeń, prawo, lewo niesamowita.
Instrumenty, które się nagle pojawiają zaskakują, ma się wrażenie, że pojawiają się znikąd i już brzmią, jak mają wybrzmieć to się to ciągnie i ciągnie, jak są ucięte to już ich nie ma. Takie trochę wrażenie jakby się było w pustce, tu coś plumknie, tam coś zagra, takie obcowanie z dźwiękami. Bardzo często łapię się na tym, że coś słychać z innych pomieszczeń, coś upadło, coś zabrzęczało.

Przestrzeń, przód, tył, można powiedzieć poprawna.... W moim pokoju ona staje się odpowiednia jak robię odsłuch i wyjeżdżam kolumnami na środek pokoju, wtedy się dzieje.

Kolumny lubią waty, można rozkręcać i jak było czysto fajnie i przyjemnie to tak jest dalej, tylko, że głośno i bardzo głośno i dalej czysto. Ma się wrażenie, że można odkręcać do końca.
Z dźwiękiem nic się nie dzieje.


No to se popisałem trochę poezji....  ;)

Dodaj fajny gramofon,pre i pewnie pozegnasz sie z wiekszoscia plyt CD.
BTW,pare miesiecy temu ten sam model JBL byl na sprzedaz w Irlandii,tysionc pincet wolano.
Nie pytam ile zaplaciles!
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Kangie

#48
Wiki nie pożegna się. Ja nie pozbyłem się płyt CD. Co więcej - kupuję wciąż płyty CD. A winyli kupuję coraz mniej. Nowych już wcale. A sprzęt analogowy mam nie od czapy ;)

ziko369

Ja też słucham ze wszystkich nośników...no prawie wszystkich 😉
Każdy na swoje walory...