Chiński klon Dartzeel nhb-108

Zaczęty przez wiki, Wrzesień 04, 2020, 18:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Wiesz rozebrać wszystko na części pierwsze i poskładać niczego przy tym nie paląc to już trochę wiedzy i umiejętności wymaga. Poza tym fajnie, że udało Ci się wyciągnąć jeszcze więcej z tego wzmacniacza.

Przypuszczam, że gra z większą swobodą i rozmachem i pewnie wgląd w nagrania szczególnie te gęsto zaaranżowane jest jest jeszcze lepszy.

PS. Muszę się kiedyś umówić z Tobą i Wikim i posłuchać waszych systemów :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spookyghost

Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

No, wreszcie jakaś relacja zdjęciowa..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 15, 2022, 15:14Jedyne czego bym się obawiał to dawać do środka kable w osłonie bawełnianej i to w takim miejscu jak transformatory. Jakoś tak nie mam zaufania do takiej izolacji w takim miejscu. Jest sporo kabli choćby w ofercie Neotecha, które były by bezpieczniejsze.
Piterski, te kable to służyły kiedyś jako kable instalacyjne (chyba), napięcie na nich wydrukowane to 400V. Więc przy transformatorach to ich normalne miejsce.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 15, 2022, 15:33PS. Muszę się kiedyś umówić z Tobą i Wikim i posłuchać waszych systemów
Ja tam cały czas zapraszam.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Spookyghost, kawał dobrej roboty..... 😀😀😀👍👍👍
Super, że udało się bez żadnej "skuchy".
Topologia końcówki mocy, dual mono, z kablami i takimi tam jest dosyć prosta.
Gorzej jak się zajrzy do starych Japończyków..... tam to kablologia jest stosowana, zawrotu głowy można dostać.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Nieźle go potraktowałeś, szacuneczek!  U+1F44D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 15, 2022, 15:33Przypuszczam, że gra z większą swobodą i rozmachem i pewnie wgląd w nagrania szczególnie te gęsto zaaranżowane jest jest jeszcze lepszy.
Takie właśnie zmiany usłyszeliśmy jak robiliśmy porównanie trafo do trafa.
Dla mnie jeszcze dźwięki takie bardziej wyraziste i naturalne się robiły.

Nie mogę się już doczekać jak posłucham już zrobionego u spookyghost.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

Dzięki. Mam nadzieję, że niebawem mnie nawiedzisz ze swoim nowym wynalazkiem, który po części już słyszałem i było naprawdę zacnie. :).  Sam już nie mogę się doczekać, tak jak i porównania z Twoją końcówką. :).

Ps. Jak by się ktoś jeszcze zastanawiał to chińczyk po wymianie waży 42,5 kg. :D
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Właśnie siedzę i słucham i radości nie ma końca. :D. Jest naprawdę inaczej niż było, ale do tego jeszcze wrócę tak jak pisałem za jakiś tydzień. :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Jeszcze trochę i będzie grał lepiej od oryginału....... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Wczoraj się trochę u mnie działo.....

Spookyghost przywiózł swoją końcówkę mocy.
Zapomniałem porobić zdjęć.
Tylko jedno jak już sobie odpoczywał..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

#138
Aaa ..tak bardziej  konkretnie to tym razem  co sie dzialo? Widze nowe kontakty RCA i gn. glosnikowe .

wiki

Cytat: jjacek w Maj 02, 2022, 07:01
Aaa ..tak bardziej  konkretnie to tym razem  co sie dzialo? Widze nowe kontakty RCA i gn. glosnikowe .
Jak już wcześniej było napisane w wątku kolega spookyghost wymienił transformatory zasilające toroidy 300W na 400W od Ogonowskiego.
Przy okazji zrobił parę robótek:
- wymienił gniazda głośnikowe na CMC,
- wymienił gniazda RCA na CMC,
- w jego klonie był na wejściu potencjometr do regulacji głośności, pominął go, czyli pozbył się też długiego kabla od tyłu do przodu (potencjometr) i z powrotem do tyłu,
- bezpośrednio z gniazd RCA krótkim przewodem Yarbo srebrnym poszedł od razu na płytkę mocy,
- przewody zasilające wymienił na Western,
- no i trochę powtykał ferrytów tu i tam.
Dużo wcześniej (jest opis w wątku) była wymiana kondensatorów zasilających na Mundorfy plus boczniki 100uF mkp.

Tak przerobioną końcówkę mocy przywiózł do mnie żeby ją porównać do mojej TOA.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Taka oto porównania chęć nam się zdarzyła......

Dwie końcówki mocy.
Jedna oryginalna, druga klon.

Obydwie zmodyfikowane.....

A! Był taki jeden użytkownik na (chyba) Audiostereo co to sobie kupił klona Dartzeela....
I stwierdził, że ten klon to gra tak na 80% oryginału.....
Ha, ha, ha.....
Ale tego oryginału to słuchał jakiś tam czas temu....
Bardzo chciałbym być taki genialny, że słucham w styczniu jednej końcówki mocy, w lipcu drugiej..... No i piszę, która grała lepiej i to nawet na 80%....No geniusz......
A ten klon to w ogóle to był niby klon, bo nawet nie miał dwóch transformatorów zasilających tylko jeden....
To tak, przy okazji historii audio porównań..... 😀😋😀

No tak.... dwa ciężkie smoki....
Dartzeel (klon) osobno nawet już waży 45 kg po tych przeróbkach....
No we dwóch nieśliśmy za te złote uchy i trzeba przyznać, było ciężko..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Co ja mam napisać?
Że TOA lepszy?
No tak jakoś.....

Dla mnie obydwa smoki już grają fajnym dźwiękiem i jest już czego posłuchać.....
Kiedyś było porównanie TOA zmodyfikowanego do Dartzeela lekko zmodyfikowanego.
Wtedy to nie było co pisać bo TOA był dużo lepszy i już. Wtedy porównywaliśmy na 3 różnych zestawach głośnikowych. Największą różnica była na JBL. Ale dwa pozostałe też pokazywały dużą wyższość TOA.

Dziś dla mnie TOA nadal wygrywa ale już tylko lekka przewagą.
Co robi lepiej? Potrafi lepiej oddać dynamikę nagrań.
Niby tylko tyle.

Właśnie.....
Czym dalej idziemy w piach..... to te zmiany są coraz mniejsze, coraz mniejsze niuanse pokazują co fajniejsze.....

TOA potrafi z JBL-i wydobyć takiego drajwu więcej, jak na koncertach.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

#142
Czy mam rozumieć że sygnaturę mają podobną? Pytam bo ja porównując różne końcówki czy wzmacniacze raczej zwracałem uwagę na ich inny charakter grania. Inaczej rozłożone akcenty a wybierałem to co mi bardziej odpowiadało bo często trudno było jednoznacznie powiedzieć ten jest lepszy mając sprzęty o podobnym poziomie realizmu odważania muzyki. Raczej była to suma kompromisów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spookyghost

Piterski chyba można tak założyć, ale najlepiej to samemu usiąść i posłuchać.

Generalnie w tym przypadku tak jak pisze Wiki, Toa jest dynamiczniejsza i to słychać.

Jak bym nie trzymał sprzętu w salonie i Cerber by powiedział rób co chcesz to prawdopodobnie skończył bym z taką Toą, a może nawet z dwiema :) co od dłuższego czasu biega mi już po glowie. :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Obiecałem, że coś napiszę o wcześniejszych zmianach. Wreszcie się zebrałem. Ostatnio spore problemy z czasem...

Tak jak wspominałem jeżeli ktoś się zastanawia na wymianą trafa to śmiało, ja jestem zachwycony. W zasadzie to się zastanawiam, dlaczego tak późno. Czym dłużej słucham tym bardzie mi się podoba. :)

Wymiana traf przekroczyła moje oczekiwania. Dawno nie słyszałem u siebie w systemie tak znaczącej poprawy, no może poza ostatnim piątkiem, ale to gdzie indziej.

Generalnie można powiedzieć tak, że końcówką wreszcie zaczęła grać. Dźwięk się otworzył, zrobił bardziej przestrzenny, otwarty, swobodny i co najważniejsze szczegółowy. Każda jedna płyta, która włączam po prostu gra. :).

Podsumowując pomimo swej wagi (bo według mnie 45 kg to już trochę jest) słychać wreszcie lekkość w dźwięku :))))
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Trzeba przyznać, że ten "nowy" Dartzeel gra świetnie u spookyghost.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka