Gold Note PH -10

Zaczęty przez paul_67, Wrzesień 16, 2020, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2020, 23:09Namawiał mnie dystrybutor na upgrade software,
A nie sugerował odsłuchu z dodatkowym zasilaniem?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Mówienie o brzmieniu to jak opowiadanie o obrazie lub tańczenie o architekturze jak ktoś znany powiedział.Redaktorzy z pism audio mają bardzo kwiecisty język, którym opisują swoje wrażenia słuchowe.Ja tak nie potrafię.Z resztą każdy musi osobiście posłuchać czy mu dany sprzęt pasuje.W tym przypadku, co by nie mówić, brzmienie Gold Note stanowi na pewno wyższy poziom niż to co dotychczas miałem.Tego nie trzeba sobie wmawiać.

paul_67

Właśnie zastanawiałem się nad dodatkowym zasilaczem, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki i czy dodatkowe 4 tysie wniosą dużą poprawę? Kto ma możliwość takiego porównania, niech pisze jak to wygląda.

Therion

Cytat: Piterski w Wrzesień 16, 2020, 23:18
Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2020, 23:09Namawiał mnie dystrybutor na upgrade software,
A nie sugerował odsłuchu z dodatkowym zasilaniem?

Robi to za każdym razem :) obiecując nieustającą slodycz i rozkosz. A ja za kazdym razem obiecuję mu i sobie, że przy pierwszej okazji spróbuję.

Taka tradycja sie już zrobiła.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: paul_67 w Wrzesień 16, 2020, 23:28dodatkowe 4 tysie

???

Kosztowało tysiaka!

Już 4 tysie?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: paul_67 w Wrzesień 16, 2020, 23:25brzmienie Gold Note stanowi na pewno wyższy poziom niż to co dotychczas miałem

U mnie tez tak było. Zanim sprzedałem LARa przewaliłem dwa phasty, ale dźwięk nie teges w moim systemie. Ktoś tutaj mi zaproponował Gold Note. Zaśliniłem się jak sroczka na ten wyświetlacz. Wypożyczyłem na próbę do odsluchu, ale już po pierwszym takcie poczułem, że przywaliło mi w miętkie i już dzwoniłem, żeby pakowali nówkę w paczkę.

Dystrybutor na co dzień szkolony do ściemniania miał wyjątkowo absolutną rację - Italiano to naród rozśpiewany, czują muzykę. I ten Gold Note jest jak taka czerwona Alfa Romeo. Kipi muzyką. Obawiałem sie co prawda czy to sie kiedyś nie sp... zwlaszcza ten udziwniony włącznikosterownik, ale nie, działa bezproblemowo.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2020, 23:46Już 4 tysie?
Nawet ponad 4.
Teraz słucham Dżem -"Cegła". Płyta nie jakoś wybitnie nagrana, ale ma klimat tamtych lat.Wali basiskiem jak na koncercie! Kto powiedział,że Klipschy to suchotniki? Ani odrobiny plastiku, tak jak napisał Therion, czuć tu Włoską robotę.

paul_67

Wyświetlacz do odsłuchów mam wyłączony.Wybór poszczególnych trybów jest bardzo intuicyjny.Nawet nie zaglądałem do instrukcji.Wszystko jest przejrzyste i pewne w działaniu.Nie trzeba urządzenia obracać, aby cokolwiek ustawić.O to właśnie mi chodziło.Nie lubię klęczeć pod szafką ze sprzętem :)

paul_67


Kangie


frywolny trucht

Chyba już tylko pilota brak ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Mnie najbardziej podniecają te wcięcia w górnej i dolnej części  obudowy robiące za otwory wentylacyjne :)

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 17, 2020, 16:48Chyba już tylko pilota brak
Pilot to już by była rozpusta :)

Kangie

Szkoda, że lodów na boku nie kręci ;)

paul_67

Cytat: Kangie w Wrzesień 17, 2020, 16:52Szkoda, że lodów na boku nie kręci ;)
No, szkoda :(

Therion

Cytat: paul_67 w Wrzesień 17, 2020, 16:16czuć tu Włoską robotę.

Czysty sex :)

Skoro zasilacz kosztuje 4 tysie, to ile teraz ta Złota Nuta kosztuje?!

Ja, znowu jako naczelny ignorant tego forum, u siebie mam tak, ze mam listwę 230V z heblem. Gd kończę słuchanie, to poprostu walę tym heblem w dół. Dla urządzeń jest tak, jaby wywaliło bezpieczniki w chałupie. Dzięki temu nie muszę wyłączać wszystkiego po kolei i w Gold Note nie muszę ciskać gały by zgasł.

Próbowałem grać z wyłączonym wyświetlaczem, ale wewnętrzny mój Janusz protestował - zapłacone jest, to ma świecić!

Negatywnego wpływu wyświetlacza na brzmienie nigdy ne zauważyłem, a skoro nie czuć różnicy, to... niech swieci. Bajerancko wygląda.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Dzięki Twojemu zdjęciu sobie przypomniałem że są wyjścia zbalansowane A zastanawiam się nad wzmacniaczem słuchawkowym. są już takie które mają wejścia Balance. mógłbym wówczas słuchać gramofonu bezpośrednio na słuchawkach
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Cytat: Therion w Wrzesień 17, 2020, 17:05Próbowałem grać z wyłączonym wyświetlaczem, ale wewnętrzny mój Janusz protestował - zapłacone jest, to ma świecić!

Negatywnego wpływu wyświetlacza na brzmienie nigdy ne zauważyłem, a skoro nie czuć różnicy, to... niech swieci. Bajerancko wygląda.
Na pewno nie ma negatywnego wpływu na brzmienie, ale jego wygląd powoduje to,że ciągle na niego zerkam zamiast się skupić na muzyce, dlatego wyłączam.Mam ustawione w trybie,że zapala się zaraz po uruchomieniu urządzenia, aby pokazać ustawienia i potem samoczynnie gaśnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion


:-X

Proszszszeeeę, nie rob tego z zaskoczenia. Ostrzegaj...

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Cytat: Therion w Wrzesień 17, 2020, 17:05to ile teraz ta Złota Nuta kosztuje?!
Ponad 6 (niestety trzeba dać).Jest kilka ofert, które omyłkowo w tytule mają PH-10  w cenie 4 tys., a tak naprawdę to jest zasilacz.

frywolny trucht

#46
Cytat: Therion w Wrzesień 17, 2020, 17:20

:-X

Proszszszeeeę, nie rob tego z zaskoczenia. Ostrzegaj...



Ale co? Sophia Loren. Włoska ambasadorka czystego seksu. Może dziś na emeryturze, ale trudno zaprzeczyć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67


paul_67

Zastanawiałem się dlaczego ktoś kiedyś umieścił The Alan Parsons Project -"I Robot " w kategorii świetnych realizacji.Już się nie dziwię :)

rudy-102